Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy wszystkie kobiety „eksperymentują” z lesbijstwem w college’u? Nawet nie Zamknij

Powszechnie spotykane w kulturze popularnej jest to, że gdy pytasz dorosłą kobietę, czy kiedykolwiek całowała dziewczynę, często otrzymujesz odpowiedź: „Raz … w college’u”. Dziś krajowe badanie wykazało, że kobiety z wykształceniem wyższym rzeczywiście rzadziej całowały dziewczynę niż ich jedyne odpowiedniki z dyplomem ukończenia szkoły średniej.

Przez lata badacze zajmujący się seksualnością, ośrodki dla kobiet w kampusach i media postrzegali szkołę jako miejsce, w którym młode kobiety odkrywają swoją seksualność, sprawdzają granice i często mają swój pierwszy i jedyny związek lesbijek.

Na podstawie 13 500 odpowiedzi prawie 10% kobiet w wieku od 22 do 44 lat z tytułem licencjata stwierdziło, że przeżyło w tym samym wieku, w porównaniu z 15% osób bez dyplomu ukończenia szkoły średniej. Kobiety z dyplomem ukończenia szkoły średniej lub z college’u, ale bez dyplomu, wpadły pomiędzy. Sześć procent kobiet wykształconych w college’u zgłosiło seks oralny z partnerem tej samej płci, w porównaniu z 13%, którzy nie ukończyli szkoły średniej.

Rea Carey, dyrektor naczelny National Gay and Lesbian Task Force, powiedział w wywiadzie dla Los Angeles Times:

„To jest jak sześcian seksualności Rubika, w którym zmienia się to w inny sposób, a czynniki nie pasują do siebie, być może powszechna mądrość była błędna, ludzie lubili sobie wyobrażać kobiety w college’u uprawiające seks razem, albo może się zmieniło społeczeństwo, a ponieważ coraz więcej ludzi wychodzi na jaw, w polityce lub telewizji, mamy wyraźniejszy obraz zakresu seksualności. „
To samo badanie CDC narysowało nagłówki na podstawie stwierdzenia, że ​​młodzi ludzie czekają dłużej na seks. Prawie 29% kobiet i 27% mężczyzn, w wieku od 15 do 24 lat, nie miało kontaktu seksualnego, co stanowi wzrost z 22% dla obu płci w badaniu z 2002 roku.

Badanie wykazało również, że kobiety z czterema lub więcej partnerami seksualnymi w ciągu całego życia częściej miały kobietę partnera seksualnego, w porównaniu z kobietami, które nie miały partnerów płci męskiej lub kobiet, które miały tylko jednego partnera płci męskiej.

Anjani Chandra, naukowiec zajmujący się zdrowiem w Centrum Kontroli Chorób i Profilaktyki Chorób przy Narodowym Centrum Zdrowia, powiedziała:

„Pojawiły się spekulacje, że może to być po prostu eksperymentowanie wśród dziewcząt z college’u, ale nie widzieliśmy niczego, co by to poparło.” Kiedy patrzyliśmy na kobiety z wyższym wykształceniem, rzadziej zgłaszali się do tej samej płci niż inni edukatorzy. Wśród mężczyzn jest więcej osób tej samej płci wśród mężczyzn z wyższym wykształceniem, a wśród kobiet najwyższy poziom tej samej płci odnotowali ci z mniejszym wykształceniem „.
Przeczytaj cały 49-stronicowy raport Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, kliknij TUTAJ.

Napisane przez Sy Kraft, B.A.

Like this post? Please share to your friends: