Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

FDA ostrzega Zitromax antybiotyków może powodować nieregularne działanie serca

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała ostrzeżenie, że powszechnie przepisywana antybiotyk azytromycyna (Zithromax lub Zmax) może powodować nieregularne działanie serca i prowadzić do śmiertelnego rytmu serca.

Zithromax jest szeroko przepisywany w leczeniu szeregu infekcji, takich jak zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, świszczący oddech i POChP.

Pacjenci z istniejącymi wcześniej problemami z sercem lub niskim poziomem potasu lub magnezu we krwi są szczególnie narażeni na ryzyko wystąpienia tego niepożądanego działania leku.

FDA mówi, że lekarze powinni być świadomi ryzyka śmiertelnego rytmu serca związanego z azytromycyną i rozważyć przepisanie alternatywnych antybiotyków wśród pacjentów z istniejącymi chorobami serca lub niskim poziomem potasu / magnezu we krwi.

Niektóre inne leki alternatywne, takie jak fluorochinolony, również zwiększają ryzyko wydłużenia odstępu QT.

Zmienione pole Ostrzeżenia i środki ostrożności na etykiecie azytromycyny będzie zawierało informacje o zwiększonym ryzyku wydłużenia odstępu QT i Torsades de Pointes – rzadki problem z rytmem serca.

Nowe ostrzeżenie pojawia się po przeglądzie badania opublikowanego w New England Journal of Medicine przeprowadzonym przez naukowców z Vanderbilt University. Badanie wykazało, że pacjenci, którzy brali antybiotyk, byli bardziej narażeni na problemy z sercem.

Naukowcy przyjrzeli się zagrożeniom zdrowotnym związanym z kilkoma różnymi antybiotykami (azytromycyną, amoksycyliną, cyprofloksacyną i lewofloksacyną) poprzez zbieranie danych z ponad 540 milionów recept przeprowadzonych w latach 1992-2006. Spośród wszystkich przepisanych antybiotyków, Zithromaz powodował najwięcej problemów z sercem.

Zgodnie z oświadczeniem FDA:

„W badaniu odnotowano wzrost liczby zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych oraz ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny u osób leczonych 5-dniową dawką azytromycyny (Zithromax) w porównaniu z osobami leczonymi amoksycyliną, ciprofloksacyną lub bez leku. zgon z przyczyn sercowo-naczyniowych związany z leczeniem lewofloksacyną był podobny do związanego z leczeniem azytromycyną. „
Azytromycyna jest obecnie przepisywana pod następującymi warunkami:

  • Ostre zaostrzenia bakteryjne przewlekłej choroby płuc
  • Ostre bakteryjne zapalenie zatok
  • Społeczne zapalenie płuc
  • Zapalenie gardła / zapalenie migdałków
  • Nieskomplikowane infekcje skóry i skóry
  • Zapalenie cewki moczowej i zapalenie szyjki macicy
  • Choroba wrzodowa narządów płciowych

Napisane przez Josepha Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: