Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wysoki poziom witaminy D może poprawić siłę mięśni

Witamina D ma wiele zalet zdrowotnych, od utrzymywania zdrowych kości i zębów po potencjalnie chroniącą przed chorobami takimi jak cukrzyca i niektóre rodzaje raka. Nowe badanie sugeruje, że witamina D może również poprawić siłę mięśni.

[witamina D napisana w piasku]

Witamina D jest kluczem do rozwoju i utrzymania zdrowych kości. Ma również wiele pozytywnych skutków dla układu odpornościowego, gruczołów dokrewnych i układu sercowo-naczyniowego.

Niektóre badania obserwacyjne powiązały niedobór witaminy D z wyższym ryzykiem raka jelita grubego i piersi, podczas gdy inne odkryły korelację między poziomami witaminy D a ryzykiem chorób autoimmunologicznych, takich jak cukrzyca typu 1 i stwardnienie rozsiane.

Nowe badanie – przeprowadzone przez naukowców z University of Birmingham w Wielkiej Brytanii – bada wpływ poziomu witaminy D na siłę mięśni.

Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie.

Analizowanie wpływu witaminy D na masę mięśniową

Korzystając z innowacyjnej technologii, naukowcy byli w stanie badać zarówno aktywne, jak i nieaktywne poziomy witaminy D, wraz z ich wpływem na siłę mięśni.

Witamina D – czy jest w postaci D2 czy D3 – sama w sobie jest biologicznie nieaktywna, dopóki nie zostanie aktywowana przez dwie reakcje enzymatyczne: jedną w wątrobie, a drugą w nerce.

Dr Zaki Hassan-Smith z University of Birmingham wyjaśnia nowość procedury badawczej w obecnym badaniu:

„Wcześniejsze badania przetestowały nieaktywne formy witaminy D w krwioobiegu, aby zmierzyć niedobór witaminy D. W tym momencie udało nam się opracować nową metodę oceny wielu form witaminy D, obok szeroko zakrojonych badań składu ciała, funkcji mięśni, i ekspresja genów mięśniowych. ”

Zespół zbadał poziomy witaminy D u 116 zdrowych uczestników w wieku od 20 do 74 lat. Mierzono także zawartość tłuszczu w organizmie i „beztłuszczową masę ciała” – miarę masy mięśniowej, uzyskaną poprzez odjęcie masy tkanki tłuszczowej od całkowitej masy ciała.

Uzupełniająca witamina D może poprawić funkcję mięśni

Naukowcy odkryli, że kobiety, które miały zdrowy skład i niższy poziom tkanki tłuszczowej były mniej podatne na wysoki poziom nieaktywnej witaminy D – powszechnego wskaźnika niedoboru witaminy D.

Odwrotnie, kobiety z większą ilością tkanki tłuszczowej miały mniej nieaktywną witaminę D. Podczas gdy to sugeruje związek między witaminą D a składem ciała, aktywna forma witaminy D nie koreluje z tłuszczem. Zamiast tego poziomy witaminy D były połączone z beztłuszczową masą.

Ludzie, którzy mieli większą masę mięśniową i masę mięśniową, również wykazywali wyższy poziom aktywnej witaminy D. Sugeruje to, że aktywna witamina D może pomóc zoptymalizować siłę mięśni.

Dr Hassan-Smith wyjaśnia odkrycia, które odzwierciedlają poprzednie badania, które sugerowały związek pomiędzy brakiem masy mięśniowej a niskim poziomem witaminy D:

„Patrząc na wiele form w tym samym badaniu, możemy powiedzieć, że jest to bardziej złożona zależność, o której wcześniej sądzono, że może to być związane z podwyższonym poziomem nieaktywnej witaminy D, ale beztłuszczowa masa jest kluczem do podwyższonych poziomów. aktywnej witaminy D. Ważne jest, aby zrozumieć pełny obraz i mechanizmy przyczynowe w pracy, abyśmy mogli dowiedzieć się, jak uzupełnić spożycie witaminy D w celu zwiększenia siły mięśni. „

Naukowcy zauważają również, że niektórych korzystnych związków nie znaleziono u mężczyzn i że potrzebne są przyszłe badania na większą skalę w celu ustalenia, czy zauważone różnice są czysto biologiczne. Naukowcy planują współpracę z międzynarodowymi kolegami w celu zbadania mechanizmów w badaniach laboratoryjnych i badaniach klinicznych.

„Dobrze rozumiemy, w jaki sposób witamina D pomaga w uzyskaniu wytrzymałości kości, ale nadal musimy dowiedzieć się więcej o tym, jak to działa w przypadku mięśni” – wyjaśnia dr Hassan-Smith. „Kiedy patrzysz na znaczące wyzwania stojące przed dostawcami usług medycznych na całym świecie, takie jak otyłość i starzenie się populacji, możesz zobaczyć, jak optymalizacja funkcji mięśni jest bardzo interesująca.”

Dowiedz się, w jaki sposób poziom witaminy D w chwili urodzenia może przewidywać ryzyko SM.

Like this post? Please share to your friends: