Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Strona główna zadośćuczynienie za bakteryjne zapalenie pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy jest najczęstszą infekcją pochwy. W jaki sposób kobiety mogą leczyć ten stan w domu?

Aż 1 na 4 kobiety w Stanach Zjednoczonych ma bakteryjne zapalenie pochwy (BV). Wiele z nich nie ma objawów, a niektórzy mylą objawy z inną infekcją, taką jak drożdże.

Najczęstszym objawem BV jest nieprzyjemny zapach pochodzący z pochwy. Niektóre kobiety również odczuwają swędzenie, pieczenie lub niezwykłe szare wydzielanie.

Antybiotyki mogą leczyć większość przypadków BV. Niektóre kobiety wolą najpierw wypróbować domowe środki, podczas gdy inne odkrywają, że BV nadal powtarza się po wielu rundach antybiotyków.

W tym artykule opisano niektóre środki do domu na bakteryjne zapalenie pochwy. Mogą one pomóc w:

 • walczyć z BV
 • zmniejszyć jego nasilenie
 • przestań wracać

1. Wiesz, kiedy iść do lekarza

[młody pracownik służby zdrowia słucha pacjenta]

W pochwie znajduje się złożona kolonia organizmów, które utrzymują zdrowie pochwy i jej chemiczne pH. Kiedy pH pochwy lub bakterie się zmieniają, pochwa jest bardziej podatna na infekcje, w tym na BV.

Infekcja BV sugeruje, że coś zaburzyło równowagę chemii pochwy. Rozwiązanie tej podstawowej przyczyny może pomóc w jej leczeniu i zmniejszyć ryzyko jej powrotu.

BV rzadko powoduje ciężkie objawy, więc większość kobiet, które chcą spróbować domowych środków na bakteryjne zapalenie pochwy, może to zrobić w bezpieczny sposób. W niektórych przypadkach objawy BV uzasadniają natychmiastowe leczenie.

Kobiety, które podejrzewają, że mają BV, powinny zgłosić się do lekarza, jeśli:

 • Są w ciąży: BV wiąże się z porodem przedwczesnym, poronieniem, niską masą urodzeniową i innymi powikłaniami ciążowymi. Szybkie leczenie może zmniejszyć ryzyko. Co więcej, niektóre środki zaradcze w domu dla BV, takie jak stosowanie olejków eterycznych, mogą nie być bezpieczne dla kobiet w ciąży.
 • Istnieją inne symptomy: uczucie pieczenia podczas oddawania moczu, silny ból, wydzielina krwi lub podobne objawy mogą sugerować coś innego niż BV.
 • Rozwijają gorączkę: to również wskazuje na inną infekcję.
 • Doświadczają intensywnego pieczenia lub swędzenia.
 • Środki domowe nie powiodły się: niektóre inne infekcje mogą naśladować BV. Nieleczone, te infekcje mogą się znacznie pogorszyć.
 • Nie mają pewności, czy problem dotyczy BV: na przykład kobiety z nawracającymi infekcjami drożdżakowymi powinny na przykład zgłosić się do lekarza przed rozpoczęciem leczenia w domu. Niektóre firmy sprzedają obecnie kontrole dopochwowe bez recepty, co może stanowić opcję dla kobiet, które nie są pewne przyczyny ich objawów.

W większości przypadków lekarz może łatwo zdiagnozować BV. Krótki kurs antybiotyków powinien wyjaśnić infekcję. Te antybiotyki rzadko powodują znaczące skutki uboczne.

2. Wiedzieć, jak seks może powodować bakteryjne zapalenie pochwy

BV może rozprzestrzeniać się między partnerami seksualnymi. Tak więc kobieta, która myśli, że ma BV, powinna powstrzymać się od seksu lub uprawiać bezpieczniejszy seks z prezerwatywą, dopóki infekcja nie zniknie.

Praktyki seksualne, które zakłócają naturalną równowagę bakterii w pochwie mogą również wywołać wybuch BV. Strategie, które obniżają ryzyko obejmują:

 • Nigdy nie przechodź z analnego na seks pochwowy: To może przenosić materiał kałowy do pochwy, powodując BV. Zmieniaj prezerwatywy przed przejściem od analnego do pochwowego i nigdy nie umieszczaj niczego w pochwie, które było w odbycie bez mycia mydłem i ciepłą wodą.
 • Używanie prezerwatywy podczas stosunku seksualnego: Kiedy nasienie miesza się z płynami pochwowymi, może to pogorszyć zapach istniejącej infekcji BV.
 • Oddawanie moczu natychmiast po stosunku: Po oddaniu moczu przepłucz pochwę i srom czystą wodą. U niektórych kobiet płyny seksualne i smary zmieniają delikatną równowagę pH w pochwie, czyniąc je bardziej podatnymi na zakażenie BV.

Prezerwatywy można kupić bez recepty lub przez Internet.

3. Używaj bezpiecznych praktyk higienicznych

[szuflada pełna oddychającej bawełnianej bielizny]

Ponieważ BV może powodować nieprzyjemny zapach, wiele kobiet błędnie uważa, że ​​wynika to z niewłaściwej higieny. To jest mit.

Pochwa to samooczyszczający się narząd, który nie wymaga bicza, mydła ani perfum. W rzeczywistości stosowanie tych produktów może zmieniać pH pochwy. Zwiększa to podatność na działanie wirusa BV i może wywoływać nieprzyjemny zapach.

Aby zmniejszyć ryzyko i uniknąć zaostrzenia istniejącej infekcji:

 • Unikaj używania perfumowanych produktów na pochwie, w tym pachnących tamponów lub mydeł. Różne marki bezpiecznych, bezzapachowych mydeł można kupić online.
 • Nie mocz, ponieważ to zmienia chemię pochwy i może używać produktów zapachowych, które mogą powodować podrażnienia.
 • Płukać pochwę tylko wodą i nigdy nie wkładać mydła do pochwy. Zwykle bezpieczne jest stosowanie bezzapachowego mydła na sromie.
 • Noś oddychającą bawełnianą bieliznę.
 • Przetrzyj od przodu do tyłu, aby uniknąć zamiatania fekaliów do pochwy. Nigdy nie używaj w pochwie przedmiotów, które były w odbycie, takich jak zabawki erotyczne.
 • Utrzymuj obszar pochwy w suchości. Unikaj siedzenia w mokrym kostiumie kąpielowym lub bieliznie, a po prysznicu delikatnie osusz suchą waginę.
 • Przed dotknięciem pochwy należy umyć ręce, szczególnie w przypadku wkładania przedmiotów, takich jak tampony lub kubki menstruacyjne.

4. Wypróbuj probiotyk

Probiotyki pomagają ciału w uprawie pożytecznych bakterii. Mogą one zwalczać niezdrowe bakterie i grzyby, takie jak drożdże.

Naturalne probiotyki mogą wspierać bakteryjną kolonię, która utrzymuje zdrową waginę. Obejmują one:

 • Jogurt
 • sfermentowane pokarmy
 • niektóre sery z chałup

Pomocny może też być suplement probiotyczny. Porównaj różne suplementy probiotyczne online.

Kobiety doświadczające bólu związanego z BV mogą próbować chłodzenia probiotycznych tamponów.

Aby to zrobić, kobiety mogą spróbować zamrozić nieskazitelnie czysty jogurt w aplikatorze do tamponów, a następnie włożyć go do pochwy. Uczucie chłodu tymczasowo łagodzi ból, a probiotyk może zwalczać leżącą u podłoża infekcję.

5. Spróbuj alternatywnego rozwiązania

Coraz więcej naukowców bierze na serio potęgę medycyny ludowej w walce z BV.Ktoś może rozważyć jedną z następujących strategii:

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy może pomóc zrównoważyć pH pochwy. Płukanie sromu w roztworze 2 łyżek octu jabłkowego i 1 szklanka wody dwa razy dziennie może złagodzić objawy.

Miód, który ma naturalne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, może zwiększyć skuteczność octu jabłkowego. Ocet jabłkowy dostępny jest w różnych formach, w tym jako suplement.

czosnek

Niektóre badania sugerują, że czosnek jest naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym. Dodanie jej do diety lub suplementacja czosnkiem może zmniejszyć ryzyko BV.

Ważne jest jednak, aby jeść tylko. Ludzie nie powinni wkładać czosnku do pochwy, ponieważ będzie on palił delikatną skórę.

Kwas borowy

[Ząbki czosnku]

Badania sugerują, że kwas borowy może zwalczyć BV, szczególnie u kobiet z nawracającymi infekcjami.

W jednym z badań z 2009 roku badacze uzupełnili leczenie antybiotykami 600 mg kwasu borowego wprowadzonego bezpośrednio do pochwy. Kobiety, które stosowały kwas borowy, miały wyższy wskaźnik wyleczenia niż te, które go nie miały. Badanie ostrzega jednak, że potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić to jako środek domowy dla BV.

Przed rozważeniem zakupu czopków kwasu borowego, należy zwrócić się o poradę do lekarza, jeśli się nad tym zastanowić.

Kobiety w ciąży nie powinny korzystać z domowych środków zaradczych.

Olejek z drzewa herbacianego

Ograniczona ilość badań sugeruje, że stosowanie olejku z drzewa herbacianego może leczyć objawy BV. Może również pomóc w niektórych innych infekcjach, takich jak drożdże.

Ludzie mogą być uczuleni na olejek z drzewa herbacianego. Aby sprawdzić reakcję, pocierać trochę przedramieniem. Jeśli nie ma reakcji w ciągu 24-48 godzin, może być przydatne. Jednak olej może się palić. Co ważne, ludzie powinni pamiętać, że nie jest to bezpieczne dla kobiet w ciąży. Kobiety rozważające zakup olejku z drzewa herbacianego powinny najpierw skonsultować się z lekarzem.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: