Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Strzał z męską kontrolą urodzeń jest obiecujący

Jeśli chodzi o metody kontroli urodzeń, kobiety mają więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak dla mężczyzn wybór jest ograniczony do prezerwatyw, wycofania i wazektomii. Nowe badanie – opublikowane w Towarzystwie Endokrynologicznym – ustaliło, że strzelanie do męskiej kontroli urodzin skutecznie zapobiega ciąży.

[Mężczyzna i kobieta w łóżku do nosa]

W ciągu ostatnich 40 lat badania wykazały, że odwracalna hormonalna supresja spermatogenezy – proces rozwoju plemników – u mężczyzn może zapobiegać ciążom u ich partnerek, chociaż komercyjny rozwój produktu został zatrzymany.

W poprzednich badaniach, leczenie testosteronem u mężczyzn wykazało skuteczność kontroli urodzeń porównywalną z metodami żeńskimi. Jednak uczestnicy musieli otrzymywać znacznie większe dawki niż te, które zwykle występują w organizmie, a metoda ta powodowała długotrwałe niekorzystne skutki u zdrowych mężczyzn.

Dając progesteron obok może zmniejszyć dawkę testosteronu, było kilka badań, które oceniały skuteczność i bezpieczeństwo takiej kombinacji. Ponieważ 40 procent wszystkich ciąż na świecie jest niezamierzonych w 2012 r., Mężczyźni muszą mieć lepsze opcje kontroli urodzeń.

Celem nowego badania było sprawdzenie skuteczności i bezpieczeństwa podawania ludziom zastrzyków długodziałającego progestagenu zwanego enantatem noretisteronu, a także dawek zastępczych długo działającego androgenu, zwanego undekanian testosteronu, w celu zapobiegania ciąży u kobiet.

Głównym celem badań było zmniejszenie liczby plemników mężczyzn do poniżej miliona na mililitr dzięki zastosowaniu zastrzyków antykoncepcyjnych, utrzymaniu tłumienia liczby plemników i zapewnieniu, że liczba plemników powróci do normalnych wartości granicznych.

Naukowcy zmierzyli także stężenie hormonów steroidowych i gonadotropin, monitorowali zdarzenia niepożądane, aby określić bezpieczeństwo preparatu hormonalnego, i wydali kwestionariusze, aby sprawdzić, czy uczestnicy akceptują stosowanie tej metody.

Testy kliniczne połączono w celu zmniejszenia liczby plemników

„Badanie wykazało, że istnieje możliwość wprowadzenia hormonalnego środka antykoncepcyjnego dla mężczyzn, który zmniejsza ryzyko nieplanowanych ciąż u partnerów mężczyzn, którzy go używają” – mówi autor badania, dr Mario Philip Reyes Festin ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). „Nasze odkrycia potwierdziły skuteczność tej metody antykoncepcyjnej poprzednio obserwowanej w małych badaniach.”

Zastosowano prospektywny, fazy II, jednoramienny, wieloośrodkowy projekt badania w celu przetestowania bezpieczeństwa i skuteczności wstrzykiwanej kontroli urodzeń u 320 zdrowych mężczyzn w wieku 18-45 lat w stabilnych, monogamicznych związkach z ich 18-38-letnimi partnerkami przez co najmniej rok.

Uczestnicy płci męskiej byli uprawnieni do włączenia, jeśli mieli normalną liczbę plemników na początku badania, bez poważnych chorób psychicznych, infekcji przenoszonych drogą płciową, bez choroby i wskaźnika masy ciała (BMI) pomiędzy 20-32 kilogramami na metr kwadratowy .

Od partnerów płci żeńskiej wymaga się, aby były zdrowe bez problemów reprodukcyjnych i nie były w ciąży po wejściu w fazę tłumienia.

Pary były zobowiązane do odbycia stosunku płciowego dwa razy w tygodniu, średnio, z zamiarem pozostania w związku w trakcie badania, bez pragnienia zajścia w ciążę w ciągu 2 lat, oraz chęci zaakceptowania niskiego, ale nieznanego ryzyka ciąży .

Mężczyźni otrzymali dwa zastrzyki 200 miligramów enantanu noretysteronu (NET-EN) i 1000 miligramów undekanianu testosteronu (TU) od pracowników służby zdrowia co 8 tygodni przez okres do 26 tygodni w celu powstrzymania ich liczby plemników.

Próbki nasienia dostarczono po 8 i 12 tygodniach w fazie supresji, a następnie co 2 tygodnie, aż liczba plemników uczestniczek została obniżona do mniej niż 1 miliona na mililitr w dwóch kolejnych testach. W tym czasie pary zostały poinstruowane, aby używały innych niehormonalnych metod kontroli urodzeń.

Pary zostały poproszone o oparcie się na zdjęciach męskiej kontroli urodzin po spełnieniu kryteriów mniej niż 1 milion na mililitr spermy. Ten etap był określany jako faza skuteczności badania, podczas której mężczyźni nadal otrzymywali iniekcje co 8 tygodni przez okres do 56 tygodni. Próbki nasienia dostarczano co 8 tygodni, aby upewnić się, że poziom nasienia pozostaje niski.

Po tym, jak uczestnicy przestali otrzymywać zastrzyki, zespół ocenił, jak szybko odzyskały swoje plemniki.

Kontrola urodzin jest skuteczna w 96 procentach stałych użytkowników

Spośród 320 uczestników, którzy otrzymali co najmniej jedno wstrzyknięcie, hormony skutecznie zmniejszały liczbę plemników do mniej niż 1 miliona na mililitr lub mniej u 274 mężczyzn pod koniec 24 tygodnia.

Stwierdzono, że męski układ antykoncepcyjny był skuteczny w prawie 96 procentach nieprzerwanych użytkowników, przy czym w sumie w 4 przypadkach u mężczyzn wystąpił przed 16 tygodniem fazy skuteczności.

W 2011 r. Rekrutacja nowych uczestników badania została wstrzymana, a włączeni uczestnicy przerwali otrzymywanie zastrzyków i zostali przeniesieni do fazy zdrowienia z powodu zdarzeń niepożądanych przeważających nad potencjalnymi korzyściami.

Niepożądanymi zdarzeniami były doniesienia o zmianach nastroju, depresji, bólu w miejscu wstrzyknięcia i zwiększonym libido. W sumie 20 mężczyzn przerwało badanie z powodu działań niepożądanych, z których sześć przerwało zmiany nastroju, a sześciu przerywano na trądzik, ból lub panikę przy pierwszym zastrzyku, kołatanie serca, nadciśnienie i zaburzenia erekcji. Ośmiu mężczyzn przerywano z wielu powodów związanych ze zmianami nastroju.

Ponad 75 procent uczestników zgłosiło chęć skorzystania z kontroli antykoncepcyjnej pod koniec badania pomimo niekorzystnych efektów.

Spośród 1421 zdarzeń niepożądanych zgłoszonych przez mężczyzn, 38,8% zostało ocenionych jako niezwiązane ze strzałem antykoncepcyjnym, w tym jedno samobójstwo.Poważne działania niepożądane oceniane jako prawdopodobnie lub prawdopodobnie związane z badaniem obejmowały jeden przypadek depresji, jedną przedawkowanie acetaminofenu i uczestnika, u którego wystąpiło nienormalnie szybkie i nieregularne bicie serca po wstrzyknięciu.

Ośmiu uczestników nie powróciło do zdrowia, aby spełnić kryteria powrotu do płodności po 52 tygodniach w fazie zdrowienia. Jeden wolontariusz nie wyzdrowiał w ciągu 4 lat od swoich ostatnich wstrzyknięć.

„Konieczne są dalsze badania, aby rozwinąć tę koncepcję do tego stopnia, że ​​można ją szeroko udostępnić mężczyznom jako metodę antykoncepcji. Chociaż zastrzyki były skuteczne w zmniejszaniu tempa ciąży, należy bardziej zbadać kombinację hormonów, aby rozważyć dobra równowaga pomiędzy skutecznością i bezpieczeństwem. „

Dr Mario Philip Reyes Festin

Dr Festin i współpracownicy twierdzą, że badanie stanowi cenne odniesienie dla przyszłych badań skuteczności i bezpieczeństwa męskiej kontroli urodzeń. „Takie próby są pilnie potrzebne, aby umożliwić pełną ocenę potencjału tego podejścia do opracowywania nowego produktu antykoncepcyjnego”, podsumowują.

Przeczytaj, jak kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne oparte na estrogenach mają większe ilości witaminy D.

Like this post? Please share to your friends: