Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Świńska grypa: 20 najważniejszych pytań i odpowiedzi

Plotki szerzą się, gdy temat grypy świń ewoluuje. Oto dwadzieścia pytań, na które odpowiedział dr Charles MD, prof. Internal Medicine, dyrektor Travel Medicine, University of Texas Medical School, Robert Emery DrPH, VP Safety, Health, Environment & Risk Management, UT Health Science Center oraz Associate Prof. w Szkole Zdrowia Publicznego UT.

Ponieważ pojawiły się nowe raporty, część tego tekstu została zredagowana i zaktualizowana 16 lipca 2009 r. Przez Christiana Nordqvista, redaktora, Medical News Today.

Przeczytaj ten bardziej aktualny raport na temat wirusa świńskiej grypy A (H1N1):
„Badanie sugeruje, że wirus H1N1 jest bardziej niebezpieczny niż podejrzewany”

1. Czy objawy świńskiej grypy różnią się od zwykłej ludzkiej grypy?

Aktualne wiadomości na temat wirusa świńskiej grypy A (H1N1)

Centra doskonałości, władze służby zdrowia, międzynarodowe organizacje medyczne, szpitale i wybitni lekarze na całym świecie przesyłają nam codziennie najnowsze wyniki dotyczące świńskiej grypy.

Regularnie sprawdzaj nasz kanał informacyjny Swine Flu.

Dodaj ten kanał wiadomości rss Swin Flu do swojego czytnika rss. Są one podobne. Świńska grypa najprawdopodobniej obejmuje biegunkę i wymioty, a także objawy oddechowe związane z typową sezonową ludzką grypą. Ostatnie doniesienia wskazują, że wirus świńskiej grypy A (H1N1) infekuje głębiej w płucach niż typowa sezonowa ludzka grypa. Objawy grypy świń obejmują:

 • Dreszcze
 • Kaszel
 • Zmęczenie
 • Biegunka
 • Gorączka (wyższa niż 100 ° F lub 37,8 ° C)
 • Bóle głowy i ciała
 • Ból gardła
 • Zatkany nos

Aby dowiedzieć się, czym jest świńska grypa, zapoznaj się z tym, czym jest świńska grypa? artykuł.

2. Skąd mam wiedzieć, że mam świńska grypę, jeśli wystąpiły jakieś objawy?

Nie chciałbyś, nie byłby też twój doktor. Próbka układu oddechowego musiałaby zostać pobrana w ciągu pierwszych czterech do pięciu dni. Próbka zostanie wysłana do laboratorium, które w USA będzie laboratorium CDC.

Władze i eksperci wciąż nie wiedzą, dlaczego objawy były początkowo gorsze w Meksyku niż w USA, Kanadzie i innych krajach. Jednak najnowsze doniesienia na całym świecie pojawiają się w przypadku poważniejszych objawów.

Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli myślisz, że masz grypę. Leki przeciwwirusowe na receptę, takie jak TamiFlu lub Relenza, mogą być wywoływane przez lekarza. O ile nie jesteś:

 • wyjątkowo chory na objawy grypopodobne
 • chronicznie chory
 • odporne na stłumienie
 • dość stary
 • lub mieć bardzo małe dziecko, w wieku poniżej 2 lat

Najlepiej nie zgłaszać się do szpitala, ponieważ grozi to rozprzestrzenianiem się choroby. Zadzwoń do swojego lekarza i rób to, co ci powie.

3. Jak długo są zarażeni ludzie zarażeni?

Dorosły jest zazwyczaj zakaźny, o ile ma objawy – zwykle do siedmiu dni po rozpoczęciu choroby. „Zwalczanie stadium” wirusa następuje podczas pierwszych 4-5 dni choroby. Dzieci można uznać za zakaźne dłużej, do 10 dni. Początkowy okres inkubacji wynosi 24-48 godzin.

4. Jakie są leki?

Tamiflu lub Relenza – oba okazały się skuteczne w stosunku do ostatnio zgłoszonych szczepów świńskiej grypy. Istnieją cztery leki przeciwwirusowe, które są powszechnie stosowane w leczeniu różnych szczepów grypy.

5. Czy te leki uniemożliwiają mi zarażenie świńską grypą?

To nie jest obecnie zalecane. Leki profilaktyczne mogą być wskazane w szczególnych okolicznościach, gdy dana osoba musiała narażać się na potencjalnie chorych podczas epidemii (czego jeszcze nie mamy tutaj). Tacy ludzie mogą obejmować pracowników ER. Na przykład wybuch epidemii w domu opieki może doprowadzić do ochrony wszystkich innych mieszkańców za pomocą leku takiego jak TamiFlu.

W związku z ograniczonym czasem stosowania zapobiegawczo stosowanie leków przeciwwirusowych nie jest zalecane dla ogółu społeczeństwa.

Nie mylić preparatów na przeziębienie i grypę bez recepty na leki przeciw grypie, które można kupić tylko na receptę.

6. Czy dzieci i dorośli mają te same objawy?

Objawy są podobne. Jednak oznaki potencjalnie zagrażających życiu powikłań nie są. Niektóre kraje zgłaszają obecnie, że młodsi dorośli i dzieci częściej mają bardziej nasilone objawy i komplikacje. CDC zaleca osobom z tymi objawami natychmiastowe poszukiwanie pomocy doraźnej:

 • Jest wyjątkowo rozdrażniony
 • Niebieskawy kolor skóry
 • Szybki oddech lub kłopot z oddychaniem
 • Gorączka z wysypką skórną
 • Nie pije wystarczającej ilości płynów
 • Nie budzić się ani nie wchodzić w interakcje

Awaryjne znaki ostrzegawcze u dorosłych to:

 • Zamieszanie
 • Trudności z oddychaniem lub duszność
 • Ból lub ucisk w klatce piersiowej lub brzuchu
 • Ciężkie lub uporczywe wymioty
 • Nagłe zawroty głowy

7. Czy są jakieś szczepionki przeciwko świńskiej grypie?

Obecnie nie, ale jesteśmy bliscy zdobycia trochę. Władze, takie jak CDC w USA, rozważają dodanie obecnego szczepu świńskiej grypy do przyszłorocznej szczepionki. Wielka Brytania zamówiła 60 milionów szczepionek i spodziewa się otrzymać wiele z nich jeszcze w tym roku.

8. Gdybym wziął szczepionkę na świńską grypę w przypadku grypy świńskiej grypy w latach 70., czy to by mnie teraz ochroniło? Czy tegoroczne szczepionki przeciw grypie zaoferują mi dodatkową ochronę?

Nikt nie wie, czy ochrona może być pełna, częściowa lub wcale. Obecny szczep świńskiej grypy ma również składniki grypy ptasiej. Składnik ptasiej grypy nie pochodzi ze śmiercionośnej ptasiej grypy.

9. Czy mogę go złapać od świń?

Nie, możesz tylko złapać ten szczep od innych ludzi. Jest to zmutowany wirus świni.

10. Czy mogę go złapać od jedzenia mięsa wieprzowego i produktów wieprzowych?

Nie. Świńska grypa nie jest przenoszona przez spożywaną żywność – nie jest chorobą przenoszoną przez żywność. Wszystkie produkty spożywcze wieprzowe są bezpieczne do spożycia – o ile są odpowiednio przygotowane. Wirus umiera w temperaturze 160 stopni Fahrenheita.

Świńska grypa jest przenoszona w taki sam sposób jak zwykła grypa – przez unoszące się w powietrzu krople tworzą kaszel chorego lub kichnięcie

11. Jak przechodzi od świni do człowieka?

Wirus świński mutuje, aby mógł zainfekować ludzi i zostać rozprzestrzeniony przez ludzi.

12. Czy może mnie zabić?

Początkowo, w kwietniu 2009 r., Kiedy wybuchła epidemia, symptomy wydawały się łagodniejsze poza Meksykiem. Jednak tak nie jest. Kilka krajów zgłasza więcej przypadków poważnych objawów. Liczby są niepokojące, ale nie alarmujące. Władze zdrowotne w krajach północnych wyrażają zaniepokojenie tym, co może się zdarzyć w nadchodzącej zimie, kiedy liczba przypadków grypy wzrośnie.

13. Dlaczego ta troska, jeśli regularna grypa zabija 35 000 osób rocznie, dlatego wszyscy jesteśmy zachęcani, aby dostać szczepionkę przeciw grypie?

To nowy szczep grypy, na który nasz organizm nie był wcześniej narażony. Szczepy grypy, które CDC wytwarza szczepionka na każdy rok, wszystkie mogą potencjalnie wywołać wielką szkodę, szczególnie u pacjentów w wieku podeszłym, pediatrycznych i przewlekle chorych. Ten szczególny szczep grypy uderzał na pozornie zdrowych, młodych dorosłych, a niektóre z nich spowodowały śmierć w coraz większej liczbie krajów. Wydaje się również dość zaraźliwe. Będziemy wiedzieć więcej o tym szczepie w nadchodzących miesiącach.

14. Czym się różni od ptasiej grypy?

Jak dotąd ptasia grypa miała trudności z zarażeniem ludzi, chyba że zostały one narażone na intensywny kontakt z ptakami, ponieważ wirus nie zmutował w sposób, który powoduje, że jest on przenoszony przez ludzi na innych ludzi. Wirus ten ma genetyczne pochodzenie zarówno od świń, jak i ptaków, a duża różnica w stosunku do ptasiej grypy polega na tym, że ten wirus świńskiej grypy łatwo przenosi się z człowieka na człowieka.

15. Czy to kolejna strach, który zniknie jak ptasia grypa?

Początkowo nie byliśmy pewni, czy wirus świńskiej grypy A (H1N1) stanie się globalną pandemią. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ogłosiła, że ​​jest to pandemia w czerwcu 2009 roku. Liczba zarażonych ludzi na całym świecie szybko rośnie. Wciąż nie jest jasne, ile zgonów może spowodować w nadchodzących miesiącach zimowych, kiedy zwykle występują epidemie grypy. To wyraźnie nie wygasa.

16. Czy mogę anulować moje wakacje w Meksyku?

Ponieważ ludzie zarażają się na dużą skalę na całym świecie, a infekcje odbywają się głównie między ludźmi w ich własnym kraju, anulowanie jakichkolwiek wakacji w dowolnym kraju z powodu tego wirusa jest bezcelowe.

17. Co jeśli jestem w samolocie? Czy powinienem nosić maskę?

Niekoniecznie. Powietrze w płaszczyźnie jest filtrowane. Transmisja może wystąpić, gdy ktoś siedzący blisko ciebie kaszle lub kicha na ciebie. Nowsze projekty przepływu powietrza w samolocie utrzymują przepływ powietrza z góry na dół, nie wymuszając przepływu powietrza z przodu na tył. Jeśli jednak masz chorobę układu oddechowego, lepiej nie podróżować.

18. Jak długo bakterie żyją na powierzchniach, jak na moim biurku, jeśli ktoś kichnie w moim biurze?

Wirus grypy przeżywa zaledwie minutę na przedmiotach lub rękach nieożywionych, więc są to bardzo nieskuteczne sposoby rozprzestrzeniania się choroby. Grypa jest najłatwiej rozprowadzana przez kropelki, które wchodzą w kontakt z naszymi błonami śluzowymi, na przykład gdy ktoś kaszle lub kicha na naszych twarzach. Jeśli potrząśniemy rękami zainfekowanej osoby, która właśnie wytarła nos, a następnie szybko pocieramy nosem lub oczami własną ręką, wtedy możemy zarazić się grypą. Tak więc dobre mycie rąk ma wpływ na zmniejszenie rozprzestrzeniania się choroby.

19. Oprócz mycia rąk i zasłaniania ust, jeśli kichnę lub kaszlę, co mogę zrobić, aby zająć się sobą i innymi?

Jeśli jesteś chory, zostań w domu. Kontroluj swoje kichania i kaszle. Jeśli kaszlesz w dłoń, pamiętaj, że wirus może być żywy na twojej dłoni przynajmniej przez kilka minut, więc umyj ręce przed dotknięciem kogokolwiek innego. Jeśli pojawią się objawy sugerujące grypę, skontaktuj się z lekarzem, który może zadzwonić na receptę na lek na grypę. Oprzyj się na wizytę w gabinecie lekarskim lub szpitalnym oddziale ratunkowym na objawy grypy, chyba że jesteś poważnie chory. Nie chcesz rozprzestrzeniać choroby na innych.

20. Co jeszcze mogę zrobić?

Bądź w kontakcie z najnowszymi wiadomościami CDC za pomocą następujących linków:
http://www.cdc.gov/swineflu/investigation.htm
http://www.cdc.gov/swineflu/general_info.htm
http://www.cdc.gov/swineflu/whatsnew.htm

Przejdź do źródeł sprawdzalnych informacji, takich jak WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) lub CDC.

Najważniejsze, bądź czujny, nie panikuj.

„Istnieje ogromna różnica między gotowością a paranoją” – mówi dr Robert Emery, ekspert ds. Zdrowia zawodowego w Wyższej Szkole Zdrowia Publicznego w Houston. „Chociaż mamy do czynienia z nowym szczepem grypy, istnieje zestaw powszechnie stosowanych środków zapobiegawczych, które mogą być stosowane od razu, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tej choroby”

Właściwa higiena rąk:

Jest właściwa droga i bezużyteczny sposób mycia rąk i zmywania drobnoustrojów. Celem jest rozbicie membran ochronnych bakterii, usunięcie ich z rąk i wypuszczenie ich w błoto. Zwykłe mydło w dobrych rękach to mocne rzeczy.

 • Dobrze też z kostką mydła lub spryskaj monetę wielkości mydła w dłoni.
 • Energicznie pocierać dłonie, mydła pomiędzy palcami, a nadgarstki, z przodu iz tyłu przez 15 sekund. Zaśpiewaj pierwszy refren jakiejkolwiek piosenki, którą znasz i która zabierze Cię przez 15 sekund.
 • Spłucz pod ciepłą wodą RUNNING. Pamiętaj, że celem jest usunięcie drobnoustrojów. Siła wody jest kluczowa.
 • Dokładnie osusz ręce ręcznikiem jednorazowym lub pod dmuchawą, ponownie, zacierając ręce.
 • Wyrzucić ręcznik.

Jeśli używasz żeli na bazie alkoholu jako środków czyszczących do rąk:

Umieść w jednej ręce kwotę w postaci groszówki:

 • Energicznie pocierać dłonie razem i pomiędzy palcami, aż ŻEL JEST SUSZONY około 30 sekund.
 • NIE dotykaj swojej twarzy!

Gdy twoje ręce są czyste, nie dotykaj twarzy, nosa, oczu ani warg.

Tarcie oczu i nosa zapewnia autostradę dla mikroorganizmów i dobre miejsce do hodowli, kiedy już przybyli.

Zakryj kaszel

Jeśli musisz kaszleć lub kichać, zakryj usta chusteczką lub wnętrzem łokcia (nie ręką, bo możesz potem zanieczyścić powierzchnie, gdy ich dotkniesz). Wyrzuć chusteczkę do kosza na śmieci. Nie pozostawiaj wyrzuconych chusteczek na biurku lub innych powierzchniach.

Następnie dokładnie umyj ręce.

Część do rzucania jest niezbędna.

Mikroorganizmy przeżywają żywotność od kilku sekund do kilku dni na nieożywionych powierzchniach, takich jak biurka, blaty stołowe, krany … tkanki. Jeśli twoje tkanki są rozproszone na twoim stoliku do kawy, wtedy są w kontakcie z powierzchniami społeczności. Zarówno tkanki, jak i powierzchnia, na której siedzi, mogą przenosić zarazki na osobę, która dotyka stolika do kawy.

Jeśli zaczniesz się źle czuć: mieć gorączkę, achy, mieć suchy, bolesny kaszel, ból gardła, wrócić do domu ze szkoły lub pracy i skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Jeśli czujesz się źle z objawami grypopodobnymi i opiekujesz się bardzo młodym lub bardzo starszym lub przewlekle chorym, poinformuj o tym swojego pracownika służby zdrowia, dzwoniąc do biura.

Inne powiązane artykuły

 • Co to jest świńska grypa?
 • Mapy epidemii H1N1

Źródło: University of Texas Health Science Center w Houston

Artykuł pod redakcją Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: