Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się przebijającego nosa guza

Po uzyskaniu pierścienia nosowego może pojawić się guzek wokół miejsca przekłucia. Dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, aby się go pozbyć?

Szereg różnych rzeczy może powodować przeszywający nos guz, w tym infekcje i reakcje alergiczne.

Istnieje kilka prostych sposobów na zmniejszenie obrzęku i umożliwienie przebicia się, co powinno pomóc w usunięciu guza.

Co powoduje przeszywający nos guz?

Piercing do nosa w nosie kobiety.

Podniesiony obszar wokół przekłucia może być spowodowany przez:

 • uszkodzenie tkanki – jeśli przekłucie zostanie zapukane lub zostanie usunięte zbyt wcześnie
 • infekcja – jeśli piercing odbywa się w niehigienicznych warunkach lub nie jest utrzymywany w czystości
 • reakcja alergiczna na biżuterię
 • uwięziony płyn tworzący guz lub guz
 • keloid, który jest rodzajem podniesionej blizny
 • ziarniniak, który jest zapaloną tkanką, która zwykle pojawia się jako podniesiona, czerwonawa plamka

Keloidy są stosunkowo rzadkie i powinny być zdiagnozowane i leczone przez lekarza lub dermatologa.

Keloid wokół przekłucia pojawi się jako okrągły, podniesiony guzek, który jest ciemniejszy niż otaczająca go skóra. Może wywoływać ból, swędzenie lub tkliwość i czuć się mocnym w dotyku.

Może rozwinąć się ziarniniak, ponieważ układ odpornościowy organizmu próbuje odeprzeć coś, co jego zdaniem może zaszkodzić ciału. Zwykle jest to bakteria lub wirus, który może wywołać infekcję, ale może to również być reakcja na samą biżuterię.

Jeśli dana osoba ma przekłuty nos w higienicznych warunkach i przestrzega właściwych zaleceń dotyczących leczenia, powinna leczyć się bez guza. Przebicie nosa może trwać od 4 do 6 miesięcy, aby go uzdrowić i będzie wymagało regularnego czyszczenia w tym okresie.

Pięć sposobów na pozbycie się przeszywającego nosa guza

Herbaciany drzewo olej w szklanej butelce z liśćmi na drewnianym stole ,.

Najlepszym sposobem na pozbycie się przebicia w nosie zależy od tego, co go spowodowało. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o niektórych środkach zaradczych domu, które mogą pomóc.

Użyj odpowiedniej opieki

Właściwa opieka pooperacyjna powinna zapobiegać uszkodzeniom tkanek lub infekcjom, które mogą spowodować guza. Piercer powinien doradzić, jak dbać o piercing, co zwykle wymaga regularnego czyszczenia.

Wskazówki dotyczące opieki nad przekłuwaniem nosa to:

 • czyszczenie obszaru roztworem soli dwa razy dziennie
 • nie zdejmowanie biżuterii, zanim przekłucie nosa się zagoi, co może zająć 4-6 miesięcy
 • unikanie przenoszenia biżuterii, bawienia się nią lub pukania piercing podczas ubierania się
 • zakrycie przekłuwania nosa wodoodpornym opatrunkiem podczas pływania, aby zapobiec kontaktowi z bakteriami w wodzie
 • nie używać płynów, kosmetyków ani produktów do pielęgnacji włosów w pobliżu piercing

Użyj hipoalergicznej biżuterii

Niektórzy ludzie są uczuleni na pewne metale, zwykle nikiel lub stop, który jest mieszaniną metalu i innego pierwiastka. Jeśli pojawi się czerwona swędząca wysypka lub przeszywający ból przez dłuższy czas, może to być alergia.

Jeśli biżuteria wywołuje reakcję alergiczną, należy ją zastąpić hipoalergiczną biżuterią, która nie reaguje z ciałem.

Renomowani przekłuwacze powinni używać biżuterii wykonanej z odpowiedniego materiału, takiego jak stal chirurgiczna lub tytan.

Użyj roztworu soli morskiej

Roztwór soli morskiej to naturalny sposób na utrzymanie czystości w piercingu, pomoc w gojeniu i zmniejszenie obrzęku, który może powodować nieestetyczny guzek.

Osoba może rozpuścić ⅛ do ¼ łyżeczki soli morskiej w 1 szklance ciepłej wody destylowanej lub butelkowanej, przepłukać piercing roztworem, a następnie delikatnie osuszyć go. Ludzie powinni wcześniej dokładnie umyć ręce, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

Wypróbuj olejek z drzewa herbacianego

Niektórzy przekłuwający zalecają stosowanie olejku z drzewa herbacianego, aby odwodnić i skurczyć przeszywający guz. Chociaż dostępne są ograniczone badania na temat skuteczności olejku z drzewa herbacianego, bezpieczne jest dla większości ludzi korzystanie bezpośrednio z tego obszaru.

Jeśli chcesz kupić olejek z drzewa herbacianego, istnieje doskonały wybór on-line z tysiącami opinii klientów.

Zastosuj ciepły kompres

Uwięziony płyn pod skórą może powodować uderzenie, ale ciepło i ciśnienie pomogą stopniowo go osuszyć.

Prostą kompresję ciepłą wodą można wykonać przez namoczenie czystej ściereczki w gorącej wodzie, nałożenie jej na piercing i przytrzymanie przez kilka minut z delikatnym naciskiem.

Osoba nie powinna próbować zmuszać guza do drenażu, ponieważ może to prowadzić do dalszego podrażnienia i blizny.

Zapobieganie uderzeniu

Głównymi przyczynami występowania guzków przebijających nos są infekcje lub uszkodzenia tkanek, z których zazwyczaj można łatwo uniknąć.

Przejście do renomowanego studia piercingowego pomoże zapewnić, że przekłuwanie nosa będzie wykonywane w sposób higieniczny przez doświadczonego profesjonalistę, który będzie wiedział, jak przebić bezpiecznie i uniknąć infekcji.

Stowarzyszenie profesjonalnych przekleństw ma katalog, w którym wymienione są organizacje członkowskie, aby pomóc ludziom wybrać piercer, któremu mogą zaufać.

Osoba powinna zachować czystość przeszywającą, myjąc ręce przed dotknięciem obszaru, płucząc ją solą fizjologiczną lub roztworem soli morskiej dwa razy dziennie i regularnie zmieniając pościel i poszewki na poduszki.

Jeśli to możliwe, ludzie powinni unikać pukania, skręcania lub poruszania przekłuwania nosa i nie usuwać biżuterii, zanim całkowicie się zagoją, ponieważ może to spowodować uszkodzenie tkanki.

Kiedy iść do lekarza lub przebijaka

Młody żeński cierpliwy obsiadanie na łóżku, mówi żeńska lekarka.

Niektóre stany zapalne i podrażnienia występują często po przekłuciu nosa, ale objawy te powinny ulec poprawie w ciągu tygodnia.

Jeśli po 2 tygodniach nie nastąpi poprawa, dana osoba powinna wrócić do piercingu, aby zasięgnąć porady i sprawdzić, czy dają one prawidłową opiekę.

Niektóre objawy powinny być jednak sprawdzone przez lekarza. Obejmują one:

 • niewygodna ilość bólu
 • uczucie pulsowania lub pieczenia, zaczerwienienie lub upał, które mogą wskazywać na infekcję
 • znaczna ilość wydzieliny z przekłucia, szczególnie jeśli jest szara, zielona lub żółta lub ma nieprzyjemny zapach
 • gorączka, zawroty głowy, dezorientacja lub nudności

Osoba nie powinna usuwać biżuterii w ciągu następnych miesięcy po przekłuciu, ponieważ otwór może się zamknąć i złapać infekcję pod skórą.

Na wynos

Dbanie o przekłucie nosa i utrzymywanie go w czystości jest proste i powinno zapobiegać pojawianiu się guza wokół przekłucia.

Jeśli wystąpi przeszywający nos guz, można to poprawić zmieniając biżuterię, stosując olej z drzewa herbacianego lub stosując kompres z ciepłą wodą.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: