Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wczesne stadium cukrzycy odwracalne z dwumiesięcznym 600 kalorii dziennie dieta

Jeśli właśnie zdiagnozowano cukrzycę typu 2, możesz być wyleczony, jeśli będziesz przestrzegać diety o kaloriach 600 kalorii przez dwa miesiące i zachowasz cukrzycę, jeśli zażyjesz zdrowy tryb życia, badacze z Newcastle University, Anglia journal Diabetologia Cukrzyca typu 2 jest stanem przewlekłym spowodowanym zbyt dużą ilością glukozy we krwi.

Cukrzyca dotyka 8,3% populacji USA, łącznie 25,8 milionów ludzi; 18,8 miliona zdiagnozowanych plus 7 milionów niezdiagnozowanych. Około 2,5 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii cierpi na cukrzycę typu 2. W większości krajów na całym świecie wzrastają wskaźniki cukrzycy.

W najnowszym badaniu, finansowanym przez Diabetes UK, wzięło udział 11 ochotników z nowo rozpoznaną cukrzycą typu 2. Wszyscy pacjenci odwrócili cukrzycę poprzez zmniejszenie dziennego spożycia kalorii do 600 dziennie przez dwa miesiące. Trzy miesiące po zakończeniu diety siedmiu z nich nadal nie miało cukrzycy – napisali autorzy.

Kierownik badania, profesor Roy Taylor, powiedział:

„Posiadanie ludzi wolnych od cukrzycy po latach z tą chorobą jest godne uwagi – a wszystko to z uwagi na ośmiotygodniową dietę, która jest radykalną zmianą w rozumieniu cukrzycy typu 2. To zmieni sposób, w jaki możemy ją wyjaśnić osobom, u których nowo zdiagnozowano chorobę. Choć od dawna uważa się, że osoba z cukrzycą typu 2 zawsze będzie chorować, a jej stan będzie się stale pogarszał, wykazaliśmy, że możemy odwrócić ten stan „.
Naukowcy, którzy przedstawili swoje wnioski na konferencji American Diabetes Association, mówią, że dieta może pomóc w usuwaniu tłuszczu z trzustki, co skutkuje prawidłowym wydzielaniem insuliny.

Do chwili obecnej cukrzyca typu 2 jest postrzegana jako przewlekły (długoterminowy) stan progresywny – pacjent rozpoczyna specjalną dietę, następnie przyjmuje tabletki i ostatecznie potrzebuje zastrzyków insuliny.

Cukrzyca typu 2 była kiedyś chorobą, która dotykała tylko ludzi w wieku dorosłym, dlatego jest znana również jako cukrzyca dorosłych. Jednak obecnie coraz więcej dzieci i nastolatków rozwija tę chorobę.

Cukrzyca typu 2 występuje, ponieważ trzustka nie produkuje wystarczającej ilości insuliny lub organizm nie reaguje prawidłowo na insulinę (wrażliwość na insulinę).

Dieta o 600 kaloriach dziennie

11 pacjentów przyjmowało dietę płynnych napojów i warzyw nieskrobiowych na 600 kalorii dziennie. Byli ściśle monitorowani przez zespół pracowników służby zdrowia. Zostały one dopasowane do kohortowej grupy zdrowych osób (bez cukrzycy). Zespół medyczny monitorował je przez osiem tygodni. Naukowcy zbadali także zawartość tłuszczu w wątrobie i produkcję insuliny trzustkowej.

Poziom cukru we krwi wszystkich uczestników przed śniadaniem wrócił do normy w ciągu zaledwie siedmiu dni.

Skany trzustki MRI wykazały, że poziomy tłuszczu w trzustce, które były wysokie, również powracały do ​​normy, co skutkowało prawidłowym wydzielaniem insuliny i lepszymi poziomami cukru we krwi po posiłkach.

Po ośmiu tygodniach wolontariusze otrzymali porady dotyczące zdrowego żywienia i wielkości porcji, ale wrócili do normalnego życia bez monitorowania medycznego przyjmowania pokarmu. W wyniku obserwacji trzy miesiące później stwierdzono, że siedmiu z jedenastu nadal nie chorowało na cukrzycę.

Profesor Taylor powiedział:

„Wierzymy, że to pokazuje, że cukrzyca typu 2 polega na równowadze energii w organizmie, jeśli jesz więcej niż spalasz, to nadmiar jest przechowywany w wątrobie i trzustce jako tłuszcz, który może prowadzić do cukrzycy typu 2 u niektórych osób. To, co musimy zbadać dalej, to dlaczego niektórzy ludzie są bardziej podatni na rozwój cukrzycy niż inni. „
Dr Iain Frame, dyrektor ds. Badań w Diabetes UK, powiedział:

„Z zadowoleniem przyjmujemy wyniki tych badań, ponieważ pokazują, że cukrzycę typu 2 można odwrócić, na równi z udaną operacją bez skutków ubocznych, jednak ta dieta nie jest łatwa, a Diabetes UK zdecydowanie zaleca, aby taka drastyczna dieta Podejmowane są jedynie pod nadzorem lekarza, mimo że jest to bardzo mała próba, oczekujemy na wyniki w przyszłości, szczególnie w celu sprawdzenia, czy zwrot ten pozostanie w długim okresie. „
Uczestnik badania, Gordon Parmley (67) powiedział:

„Nie potrzebuję już tabletek na cukrzycę, uwielbiam grać w golfa, ale odkryłem, że kiedy byłem na kursie, moja wizja czasami zamazywałaby się i miałbym problem z koncentracją, po tym zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 2 To było jakieś sześć lat temu i od tej pory musiałem kontrolować cukrzycę za pomocą codziennej kombinacji tabletek – leku na cukrzycę, gliklazydu i tabletek na mój cholesterol.

„Kiedy mój doktor wspomniał o badaniu, pomyślałem, że dałbym mu szansę, ponieważ mogłoby to pomóc mi i innym diabetykom. Zrzuciłem tabletki i miałem trzy koktajle dietetyczne dziennie i trochę sałatek lub warzyw, ale było to bardzo, bardzo trudne i Nie jestem pewien, czy zrobiłbym to bez wsparcia mojej żony, która poszła na dietę obok mnie Początkowo głód był dość poważny i musiałem rozpraszać się czymś innym – chodzić z psem, grać w golfa – lub robić wszystko, co mogę zająć i oderwać myśli od jedzenia, ale straciłem zdumiewającą wagę w krótkim czasie.

Pod koniec badania powiedziano mi, że moje poziomy insuliny są prawidłowe i po sześciu latach nie potrzebowałem już tabletek na cukrzycę. Jeszcze dzisiaj, po 18 miesiącach, nie biorę ich. To naprawdę zdumiewające, że dieta – jakkolwiek ciężka – może tak drastycznie zmienić moje zdrowie. Po sześciu latach cukrzycy mogę stwierdzić różnicę – czuję się lepiej, nawet chodzenie po polu golfowym jest łatwiejsze. „
Odnosząc się do wyników tego badania, autorzy podsumowali:

„Niesie ona poważne konsekwencje dla informacji, które należy przekazywać nowo zdiagnozowanym pacjentom, którzy powinni wiedzieć, że mają potencjalnie odwracalny stan, a nie taki, który jest nieuchronnie postępujący.
„Odwrócenie cukrzycy typu 2: normalizacja czynności komórek beta w połączeniu ze zmniejszoną trzustką i triacyloglicerolem z wątroby”
E. L. Lim i K. G. Hollingsworth i B. S. Aribisala i M. J. Chen & J. C. Mathers i R. Taylor
Diabetologia DOI 10.1007 / s00125-011-2204-7

Napisane przez Christiana Nordqvista

PLMedBook