Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Tabletki Edarbi (Azilsartan Medoxomil) zatwierdzone do leczenia nadciśnienia tętniczego w USA

Tabletki Edarbi (medoksomil azylsartanu) w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia) u dorosłych zostały zatwierdzone przez Food and Drug Administration (FDA), USA. FDA twierdzi, że zatwierdził Edarbi po zbadaniu danych z badań klinicznych, które wyraźnie wykazały wyższą skuteczność Edarbi w porównaniu z dwoma już zatwierdzonymi przez FDA lekami – Benicar (olmesartan) i Diovan (walsartan).

Dr Norman Stockbridge, dyrektor Departamentu Narkotyków Układu Krążenia i Nerek w Ośrodku ds. Oceny i Badań Narkotyków FDA wyjaśnił, że znaczna liczba osób z nadciśnieniem tętniczym nie ma objawów, dopóki nie nastąpi uszkodzenie ciała, stąd jego „cichy zabójca” pseudonim.

Stockbridge dodał:

„Wysokie ciśnienie krwi pozostaje niewystarczająco kontrolowane u wielu osób, u których zdiagnozowano ten stan, dlatego ważne jest, aby mieć różne opcje leczenia”.
Zalecana dawka leku Edarbi zostanie ustalona na 80 mg raz na dobę i będzie dostępna w dawkach 80 mg i 40 mg. Niższe dawkowanie będzie dla osób przyjmujących duże dawki diuretyków w celu obniżenia ich poziomu soli.

Ciśnienie krwi odnosi się do siły dociskania krwi do ścian tętnic jako pompy serca. Utrzymujące się wysokie ciśnienie krwi może ostatecznie uszkodzić ludzkie ciało. Według FDA około 30% amerykańskiej dorosłej populacji cierpi na wysokie ciśnienie krwi – w sumie 75 milionów ludzi. Ci ludzie mają znacznie wyższe ryzyko zawału serca, niewydolności nerek, niewydolności serca, udaru mózgu i umierania wcześnie.

Szacuje się, że prawie miliard osób na całym świecie cierpi na nadciśnienie. Eksperci twierdzą, że ta liczba prawdopodobnie osiągnie 1,5 miliarda w ciągu najbliższych piętnastu lat.

Edarbi blokuje działanie angiotensyny II, hormonu wazopresyjnego – jest to ARB (bloker receptora angiotensyny II). Angiotensyna II występuje naturalnie w organizmie. Wazopresor jest czymś, co powoduje skurcz naczyń krwionośnych.

Działania niepożądane występujące u pacjentów przyjmujących lek Edarbi w badaniach klinicznych nie różniły się od działań niepożądanych w grupie kontrolnej (w grupie placebo).

Istnieje pudełko z ostrzeżeniem wyjaśniającym, że kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku Edarbi – istnieje ryzyko obrażeń i śmierci rozwijającego się płodu w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Każda pacjentka przyjmująca Edarbi, która zajdzie w ciążę, powinna natychmiast przerwać przyjmowanie leku i poinformować o tym lekarza.

Shinji Honda, prezes i dyrektor generalny firmy Takeda Pharmaceuticals North America, twórcy Edarbi, powiedział:

„Cieszymy się, że możemy skorzystać z naszej globalnej wiedzy specjalistycznej w dziedzinie leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego za zgodą EDARBI w Stanach Zjednoczonych. Dzięki odkryciu, opracowaniu i wprowadzeniu na rynek nowych leków firma Takeda jest zaangażowana w wprowadzanie na rynek takich terapii jak EDARBI. ważna nowa opcja leczenia dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i pracowników służby zdrowia, którzy je leczą. „
Napisane przez Christiana Nordqvista

PLMedBook