Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Co jeść w diecie shake białka dla utraty wagi

Dieta z proteinowym koktajlem pobudza utratę wagi poprzez zmniejszenie apetytu i zmniejszenie całkowitego spożycia kalorii. Chociaż te diety mogą być skuteczne w krótkim czasie, nierozsądnie jest żyć wyłącznie lub głównie na koktajlu zastępującym posiłek.

Białko pomaga budować mięśnie i odgrywa rolę w niemal wszystkim, co robią komórki w ciele.

Zapotrzebowanie na białko zależy od osoby i zależy od masy ciała i poziomu aktywności, ale większość ludzi potrzebuje co najmniej 50 gramów białka dziennie. Ta ilość może być łatwo zaspokojona przez spożywanie fasoli, soczewicy, orzechów, mięsa, jajek i produktów mlecznych.

Koktajle białkowe mają na celu dostarczenie tak dużej lub większej ilości białka, jak zwykłe jedzenie, ale z mniejszą ilością kalorii. Chodzi o to, że dzięki temu utrata masy ciała i przyrost mięśni są lepsze.

Szybkie fakty dotyczące diety shake protein:

 • Większość diet koktajlowych proteinowych zachęca do stosowania koktajli proteinowych zastępujących posiłek.
 • Dieta typu shake proteinowego wymaga zjedzenia co najmniej jednego koktajlu proteinowego dziennie.
 • Pierwotne ryzyko diety shake’u białkowego polega na tym, że koktajle proteinowe są jedynym źródłem pożywienia.
 • Każdy, kto decyduje się na dietę białkową, powinien sprawdzić źródło białka i inne składniki.

W jaki sposób działa dieta proteinowo-wstrząsająca

Białko wymieszać w proszku na łyżce i zrobić w szklance

Koktajle proteinowe oferują coś więcej niż tylko białko. Są one zazwyczaj wzbogacone w szereg witamin i minerałów, a także mogą zawierać owoce, warzywa i inne składniki odżywcze.

Badania powiązały spożycie białka ze zwiększonym poczuciem pełności. Tak więc ludzie, którzy zawierają wystarczającą ilość białka w diecie, w tym z koktajli białkowych, jeśli zechcą, mogą mieć mniej głodu żywnościowego, a więc jeść mniej.

Korzyści zdrowotne wynikające z białka

Większość pokarmów bogatych w białko zawiera dużo witamin i minerałów. Niektóre z tych składników odżywczych, takie jak witaminy z grupy B, żelazo, cholinę i cynk, są trudne do uzyskania w odpowiednich ilościach z innych źródeł.

Inne ważne składniki odżywcze, które są obfite w niektóre produkty bogate w białko to:

 • witamina E
 • magnez
 • kwasy tłuszczowe omega-3

Jak działa białko w organizmie?

Białko wspomaga wiele ważnych funkcji organizmu, w tym budowanie i naprawę:

 • kości
 • mięśnie
 • skóra

Białko pomaga także organizmowi wytwarzać hormony i enzymy oraz metabolizować witaminy. Jest niezbędnym składnikiem dobrze zbilansowanej i zbilansowanej diety, która sprzyja zdrowiu.

Co możesz jeść na diecie z proteinowym koktajlem?

Wiele firm oferuje dietę opartą na shake’u białkowym. Zatem wymagania i oferty każdego programu są różne. Niektóre diety są bardziej ekstremalne, zachęcając uczestników do jedzenia tylko lub głównie koktajli proteinowych.

Najbardziej zbilansowane diety shake’ów proteinowych obejmują koktajle proteinowe, jako jedyną część diety bogatej w inne źródła pożywienia. Na przykład dieta może zalecić zastąpienie jednego do dwóch posiłków za pomocą koktajlu proteinowego, a następnie spożycie 1-2 różnych posiłków, które są również zdrowe, oraz jednej do dwóch przekąsek.

Dobrze zbilansowana dieta powinna zawsze zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów o dużej zawartości składników odżywczych i zdrowych tłuszczów.

Zagrożenia i skutki uboczne

Szereg substancji słodzących

Wstrząsy zastępujące posiłek nie mają zastąpić zdrowej, zbilansowanej diety. Jest trudne, a może nawet niemożliwe, uzyskanie każdego składnika odżywczego z jednego źródła pożywienia.

Co więcej, organizm pozbawiony składników odżywczych może mieć problemy z metabolizmem, spowalniać lub całkowicie przeciwdziałać utracie wagi. Badanie z 2015 roku wykazało, że ludzie, którzy spożywają zróżnicowaną dietę, rzadziej są otyłymi.

Niektóre koktajle proteinowe zużywają dużo substancji słodzącej w celu poprawienia smaku, który może wywołać skoki cukru we krwi. Koktajle proteinowe, które wykorzystują cukrowe alternatywy, mogą być trudniejsze do metabolizmu organizmu. U niektórych osób występują reakcje negatywne, takie jak nudności, wymioty, wzdęcia i gazy.

Analiza raportów konsumenckich wykazała również, że niektóre napoje białkowe mają niebezpieczne poziomy zanieczyszczeń. Trzy napoje testowane przez konsumenta wykazały wysoki poziom zanieczyszczeń, takich jak:

 • rtęć
 • arsen
 • kadm

Konsumenci, którzy piją trzy porcje tych napojów każdego dnia, mogą ponieść poważne konsekwencje zdrowotne.

Zanieczyszczenia to jeszcze jeden powód, dla którego korzystanie z koktajli proteinowych jako jedynego źródła pożywienia może być niebezpieczne.

W dodatkowych ośmiu napojach testowanych przez Consumer Reports poziom ołowiu był wystarczająco wysoki, aby wymagać ostrzeżenia konsumenta w Kalifornii.

Ponieważ koktajle proteinowe są traktowane jako suplementy żywieniowe, podlegają one mniejszej regulacji niż leki w Stanach Zjednoczonych. Materiały marketingowe dla tych produktów, argumentuje Consumer Reports, również mogą wprowadzać w błąd.

Organizacja zaleca spożywanie pokarmów bogatych w białko, takich jak mleko, chude mięso i jaja zamiast koktajli proteinowych.

Bezpieczeństwo

dietetyk rozmawia z pacjentem

Białko składa się z aminokwasów, a najlepsze białka są „kompletne”, co oznacza, że ​​zawierają wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów. Większość koktajli proteinowych używa jednej lub kombinacji następujących sześciu odmian:

 • białko serwatkowe
 • Białko kazeinowe
 • białko białka jaja
 • proteiny sojowe
 • białko roślinne
 • białko wołowe

Aby jak najlepiej wykorzystać dietę białkową, najpierw porozmawiaj z lekarzem lub zarejestrowanym dietetykiem. Następnie konsumuj koktajle proteinowe tylko krótkoterminowo.

Osoba powinna trzymać się 1-2 koktajli proteinowych dziennie i wybierać te, które uzupełniają zdrową dietę.

Na przykład osoba, która nie ma wielu warzyw w swojej diecie, może wybrać shake proteinowy zastępujący posiłki zawierający warzywa.

Aby zmaksymalizować utratę wagi, spożywaj odżywcze, niskokaloryczne potrawy pomiędzy posiłkami proteinowymi. Jajka, chude mięso, soczewica, owoce i warzywa to doskonałe sposoby na uzupełnienie diety proteinowej.

Like this post? Please share to your friends: