Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Bezobjawowe obrażenia serca występujące powszechnie wśród użytkowników ciężkiej kokainy

Znaczna liczba regularnych osób zażywających kokainę ma uszkodzenia serca i nie wiedzą o tym naukowcy ujawnili w czasopiśmie medycznym Heart. Poważne uszkodzenie serca wśród osób zażywających kokainę często nie ma żadnych objawów.

Kokaina jest najsilniejszym stymulantem naturalnego pochodzenia. Jest pozyskiwany z liści krzewu koka, rośliny rodzimej w regionach Andów w Ameryce Południowej. Kokaina jest gorzkim, uzależniającym środkiem przeciwbólowym (znieczulającym). Jego nazwa pochodzi od nazwy rośliny (koki). Kokaina jest często nazywana koksem. Nielegalna kokaina jest zwykle sprzedawana jako biały krystaliczny proszek lub jako biały, gruby materiał. Sprzedawcy zwykle fałszują kokainę, aby zwiększyć swoją objętość i zarobić więcej pieniędzy.

Kokainę można prychać, wstrzykiwać i palić (crack).

W zachodnich krajach uprzemysłowionych kokaina jest najczęściej stosowanym nielegalnym narkotykiem. Władze służby zdrowia szacują, że w USA jest około 6,4 miliona użytkowników.

Około 1 na 5 uzależnionych od kokainy ma zapalenie mięśnia sercowego (zapalenie mięśnia sercowego), zgodnie z wynikami badań autopsyjnych. Około jedna czwarta wszystkich ataków serca bez zgonu wśród osób w wieku 45 lat i starszych jest związana z używaniem kokainy – napisali autorzy.

Zapalenie mięśnia sercowego wiąże się z niewydolnością serca i bólem w klatce piersiowej. Może również powodować śmiertelne i nie-śmiertelne zawały serca. Jednak w większości przypadków pacjent nie ma typowych zwężonych tętnic, które powodują chorobę niedokrwienną serca.

Autorzy chcieli ustalić, czy istnieją przekonujące dowody łączące uszkodzenie serca z długotrwałym używaniem kokainy, szczególnie wśród osób bez historii chorób serca lub objawów problemów z sercem.

Naukowcy zbadali 30 długoterminowych użytkowników kokainy, którzy uczestniczyli w programie rehabilitacji narkotykowej – 48 godzin po ostatnim użyciu kokainy. Ich średnia wieku wynosiła 37 lat. Jedna na pięć osób była albo zarażona wirusem HIV, albo była zarażona wirusem zapalenia wątroby typu C.

Szesnastu z nich brało również inne substancje, takie jak heroina, opioidy i alkohol (etanol). Zgłaszali oni samodzielnie, używając około 5,5 g kokainy dziennie i stosowali ją średnio przez 12 lat.

Większość z nich powiedziała, że ​​prychali narkotyk. Dziesięć dożylnie wstrzyknęło dożylnie, a dwóch wypaliło.

Przeszedł serię kompleksowych testów, aby zidentyfikować wszelkie nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu serca. Testy obejmowały badanie CMR (rezonans magnetyczny serca), testy wysiłkowe wysiłkowe i monitorowanie aktywności elektrycznej w ciągu 24 godzin (EKG).

We wszystkich przypadkach stwierdzono, że czynność serca jest prawidłowa. Jednak w 12 z nich wykryto zlokalizowane nieprawidłowości. CMR zidentyfikowało uszkodzenia strukturalne w 83% z nich.

U 47% badanych wykryto obrzęk w lewej komorze (dolna lewa komora serca). Im więcej kokainy konsumują, tym ostrzejszy jest obrzęk.

CMR wykryło zwłóknienie u 73% uczestników – być może z powodu cichego ataku serca lub toksycznych uszkodzeń – napisali autorzy.

Zwłóknienie nie jest odwracalne, podczas gdy obrzęk jest. Obrzęk jest wskaźnikiem ostatnich obrażeń.

Naukowcy twierdzą, że infekcja wirusowa, a także wielokrotne zażywanie narkotyków może przyczynić się do uszkodzenia serca. Jednak tylko u dwóch pacjentów z infekcją wirusową wystąpiło uszkodzenie mięśnia sercowego.

Źródło: „Serce”

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: