Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Amphetamine-like stimulant pozostaje w suplementach diety 2 lata po odkryciu FDA

W styczniu 2014 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków opublikowała badanie, w którym zidentyfikowali stymulant typu amfetaminy w wielu powszechnie stosowanych suplementach diety. Ponad dwa lata później, nowe badanie przeprowadzone przez naukowca z Harvard Medical School w Cambridge, Massachusetts, dowiodło, że nie tylko produkty zawierające ten suplement są nadal dostępne na rynku, ale również ich obfitość wzrosła.

Suplementy diety suplementy zawierające BMPEA wydają się zwiększać, z 42,9% w 2012 r. do 52,4% w 2014 r. „- zauważają naukowcy.

Opublikowane w 2014 r. Badanie Food and Drug Administration (FDA) ujawniło, że dziewięć z testowanych 21 suplementów diety sprzedawanych na odchudzanie, ulepszone funkcje poznawcze lub zwiększona wydajność sportowa zawierająca ekstrakt roślinny zwany również zawierał beta-metylofenyloetyloaminę (BMPEA) ).

BMPEA jest syntetycznym związkiem ściśle związanym z amfetaminą. Chociaż bezpieczeństwo substancji nie było badane u ludzi, badania na kotach i psach wykazały, że zwiększają ciśnienie krwi i tętno – warunki, o których wiadomo, że zwiększają ryzyko ataku serca i udaru u ludzi.

Jednak pomimo ustaleń FDA, wydaje się, że organizacja nie podjęła żadnych działań, aby wymusić usunięcie BMPEA z suplementów diety lub ostrzec konsumentów o potencjalnych zagrożeniach.

Wyniki stanowią „głęboką porażkę przywództwa w FDA”

We wtorek dr Pieter A. Cohen z Cambridge Health Alliance z Harvardu wraz z kolegami opublikowali badania w czasopiśmie, ujawniając, że BMPEA została zidentyfikowana w 11 z 21 suplementów diety, które kupili 1 rok po ustaleniach FDA.

„Odkąd FDA odkryła BMPEA w suplementach, odsetek marek suplementów zawierających BMPEA wzrósł, z 42,9% w 2012 r. Do 52,4% w 2014 r.” – zauważają naukowcy.

„Nie wiadomo, czy stanowi to rzeczywisty wzrost częstości występowania BMPEA, czy jest spowodowane różnicami w metodach pobierania próbek lub innych czynnikach”. „Niezależnie od tego, ciągła obecność BMPEA w głównych suplementach nadal wystawia konsumentów na potencjalne ryzyko.”

Dr Cohen powiedział, że był „zszokowany” swoimi odkryciami. „Przyjąłem, że oryginalne badania FDA doprowadziłyby producentów do cichego wycofania tego stymulanta odkąd FDA go odkrył” – powiedział.

Powiedział nam, że wyniki stanowią „głęboką porażkę przywództwa” w FDA. „Problem zaczyna się od tego, że komisarz ignoruje suplementy i kontynuuje aż do działu suplementów, który jest powiązany z branżą suplementów” – dodał.

Zespół twierdzi, że należy podjąć natychmiastowe działania w celu usunięcia BMPEA ze wszystkich suplementów i zapewnienia, że ​​konsumenci unikają takich produktów:

„Zalecamy, aby producenci suplementów natychmiast odwołali wszystkie suplementy zawierające BMPEA oraz aby FDA wykorzystała wszystkie swoje uprawnienia w zakresie egzekwowania przepisów w celu wyeliminowania BMPEA jako składnika suplementów diety.

Należy doradzić konsumentom, aby unikali wszystkich suplementów oznaczonych jako zawierające. Lekarze powinni pozostać czujni na to, że pacjenci mogą być nieumyślnie narażeni na działanie syntetycznych środków pobudzających, gdy konsumują utratę wagi i suplementy sportowe. „

FDA: „nie zidentyfikowano w tej chwili żadnych szczególnych obaw dotyczących bezpieczeństwa”

FDA jednak zmieniło zdanie w tej sprawie. W opublikowanym wczoraj oświadczeniu organizacja stwierdziła, że ​​ich przegląd produktów zawierających BMPEA „nie określa obecnie szczególnego zagrożenia dla bezpieczeństwa”, chociaż twierdzą oni, że „rozważą podjęcie działań regulacyjnych, w razie potrzeby, w celu ochrony konsumentów”.

Mówiąc do, dr Cohen powiedział, że został „zaniemówił” przez oświadczenie FDA. „To stwierdzenie jest absurdalne” – dodał. „W jaki sposób mogliby spróbować obrócić to tak, jakby nie było obaw o bezpieczeństwo?” To leci w obliczu tego, co usłyszeliśmy od kanadyjskich i europejskich władz medycznych, nie wspominając o wielu niezależnych ekspertach. „

Brytyjska agencja Standardów Żywności, na przykład, twierdzi, że nie widziała dowodów, które nie są „nową żywnością”. W związku z tym, zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej (UE), muszą przejść testy, aby zapewnić ich bezpieczeństwo dla ludzi.

Steve Mister, prezes i dyrektor generalny Rady ds. Odpowiedzialnego Odżywiania (CRN), zgadza się z dr Cohenem i twierdzi, że nie widzi powodu, dla którego FDA nie mógłby podjąć odpowiednich działań przeciwko producentom suplementów, którzy dodawali BMPEA do swoich produktów.

„BMPEA nie wydaje się być prawidłowym składnikiem diety, a zatem włączenie go do produktu oznaczonego jako suplement diety powoduje, że produkt jest zafałszowany zgodnie z ustawą o zdrowiu i edukacji (DSHEA)”, wyjaśnił Mister w oświadczeniu.

„Chociaż suplementy stanowią bardzo niewielką część branży suplementów diety – tak małe, że nie jesteśmy świadomi konkretnych danych dotyczących sprzedaży – FDA ma narzędzia, których wymaga prawo, aby podjąć działania zanim dojdzie do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a CRN zadaje agencji właśnie to zrobić. „

Wygląda jednak na to, że odkrycia dr Cohena i współpracowników wywołały pewne pozytywne działania. Firma e-commerce Vitacost – która sprzedaje suplement diety BMPEA o nazwie ARO-Vitacost Black Series BURN – twierdzi, że wstrzymuje sprzedaż online tego produktu.

„Nie będą one dostępne w sprzedaży, dopóki nie będziemy mogli przeprowadzić dalszych badań, i ponownie mamy pełne zaufanie, że te produkty są bezpieczne i skuteczne dla naszych klientów”, stwierdziła firma w oświadczeniu.

Ale doktor Cohen powiedział, że taki ruch to po prostu za mało. „To o wiele za późno, potrzebujemy wszystkich tych produktów z półek sklepowych, a co ważniejsze, potrzebujemy FDA do egzekwowania prawa”.

W zeszłym miesiącu, opublikowane badania, w których naukowcy twierdzą, że popularny suplement przeciwstarzeniowy – ubichinon – prawdopodobnie nie przyniesie żadnych korzyści.

Like this post? Please share to your friends: