Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Biustonosze tworzą piersi, 15-letnie badania kończą się

Noszenie stanika przynosi więcej szkody niż dobrego – nie zmniejsza ono bólu pleców i osłabia mięśnie, które podtrzymują piersi, co skutkuje większymi opadami piersi, Jean-Denis Rouillon, ekspert ds. Nauki sportu z Uniwersytetu w Besançon we Francji, poinformował po 15-letnim badaniu.

Rouillon mówi, że głównym wnioskiem ze wstępnych wyników jego „maratonu” jest to, że stanik jest fałszywą koniecznością.

W wywiadzie dla France Info (radio) profesor Rouillon powiedział:

„Medycznie, fizjologicznie, anatomicznie – piersi nie zyskują dzięki odmowie grawitacji, wręcz przeciwnie, stają się bardziej zwinne z biustonoszem”.
Prof. Rouillon użył suwaka i suwmiarki (urządzenia do pomiaru odległości między dwoma przeciwległymi stronami obiektu), aby dokładnie zmierzyć zmiany w cechach piersi setek kobiet w ciągu 15 lat w Centre Hospitalier Universitaire, Besançon .

Wszyscy jego wolontariusze mieli od 18 do 35 lat. Rouillon podkreślił, że chociaż jego badanie trwało wiele lat i obejmowało setki kobiet, w żaden sposób nie twierdzi, że jego próbka jest reprezentatywna dla globalnej populacji kobiet.

Rouillon odkrył, że kobiety, które nigdy nie nosiły biustonoszy, mają średnio o 7 milimetrów więcej sutków w stosunku do swoich ramion niż przeciętni użytkownicy biustonoszy.

W wywiadzie dla France Info 28-letnia suczka Capucine mówi, że przysięga na odkrycia Rouillona.

Capucine, który był jednym z ochotników w gabinecie Rouillona, ​​powiedział:

„Istnieje wiele korzyści (bycie bez stanika): łatwiej oddycham, lepiej noszę się i mam mniej bólu pleców”.
Rouillon ostrzega, że ​​niektóre kobiety nie powinny natychmiast wyrzucać staników. Na przykład starsze kobiety (45 lat lub więcej) nie czerpałyby korzyści z wyrzucania stanika. W wywiadzie udzielonym agencji Reuters powiedział: „Ale kobieta w średnim wieku, z nadwagą, z 2.4 dziećmi? Nie jestem wcale pewien, czy skorzysta z porzucenia stanika”.

W wywiadzie dla The Local, francuskojęzycznej gazety we Francji, Rouillon podkreślił: „Są to wstępne wyniki: mała próba 320 młodych kobiet nie jest reprezentatywna dla całej populacji – wymagałoby to około 300 000 osób”.

Badanie potwierdziło, że według wstępnych danych, gdy młode kobiety przestają nosić stanik:

  • Nie ma pogorszenia orientacji ich piersi
  • Istnieje powszechna poprawa orientacji ich piersi

Poprzednie badania przeprowadzone przez University of Portsmouth w Anglii ujawniły, że niektóre kobiety uszkadzają swoje piersi, ponieważ mają niewłaściwy rozmiar stanika.

Rouillon przyznał, że kobiety noszą stanik z wielu powodów, poza nadzieją, że zachowają kształt piersi i zapobiegną wiotczeniu. Niektórzy uważają, że są bardziej wygodne, szczególnie ci, którzy mieszkają daleko od równika w okresie zimowym.

Aby te „wstępne wyniki” stały się „ostateczne”, Rouillon mówi, że musi zatrudnić znacznie większą grupę kobiet i przeprowadzić dalsze badania na ten temat.

John Dixey, były dyrektor naczelny Playtex’a, wyjaśnił w wywiadzie dla kanału Channel 4 (British TV) „Nie mamy dowodów, że noszenie biustonosza może zapobiec zwiotczeniu, ponieważ sama pierś nie jest mięśniowa, więc utrzymanie jej w równowadze jest Niemożliwość …. Na piersiach nie ma trwałego wpływu na noszenie określonego stanika, a stanik zapewni ci kształt biustonosza, który został stworzony, aby go nosić podczas noszenia.

Napisane przez Sarah Glynn

Like this post? Please share to your friends: