Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czosnek: udowodnione korzyści

Czosnek (), jest szeroko stosowany jako przyprawa do gotowania, ale był również stosowany jako lek w starożytnej i współczesnej historii; została podjęta w celu zapobiegania i leczenia wielu chorób i schorzeń.

Czosnek należy do rodzaju i jest blisko spokrewniony z cebulą, rakkyo (cebulą znalezioną w Azji), cebulą, szczypiorkiem, porem i szalotką. Był używany przez ludzi od tysięcy lat i był używany w starożytnym Egipcie zarówno do celów kulinarnych, jak i korzyści zdrowotnych i terapeutycznych.

W tym artykule przyjrzymy się potencjalnym korzyściom zdrowotnym czosnku i uwzględnimy wszelkie badania, które potwierdzają roszczenia.

Szybkie fakty dotyczące czosnku

  • W wielu krajach czosnek jest stosowany od wielu wieków w medycynie.
  • Czosnek może mieć szereg korzyści zdrowotnych, zarówno surowych, jak i gotowanych.
  • Może mieć znaczące właściwości antybiotyczne.

Historia

Żarówki i miska czosnku

Czosnek był używany na całym świecie od tysięcy lat. Zapisy wskazują, że czosnek był używany podczas budowy piramid w Gizie, około 5000 lat temu.

Richard S. Rivlin napisał w tym starożytnym lekarzu greckim Hipokratesie (około 460-370 pne), znanym dzisiaj jako „ojciec zachodniej medycyny”, przepisał mu czosnek na wiele chorób i dolegliwości. Hipokrates promował stosowanie czosnku w leczeniu problemów układu oddechowego, pasożytów, złego trawienia i zmęczenia.

Pierwotnym sportowcom olimpijskim w starożytnej Grecji podawano czosnek – być może najwcześniejszy przykład „wzmacniających wydajność” środków stosowanych w sporcie.

Od starożytnego Egiptu czosnek rozprzestrzenił się na zaawansowane starożytne cywilizacje doliny Indusu (obecnie Pakistan i zachodnie Indie). Stamtąd trafił do Chin.

Według ekspertów z Kew Gardens, królewskiego botanicznego centrum doskonałości w Anglii, ludzie starożytnych Indii cenili terapeutyczne właściwości czosnku i uważali go za afrodyzjak. Wyższe klasy unikały czosnku, ponieważ gardzili jego silnym zapachem, podczas gdy mnisi, „… wdowy, nastolatki i ci, którzy przyjęli ślub lub pościli, nie mogli jeść czosnku z powodu jego właściwości pobudzających”.

W historii na Bliskim Wschodzie, w Azji Wschodniej i Nepalu czosnek był stosowany w leczeniu zapalenia oskrzeli, nadciśnienia (wysokie ciśnienie krwi), gruźlicy (gruźlicy), zaburzeń wątroby, czerwonki, wzdęć, kolki, robaków jelitowych, reumatyzmu, cukrzycy i gorączki.

Francuzi, Hiszpanie i Portugalczycy wprowadzili czosnek do Nowego Świata.

Używa

Obecnie czosnek jest szeroko stosowany w kilku stanach związanych z układem krwionośnym i sercem, w tym miażdżycy tętnic (stwardnienie tętnic), wysoki poziom cholesterolu, zawał serca, choroba niedokrwienna serca i nadciśnienie.

Czosnek jest również dziś używany przez niektóre osoby do zapobiegania rakowi płuc, rakowi prostaty, rakowi piersi, rakowi żołądka, rakowi odbytnicy i rakowi okrężnicy.

Ważne jest, aby dodać, że tylko niektóre z tych zastosowań są poparte badaniami.

Opublikowane w czasopiśmie badanie ostrzega, że ​​krótkoterminowe ogrzewanie zmniejsza działanie przeciwzapalne świeżego surowego ekstraktu czosnkowego. Może to stanowić problem dla niektórych osób, które nie lubią lub nie tolerują smaku i / lub zapachu świeżego czosnku.

Korzyści

Poniżej znajdują się przykłady niektórych badań naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach akademickich dotyczących korzyści terapeutycznych (lub nie) czosnku.

Ryzyko raka płuc

Ludzie, którzy spożywali surowy czosnek przynajmniej dwa razy w tygodniu podczas siedmioletniego okresu badań, mieli o 44 procent mniejsze ryzyko zachorowania na raka płuc, wynika z badań przeprowadzonych w Prowincjonalnym Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób w Chinach w Jiangsu.

Naukowcy, którzy opublikowali swoje badania w czasopiśmie, przeprowadzili bezpośrednie wywiady z 1442 pacjentami z rakiem płuc i 4543 zdrowymi osobami. Pytano ich o dietę i styl życia, w tym o palenie tytoniu io to, jak często zjadali czosnek.

Autorzy badania napisali: „Obserwowano ochronne związki między spożyciem surowego czosnku i rakiem płuc ze wzorem dawka-odpowiedź, co sugeruje, że czosnek może potencjalnie służyć jako środek chemo-prewencyjny w przypadku raka płuc.”

Rak mózgu

Organiczne związki siarki znajdujące się w czosnku zostały zidentyfikowane jako skuteczne w niszczeniu komórek w glejakach, rodzaj śmiertelnego guza mózgu.

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Karolinie Południowej poinformowali w czasopiśmie, że trzy czyste związki siarki organicznej z czosnku – DAS, DADS i DATS – „wykazały skuteczność w usuwaniu komórek nowotworowych mózgu, ale DATS okazał się najbardziej skuteczny.”

Współautor, dr Ray Swapan, powiedział: „To badanie podkreśla wielką obietnicę związków pochodzenia roślinnego jako naturalnego leku do kontrolowania złośliwego wzrostu komórek nowotworowych ludzkiego mózgu. zastosowanie tej strategii terapeutycznej do pacjentów z guzem mózgu. „

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

Kobiety, których dieta była bogata w warzywa allium, charakteryzowały się niższym poziomem choroby zwyrodnieniowej stawów, zespół z King’s College London i University of East Anglia, oba w Anglii, odnotowano w czasopiśmie. Przykłady warzyw z czosnku obejmują czosnek, por, szalotkę, cebulę i rakkyo.

Autorzy badania stwierdzili, że ich odkrycia nie tylko uwidoczniły możliwy wpływ diety na wyniki choroby zwyrodnieniowej stawów, ale także pokazały, że można wykorzystać związki występujące w czosnku do opracowania leczenia choroby.

W badaniu długoterminowym z udziałem ponad 1000 zdrowych bliźniaczek stwierdzono, że ci, których zwyczaje żywieniowe zawierały dużo owoców i warzyw, „szczególnie takich jak czosnek”, miały mniej objawów wczesnego zapalenia kości i stawów w stawie biodrowym.

Potencjalnie silny antybiotyk

Soli Djalil, związek w czosnku, był 100 razy skuteczniejszy niż dwa popularne antybiotyki w zwalczaniu bakterii, wynika z badań opublikowanych w.

Bakteria Campylobacter jest jedną z najczęstszych przyczyn infekcji jelitowych.

Starszy autor, dr Xiaonan Lu z Uniwersytetu Stanowego w Waszyngtonie, powiedział: „Ta praca jest dla mnie bardzo ekscytująca, ponieważ pokazuje, że związek ten może zmniejszyć bakterie chorobotwórcze w środowisku iw naszych zapasach żywnościowych”.

Ochrona serca

Czosnek w misce w kształcie serca

Trójsiarczek dialilu, składnik oleju czosnkowego, pomaga chronić serce podczas kardiochirurgii i po zawale serca, odkryli naukowcy z Emory University School of Medicine. Uważają również, że trisiarczek diallilu może być stosowany jako leczenie niewydolności serca.

Wykazano, że gazowy siarkowodór chroni serce przed uszkodzeniem.

Jednak jest lotny związek i trudne do dostarczenia w terapii.

Z tego powodu naukowcy zdecydowali się skupić na trójsiarczku diallilu, składniku oleju czosnkowego, który jest bezpieczniejszym sposobem dostarczania korzyści z siarkowodoru do serca.

W doświadczeniach z użyciem myszy laboratoryjnych zespół odkrył, że po ataku serca myszy, które otrzymały siarczek diallilu, miały 61 procent mniej uszkodzeń serca w obszarze ryzyka, w porównaniu z myszami nieleczonymi.

W innych opublikowanych badaniach naukowcy odkryli, że olej czosnkowy może pomóc chronić chorych na cukrzycę przed kardiomiopatią.

Kardiomiopatia jest główną przyczyną zgonu wśród pacjentów z cukrzycą. Jest to przewlekła choroba mięśnia sercowego (mięśnia sercowego), która jest nienormalnie pogrubiona, powiększona i / lub usztywniona.

Zespół karmił cukrzycowe szczury laboratoryjne albo olejem czosnkowym, albo olejem kukurydzianym. Te karmione olejem czosnkowym doświadczyły znacznie więcej zmian związanych z ochroną przed uszkodzeniem serca, w porównaniu ze zwierzętami, którym podawano olej kukurydziany.

Autorzy badania napisali: „Podsumowując, olej czosnkowy ma znaczny potencjał w zakresie ochrony serc przed kardiomiopatią wywołaną cukrzycą”.

Konieczne będzie przeprowadzenie badań na ludziach w celu potwierdzenia wyników tego badania.

Wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi

Naukowcy z Uniwersytetu w Ankarze zbadali wpływ suplementacji ekstraktu czosnku na profil lipidów krwi (tłuszcz) u pacjentów z wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Ich badania zostały opublikowane w.

W badaniu wzięło udział 23 wolontariuszy, wszyscy z wysokim poziomem cholesterolu; 13 z nich miało również wysokie ciśnienie krwi. Zostały one podzielone na dwie grupy:

  • Grupa normotensyjna o wysokim poziomie cholesterolu (normalne ciśnienie krwi).
  • Grupa nadciśnienia z wysokim poziomem cholesterolu (wysokie ciśnienie krwi).

Przez 4 miesiące przyjmowali suplementy z wyciągiem z czosnku i regularnie sprawdzano parametry lipidów we krwi, a także funkcję nerek i wątroby.

Pod koniec 4 miesięcy naukowcy doszli do wniosku, że „suplementacja ekstraktem z czosnku poprawia profil lipidowy we krwi, wzmacnia potencjał antyoksydacyjny we krwi i powoduje znaczne zmniejszenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi, a także prowadzi do obniżenia poziomu utleniania produkt (MDA) w próbkach krwi, co pokazuje zmniejszone reakcje utleniania w organizmie. „

Innymi słowy, ekstrakt z czosnku uzupełnia obniżony wysoki poziom cholesterolu, a także ciśnienie krwi u pacjentów z nadciśnieniem. Naukowcy dodali, że ich badanie było niewielkie – trzeba wykonać więcej pracy.

Rak prostaty

Lekarze z Wydziału Urologii Szpitala Przyjaźni Chińsko-Japońskiej w Pekinie przeprowadzili badanie oceniające związek między spożyciem warzyw Allium a ryzykiem raka gruczołu krokowego.

Zebrali i przeanalizowali opublikowane badania do maja 2013 r. I zgłosili swoje ustalenia w.

Autorzy badania doszli do wniosku, że „warzywa czosnkowe, w szczególności spożycie czosnku, są związane ze zmniejszonym ryzykiem raka prostaty.”

Zespół skomentował również, że ponieważ nie ma wielu istotnych badań, należy przeprowadzić dalsze dobrze zaprojektowane badania prospektywne w celu potwierdzenia ich wyników.

Uszkodzenie wątroby wywołane alkoholem

Uszkodzenie wątroby wywołane alkoholem jest spowodowane długotrwałym nadmiernym spożywaniem napojów alkoholowych.

Naukowcy z Instytutu Toksykologii Szkoły Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Shandong w Chinach chcieli ustalić, czy disiarczek diallilu (DADS), związek organosiarczkowy pochodzenia czosnkowego, może mieć działanie ochronne przeciwko stresowi oksydacyjnemu wywołanemu etanolem.

Ich badania zostały opublikowane w.

Naukowcy doszli do wniosku, że DADS może pomóc w ochronie przed uszkodzeniem wątroby wywołanym etanolem.

Wcześniejsza (przedwczesna) dostawa

Infekcje mikrobiologiczne w czasie ciąży zwiększają ryzyko porodu przedwczesnego. Naukowcy z Wydziału Epidemiologii w Norweskim Instytucie Zdrowia Publicznego zbadali wpływ, jaki żywność może mieć na infekcje bakteriami i ryzyko porodu przedwczesnego.

Badanie i jego wyniki opublikowano w Internecie.

Ronny Myhre i jego koledzy skupili się na skutkach Allium i suszonych owoców, ponieważ w literaturze wyszukano te dwa pokarmy, jako największe obietnice obniżenia ryzyka porodu przedwczesnego.

Zespół zbadał spożycie suszu i Allium wśród 18 888 kobiet w Norweskiej kohorcie matki i dziecka, z których 5 procent (950) przeszło spontaniczne PTD (poród przedwczesny).

Autorzy badania doszli do wniosku, że „spożywanie pokarmów ze związkami przeciwdrobnoustrojowymi i prebiotycznymi może mieć znaczenie dla zmniejszenia ryzyka spontanicznego PTD, w szczególności czosnek był związany z ogólnym niższym ryzykiem spontanicznego PTD”.

Czosnek i przeziębienie

Zespół naukowców z St. Joseph Family Medicine Residency w stanie Indiana przeprowadził badanie zatytułowane „Leczenie przeziębienia u dzieci i dorosłych” opublikowane w 2006 roku.

Stwierdzili, że „Profilaktyczne stosowanie czosnku może zmniejszyć częstość przeziębień u dorosłych, ale nie ma wpływu na czas trwania objawów.” Profilaktyczne stosowanie oznacza regularne stosowanie w celu zapobiegania chorobom.

Chociaż istnieją badania sugerujące, że surowy czosnek ma najwięcej zalet, inne badania skupiały się na ogólnym spożyciu alu, zarówno surowym, jak i ugotowanym, i przyniosły korzyści. Dlatego możesz cieszyć się czosnkiem na wiele sposobów, aby czerpać z niego korzyści.

Like this post? Please share to your friends: