Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Akupunktura może zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi

Nowe badanie sugeruje, że forma akupunktury może przynieść korzyści pacjentom z wysokim ciśnieniem krwi i zmniejszyć ryzyko udaru mózgu i chorób serca.

elektroakupresura zastosowana do ramienia

Pojedyncza ślepa próba, przeprowadzona na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine (UCI), jest pierwszym naukowym potwierdzeniem, że starożytna chińska technika medyczna jest korzystna dla pacjentów z łagodnym do umiarkowanego nadciśnieniem.

W czasopiśmie zespół opisuje, w jaki sposób elektroakupunktura może obniżyć ciśnienie krwi do 6 tygodni u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.

Elektroakupunktura jest formą akupunktury, która polega na stosowaniu igieł elektrycznych o niskiej intensywności umieszczonych w określonych punktach ciała.

Naukowcy twierdzą, że ich odkrycia sugerują, że przy regularnym stosowaniu elektroakupunktura może pomóc ludziom kontrolować ich ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu w dłuższym okresie.

Starszy autor John Longhurst, kardiolog i profesor medycyny UCI, mówi, że badanie kliniczne ma miejsce po prawie 10 latach badań laboratoryjnych nad wpływem akupunktury na wysokie ciśnienie krwi. Dodaje:

„Używając zachodniego naukowego rygoru do sprawdzenia starożytnej wschodniej terapii, czuliśmy, że zintegrowaliśmy chińską i zachodnią medycynę i dostarczyliśmy korzystną wskazówkę do leczenia aderyzy, która dotyka miliony w Stanach Zjednoczonych”.

70% leczonych pacjentów odczuło zauważalny spadek ciśnienia krwi

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) około 70 milionów dorosłych Amerykanów (29%) z wysokim ciśnieniem krwi – tylko około połowa z nich ma stan pod kontrolą.

Szybkie fakty dotyczące akupunktury

  • Akupunktura to tradycyjna chińska medycyna stosowana od ponad 3000 lat
  • Używa cienkich igieł do stymulacji jednego lub kilku z setek określonych punktów na ciele
  • Amerykańskie organy nadzoru zatwierdziły igły do ​​akupunktury do użytku przez licencjonowanych lekarzy w 1996 roku.

Dowiedz się więcej o akupunkturze

Wysokie ciśnienie krwi kosztuje USA około 46 miliardów dolarów rocznie. Liczba ta obejmuje usługi opieki zdrowotnej, leki i nieobecność w pracy.

Do swojego badania prof. Longhurst i jego współpracownicy rekrutowali 65 pacjentów z nadciśnieniem, którzy nie przyjmowali żadnych leków w celu leczenia ich stanu. Każdy pacjent został losowo przydzielony do jednej z dwóch grup.

Obie grupy były leczone za pomocą elektroakupunktury, z tą różnicą, że jedna grupa (grupa lecząca) zastosowała ją do obu stron wewnętrznych nadgarstków i nieco poniżej każdego kolana (acupoints uważa, że ​​obniżają ciśnienie krwi), a druga grupa miała to zastosowanie do innych acupoints wzdłuż przedramienia i podudzia (grupa kontrolna).

Proces był pojedynczą ślepą próbą. Oznacza to, że lekarze prowadzący leczenie, których pacjenci byli w grupie leczonej, byli w grupie kontrolnej, ale pacjenci nie.

Wyniki wykazały, że 70% z 33 pacjentów w grupie leczonej odczuwało znaczny spadek ciśnienia krwi. Średnio redukcja wynosiła 6-8 mm / Hg dla skurczowego ciśnienia krwi i 4 mm / Hg dla rozkurczowego ciśnienia krwi.

Skurczowe (gdy serce kurczy się) jest wyższe, a rozkurczowe (gdy serce spoczywa między uderzeniami) jest niższą liczbą odczytów ciśnienia krwi.

Naukowcy twierdzą, że te ulepszenia utrzymywały się przez 6 tygodni po leczeniu.

Leczenie również towarzyszyło innym korzystnym zmianom

Grupa terapeutyczna wykazała również znaczące spadki – średnio 41% – we krwi noradrenaliny we krwi (zwanej także noradrenaliną), hormonu, który obkurcza naczynia krwionośne i zwiększa ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.

Grupa terapeutyczna wykazała również 67% spadek reniny – enzym uwolniony w nerkach, który pomaga kontrolować ciśnienie krwi – i 22% spadek hormonu, który reguluje elektrolity (aldosteron).

Nie stwierdzono istotnych zmian ciśnienia krwi u 32 pacjentów w grupie kontrolnej.

Prof. Longhurst zauważa, że ​​chociaż obniżenie ciśnienia krwi obserwowane w grupie leczonej nie było duże – większość mieściła się w przedziale od 4 mm / Hg do 13 mm / Hg – były one istotne klinicznie i co ważniejsze, że leczenie może być szczególnie przydatne dla osób w wieku 60 lat i starszych z wysokim ciśnieniem skurczowym. Kończy:

„Ponieważ elektroakupunktura zmniejsza zarówno szczytowe jak i średnie skurczowe ciśnienie krwi w ciągu 24 godzin, terapia ta może zmniejszyć ryzyko udaru, choroby tętnic obwodowych, niewydolności serca i zawału mięśnia sercowego u pacjentów z nadciśnieniem.”

Niedawno dowiedziałem się o badaniu opublikowanym w czasopiśmie, które sugeruje, że akupunktura działa podobnie jak leki psychotropowe stosowane w leczeniu przewlekłego stresu. Badacze z Ghostgetown University Medical Center w Waszyngtonie doszli do tego wniosku po przeprowadzeniu kontrolowanych eksperymentów ze szczurami.

Like this post? Please share to your friends: