Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Mikroczip antykoncepcyjny: czy może zrewolucjonizować światową kontrolę urodzeń?

MicroCHIPS, firma rozpoczynająca działalność informatyczną z linkami do Massachusetts Institute of Technology, opracowuje nowy, radykalny środek antykoncepcyjny – maleńki mikroprocesor wszczepiony pod skórę, który można obsługiwać bezprzewodowo za pomocą pilota zdalnego sterowania.

W latach 90. Robert S. Langer – profesor Instytutu David H. Koch z Massachusetts Institute of Technology (MIT) i podobno „najczęściej cytowany inżynier w historii” – oraz jego koledzy Michael Cima i John Santini opracowali technologię mikroprocesorów, która może uwolnić kontrolowane ilości chemikaliów.

Szybko do 2012 roku, a laboratorium Manger Langer otrzymało wizytę od Billa Gatesa, który zapytał Langera, czy możliwe jest stworzenie nowej metody kontroli urodzeń, którą kobieta mogłaby włączać i wyłączać, tak jak lubi, i której może używać przez wiele lat.

Langer zaproponował, że jego mikrochip o kontrolowanym uwalnianiu może zaoferować rozwiązanie. Leasing technologii do MicroCHIPS, firma opracowała urządzenie o wymiarach zaledwie 20 x 20 x 7 mm zaprojektowane do wszczepiania pod skórę pośladków, brzucha lub ramienia.

kobieta trzyma pigułki antykoncepcyjne

Chip zawiera maleńkie rezerwuary hormonu lewonorgestrelu, który jest już stosowany w niektórych środkach antykoncepcyjnych. Chip wydaje 30 mcg lewonorgestrelu każdego dnia i może utrzymywać wystarczającą ilość hormonu, aby to zrobić przez okres do 16 lat.

Kiedy kobieta chce począć, po prostu wyłącza urządzenie pilotem. Chip nie musi być usuwany z kobiety, aż upłynie 16 lat. Natomiast obecne implanty hormonalnej kontroli urodzeń trwają maksymalnie 5 lat.

Lewonorgestrel jest zawarty na chipie przy użyciu hermetycznego tytanu i platynowej uszczelki opracowanej przez MicroCHIPS. Hormon uwalniany jest przez przepuszczanie prądu elektrycznego z wewnętrznej baterii przez uszczelkę, która tymczasowo ją topi, umożliwiając uwalnianie małej dawki lewonorgestrelu każdego dnia.

Według prezesa MicroCHIPS Roberta Farry „pomysł zastosowania cienkiej membrany, takiej jak bezpiecznik elektryczny, był najbardziej wymagającym i najbardziej twórczym problemem, który musieliśmy rozwiązać”.

Przemawiając do Farry, zasugerował: „Możliwość włączania i wyłączania urządzenia zapewnia pewien komfort dla tych, którzy planują swoją rodzinę”.

Chociaż niektórzy krytycy urządzenia obawiają się możliwości „zhakowania” mikroczipa, „Farra twierdzi, że komunikacja między pilotem a implantem” musi nastąpić na odległość kontaktu ze skórą „, więc” ktoś po drugiej stronie pomieszczenia nie może przeprogramować twojego wszczepiać.”

„Wtedy mamy bezpieczne szyfrowanie”, mówi. „To uniemożliwia komuś próbę zinterpretowania lub interwencji między komunikatami”.

zwraca uwagę, że w ostatnim czasie do 2020 r. międzynarodowa koalicja rządów, przedsiębiorstw, filantropów i organizacji non-profit zobowiązała się do zapewnienia planowania rodziny 120 milionom kobiet na świecie.

Ponieważ nowe opcje kontroli urodzeń rzadko są produkowane przez prywatne firmy, MIT sądzi, że implant MicroCHIPS może odgrywać ważną rolę w tej misji.

MicroCHIPS, z poparciem Billa Gatesa, planuje złożyć implant na badania przedkliniczne w USA w przyszłym roku i wierzy, że urządzenie może trafić do sprzedaży do 2018 roku.

Wcześniej w tym roku, o badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Washington University School of Medicine w St. Louis, MO, którzy odkryli, że – w przeciwieństwie do twierdzeń krytyków programów kontroli urodzeń – że kontrola urodzeń nie skutkuje „bardziej rozwiązłymi kobietami” . „

Like this post? Please share to your friends: