Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Roczny przegląd: najbardziej popularne badania medyczne w 2017 roku

Ponieważ słońce zaczyna zachodzić w 2017 roku, poświęcamy trochę czasu na refleksje nad niezwykłymi przełomami, które zostały zaprezentowane w badaniach medycznych w tym roku. Tutaj przejrzymy nasze kroki od stycznia do grudnia, ponowne przeanalizowanie badań, które wzbudziły zainteresowanie i wywołały debatę.

stetoskop z 2017 r

W tym roku na pewno nie zabrakło ważnych wydarzeń. W polityce w styczniu Donald Trump zaprzysiągł jako 45 prezydent Stanów Zjednoczonych, podczas gdy w marcu Wielka Brytania wprowadziła art. 50, by opuścić Unię Europejską.

Od huraganów po powodzie i trzęsienia ziemi po osunięcia ziemi, w tym roku odnotowano znaczną część klęsk żywiołowych. Huragany Harvey, Irma i Maria dokonały spustoszenia na Karaibach, w Florida Keys i na wybrzeżu Teksasu, podczas gdy trzęsienia ziemi i osunięcia ziemi zabiły setki w Meksyku i Kolumbii.

W 2017 r. Pojawił się również producent spinningowych spinningów – szaleństwo, które według analityków zabawek zajęło zaledwie 3 tygodnie, aby przebić się przez Atlantyk i zacząć globalnie – z co najmniej 19 milionami sprzedanymi w pierwszych 6 miesiącach 2017 r.

Badania kliniczne rozwijały się również z prędkością błyskawicy. Odkryto kilka bardzo zaskakujących odkryć, takich jak proces odpowiedzialny za utratę włosów i siwe włosy, a cukrzyca typu 2 może być przenoszona w podobny sposób, jak zaburzenia, takie jak choroba szalonych krów.

Oto bardzo skondensowana kompilacja najpopularniejszych badań recenzowanych z roku 2017.

Obalające mity dietetyczne

Sugeruje się, że zdrowa, zbilansowana dieta obejmuje różnorodne owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, beztłuszczową lub o niskiej zawartości tłuszczu nabiał, białka i oleje oraz ogranicza tłuszcze nasycone, tłuszcze trans, cukry dodane i sód.

różne kolory owoców i warzyw

Wiele diet twierdzi, że oferuje najlepsze rozwiązanie, ale badania mają tendencję do odchodzenia z powrotem do spożywania zrównoważonej diety i uczestniczenia w ćwiczeniach tak regularnie, jak to możliwe, w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Jeden z najpopularniejszych artykułów z roku dostarcza dalszych dowodów na poparcie znaczenia włączenia owoców i warzyw do zrównoważonej diety.

Badania te wykazały, że zwiększenie spożycia owoców i warzyw może poprawić samopoczucie psychiczne w ciągu zaledwie 2 tygodni.

Uczestnicy, którzy zwiększyli swoje spożycie owoców i warzyw do 3,7 porcji dziennie w ciągu 2 tygodni, doświadczyli istotnych ulepszeń w zakresie motywacji, rozkwitu i witalności.

omówiono także kilka badań, które obaliły popularne poglądy dotyczące diety i zbadały potencjalne skutki uboczne diety bezglutenowej.

Wyniki sprzeczne z popularnym przekonaniem

Wiele z tego, co wiemy o diecie, zostało odkorkowanych lub zakwestionowanych przez naukę w 2017 roku.

Jako naród, byliśmy przekonani, że tłuszcz nasycony zatka tętnice i prowadzi do choroby niedokrwiennej serca. Jednak artykuł opublikowany w tym artykule uważał ten zatrważający sposób za „po prostu błędny”.

Inne badania prowadzone przez University of Connecticut w Mansfield dowiodły, że zatkane tętnice mogą w rzeczywistości sprowadzać się do bakterii, a nie do diety. Badacze ujawnili, że cząsteczki tłuszczu znajdujące się w płytkach, które gromadzą się w tętnicach, mogą pochodzić nie tylko z jedzenia, które jemy, ale także z bakterii zamieszkujących nasze usta i wnętrzności.

W przeważającej części społeczność medyczna będzie malować „dobry” cholesterol lub cholesterol o wysokiej gęstości (HDL), jako pożądany, ponieważ może chronić przed udarem mózgu i chorobami serca. Badania opublikowane w sierpniu wykazały jednak, że cholesterol HDL może zwiększać ryzyko przedwczesnej śmierci.

Odrzucono również związek między spożyciem soli a wysokim ciśnieniem krwi. Jedno z badań zaprezentowanych podczas spotkania Experimental Biology 2017 w Chicago, IL, wykazało, że nie ma dowodów sugerujących, że dieta o niższej zawartości sodu jest korzystna dla ciśnienia krwi.

Diety bezglutenowe

Osoby z celiakią lub nietolerujące glutenu często korzystają z diety bezglutenowej. Jednak wiele osób bez tych warunków często przyjmuje dietę bezglutenową w nadziei, że w jakiś sposób przyniesie ona korzyści ich zdrowiu.

Nowe badania w 2017 roku sugerują, że dieta niepotrzebnie uboga w gluten może mieć niepożądane konsekwencje. Dieta bezglutenowa może zwiększać ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i pozbawiać ludzi zdrowych w sercu pełnych ziaren, o których uważa się, że zmniejszają ryzyko choroby wieńcowej.

Ponadto diety bezglutenowe mogą zwiększać ekspozycję na toksyczne metale. Mąka ryżowa jest zwykle stosowana jako substytut glutenu i może ulegać bioakumulacji arsenu i rtęci z wody, gleby i nawozów. Naukowcy odkryli, że wśród osób stosujących dietę bezglutenową poziom rtęci we krwi był 70 procent wyższy, a poziom arsenu w moczu prawie dwa razy wyższy.

Nawet niewielkie ćwiczenie zapewnia korzyści

Mimo że ponad jedna trzecia dorosłych jest otyłych w USA, ponad połowa dorosłych w kraju spełnia obecnie wytyczne dotyczące aktywności fizycznej w zakresie aktywności tlenowej.

osoba biegnąca wzdłuż drogi

Stan, w którym większość korzyści zdrowotnych wynikających z ćwiczeń występuje z co najmniej 150 minutami umiarkowanej aktywności fizycznej w każdym tygodniu.

We wrześniowym badaniu stwierdzono, że osiągnięcie zalecanych minut ćwiczeń przez 5 dni w tygodniu, w odcinkach po 30 minut na każdą sesję, może zapobiec 1 na 12 zgonów i 1 na 20 przypadków choroby sercowo-naczyniowej, w tym na zawał serca, serce porażka i udar.

W idealnym świecie każdy dążyłby do spełnienia lub przekroczenia zalecanej ilości aktywności fizycznej, aby zachować sprawność i zdrowie. Dla tych z nas, którzy są zbyt zajęci lub mają zbyt wiele zobowiązań, aby dopasować się do wszystkich 150 minut, seria badań przynosi wiadomości, że nawet niewielka aktywność może przynieść korzyść naszemu zdrowiu.

Badania wykazały również, że w porównaniu z nieaktywnością, chodzenie tylko przez 2 godziny tygodniowo wiąże się z niższym ryzykiem zgonu z jakiejkolwiek przyczyny. Co więcej, zaledwie 1 godzina ćwiczeń w każdym tygodniu może pomóc w zapobieganiu depresji, a tylko 20 minut ćwiczeń zmniejsza reakcję zapalną organizmu.

W grudniu przegląd istniejących badań dostarczył dowodów na to, że pojedynczy atak aktywności fizycznej może chronić serce przed chorobami układu sercowo-naczyniowego za pomocą mechanizmu zwanego „prekondycjonowaniem sercowo-naczyniowym”.

Bez względu na to, ile czasu poświęcisz na ćwiczenia, nawet odrobina może przynieść pewne korzyści. Regularne ćwiczenia, które spełniają lub przewyższają wytyczne, mogą zapewnić jeszcze więcej.

Czy przerywany post może rozwiązać problem otyłości?

Poza dietą i ćwiczeniami, strategie odchudzania okazały się popularnym tematem w 2017 roku, aby pobudzić walkę z otyłością. Nasi czytelnicy byli zainteresowani najskuteczniejszymi technikami odchudzania, z nieregularnym poszczyciem, które plasują listy najbardziej czytelnych artykułów odchudzających.

zegar na talerzu

Przerywany post obejmuje przełączanie okresów postu i nie-poszczenia i może być nowatorskim sposobem walki z globalną epidemią otyłości.

Wykazano, że ten rodzaj diety przynosi wiele korzyści, takich jak zmniejszenie stresu oksydacyjnego i stanu zapalnego, ochrona komórek nerwowych przed niektórymi rodzajami uszkodzeń, spowolnienie procesu starzenia i zmniejszenie ryzyka chorób związanych z wiekiem.

W październiku zespół badawczy prowadzony przez University of Toronto w Ontario w Kanadzie opublikował artykuł, który miał na celu zbadanie zmian molekularnych, które leżą u podstaw skutków sporadycznego postu.

Myszy podzielono na dwie grupy: jedna była przerywaną grupą na czczo, a druga była grupą kontrolną. Przerywające myszy na czczo nie otrzymywały pożywienia przez dzień, a następnie karmione przez 2 dni, podczas gdy grupa kontrolna była karmiona codziennie.

Te schematy żywienia były kontynuowane przez 4 miesiące i, ogólnie, myszy spożywały taką samą ilość kalorii.

Pod koniec badania przerywane myszy na czczo ważyły ​​znacznie mniej niż w grupie kontrolnej. Ponadto, wśród przerywanej grupy na czczo, metabolizm glukozy był bardziej stabilny, ich wątroby były zdrowsze i miały niższy procent białego tłuszczu, ponieważ zostały przekształcone w brązowy tłuszcz.

Brązowy tłuszcz spala energię i może być potencjalnym kandydatem do leczenia otyłości i innych chorób metabolicznych.

Kiedy podobny eksperyment przeprowadzono u otyłych myszy, naukowcy zaobserwowali te same korzyści po zaledwie 6 tygodniach przerywanego głodu.

Stwierdzono, że zmiany fizjologiczne i metaboliczne wyzwalają korzyści w przerywanej grupie na czczo, której źródłem wydaje się być zmiana w szlakach genowych związanych z układem odpornościowym w komórkach tłuszczowych.

Podczas postu nastąpił wzrost naczyniowego czynnika wzrostu, który przyczynia się do tworzenia naczyń krwionośnych i uwalniania makrofagów przeciwzapalnych. Umożliwiają one komórkom tłuszczowym spalanie zapasów tłuszczu i zmniejszenie stanu zapalnego.

Na mniej ekstremalnym końcu skali, badania przeprowadzone przez University of Tasmania w Australii wykazały, że przyjmowanie diet 2-tygodniowych i 2-tygodniowych może pomóc w zwiększeniu utraty wagi i utrzymaniu stabilności wagi.

Postępy w badaniach nad rakiem

Każdego roku tysiące projektów badań nad rakiem wydaje publikacje świetlne, a rok 2017 nie był wyjątkiem. I podobnie jak w poprzednich latach, odkryto wiele fascynujących odkryć w poszukiwaniu nowych strategii zapobiegania i leczenia raka.

naukowiec prowadzący badania nad rakiem

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych diagnozuje się około 1,6 miliona nowych przypadków raka, a blisko 600 000 osób umiera z powodu tej choroby.

Chociaż chemioterapia, radioterapia i immunoterapia są zazwyczaj stosowane w walce z rakiem, te terapie nie działają dla wszystkich.

Naukowcy nieustannie badają najskuteczniejsze sposoby na zabijanie komórek rakowych, a kilka przełomowych metod znalazło się w centrum uwagi w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dwie z tych metod wywołują reakcję układu immunologicznego organizmu na walkę z rakiem.

W czasopiśmie opublikowano wyniki badań, które wykazały, że wirus polio zabija komórki nowotworowe i hamuje odrastanie guza.

Inną techniką walki z rakiem, uznaną za bardziej skuteczną niż konwencjonalne terapie przeciwnowotworowe, jest proces zwany niezależną od kaspazy śmiercią komórkową (CICD).

Kiedy komórki nowotworowe umierają z CICD, układ odpornościowy będzie atakował, aby zniszczyć wszystkie pozostałe, które zdołały uniknąć CICD. Kiedy ta metoda została przetestowana w laboratorium na nowotwory jelita grubego, prawie wszystkie komórki nowotworowe zostały zabite.

Jednym zaskakującym odkryciem w tym roku była wiadomość, że witamina C jest do 10 razy skuteczniejsza niż leki eksperymentalne w zapobieganiu powstawania komórek macierzystych raka.

Zdolność nowotworu do tworzenia przerzutów – lub oderwania się od jednej części ciała i rozprzestrzenienia się na inne obszary – jest główną przeszkodą w leczeniu raka. Naukowcy zyskali nowy wgląd w 2017 r., W jaki sposób można zatrzymać metastazę.

Metabolit o nazwie 20-HETE został zbadany jako cel zapobiegania rozprzestrzenianiu się raka. 20-HETE zapewnia raka we wszystkim, czego potrzebuje, aby zdobyć kije i przenieść się na nową stronę.

W jednym z badań opublikowanych u myszy z komórkami nowotworowymi w ich poduszeczce tłuszczowej stwierdzono, że wstrzyknięcie cząsteczki znanej jako HET0016 hamuje działanie 20-HETE i zapobiega przemieszczaniu się komórek nowotworowych w ciągu zaledwie 48 godzin.

Inne badania ujawniły liczbę mutacji wymaganych do wyłonienia się raka i 27 nowych genów, które mogą zatrzymać raka w jego ślady.

Odwracanie starzenia

Naukowcy ścigali eliksir życia w tym roku, analizując sposoby odwrócenia starzenia się. W rzeczywistości, opublikowane badania wykazały, że substancje chemiczne podobne do resweratrolu – który jest substancją znajdującą się w ciemnej czekoladzie i czerwonym winie – mogą odmłodzić stare komórki.Substancja nie tylko sprawiała, że ​​stare komórki wyglądały młodziej, ale także powodowały ich ponowne dzielenie jak młode komórki.

„Kiedy zobaczyłem, że niektóre komórki odmładzające naczynia kultury nie mogłem w to uwierzyć, te stare komórki wyglądały jak młode komórki, to było jak magia.”

Główny autor badań, dr Eva Latorre, University of Exeter, U.K.

W lipcu Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku przeprowadził badanie wraz z zespołem specjalistów, którzy badali, w jaki sposób komórki macierzyste znajdujące się w mózgu, zwanym podwzgórzem, mogą odgrywać rolę w szybkim starzeniu się ludzi.

Komórki macierzyste mózgu stopniowo zmniejszają się z czasem, co wpływa na szybkość procesu starzenia. Zespół naukowców odkrył, że przez dodanie świeżej podaży komórek macierzystych do podwzgórza myszy, proces starzenia się został odwrócony.

Krok bliżej odwrócenia stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane (MS) to potencjalnie upośledzająca choroba autoimmunologiczna, która dotyka około 2,3 miliona osób na całym świecie. W SM układ odpornościowy atakuje powłokę, która chroni nerwy, co powoduje problemy z komunikacją między mózgiem a resztą ciała.

sygnały między nerwami

Obecnie terapie koncentrują się na zapobieganiu dalszemu spustoszeniu układu immunologicznego, ale obecnie nie ma leków wspomagających naprawę mieliny.

Lokalizowanie terapii, które mogłyby odbudować uszkodzoną mielinę byłoby gigantycznym skokiem w badaniach MS. I, według badań opublikowanych w 2017 roku, mogą być tuż za rogiem.

Badacze przeprowadzili badanie opublikowane w październiku, w którym zbadano wpływ leku na alergen klemastynę fumaranu u osób z wieloletnim MS.

W skrócie, fumaran klemastyny ​​poprawiał funkcjonowanie układu nerwowego, zwiększając prędkość sygnałów nerwowych między okiem a grzbietem mózgu. Istnieją również istotne dowody na to, że mogła nastąpić reelelination.

Badanie kliniczne prowadzone przez Colorado Blood Cancer Institute i Presbyterian-St. Szpital Luke’a w Denver, CO, ujawnił, że długotrwała remisja w SM może zostać osiągnięta przez „zresetowanie” układu odpornościowego.

Osoby z SM nawracająco-ustępująco leczono chemioterapią w dużych dawkach i przeszczepem komórek macierzystych. Grupa została oceniona 5 lat po leczeniu i naukowcy odkryli, że 69 procent z nich pozostało w remisji bez nawrotów, progresji niepełnosprawności lub nowych uszkodzeń mózgu.

Zmniejszenie ryzyka cukrzycy

Godne uwagi jest stwierdzenie, że ryzyko cukrzycy można zmniejszyć dzięki czemuś tak prostemu jak uzyskanie wystarczającej ilości witaminy D i omega-6.

Badania opublikowane w październiku ujawniły, że dzieci, które są podatne na cukrzycę typu 1, mogą zobaczyć, że ich ryzyko wystąpienia tego stanu gwałtownie spada, zwiększając spożycie witaminy D – „witaminy słonecznej”, która jest również obecna w tłustych rybach, serze i jajku żółtka.

Analiza 39 740 dorosłych wykazała, że ​​spożywanie diety bogatej w kwasy omega-6 może zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2 o 35 procent.

Czy można zapobiegać chorobie Alzheimera?

Podczas gdy jest oczywiste, że mało prawdopodobne jest, aby istniała jedna metoda zapobiegania chorobie Alzheimera, wyjaśnienie czynników ryzyka choroby Alzheimera umożliwia badaczom określenie sposobów, w jaki ludzie mogą zmniejszyć ryzyko choroby.

oliwa z oliwek extra-virgin na stole na zewnątrz

Naukowcy z uniwersytetów w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii opracowali szczepionkę, która może zapobiegać chorobie Alzheimera.

W mysim modelu choroby Alzheimera szczepionka podniosła poziom przeciwciał, które uważa się za zabezpieczające przed chorobami neurologicznymi.

Zestaw badań w tym roku dotyczył zielonej herbaty, truskawek i oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia w walce z chorobą Alzheimera.

Stwierdzono, że polifenol zielonej herbaty zwany galusanem epigallokatechiny powstrzymuje tworzenie płytek beta-amyloidowych, które są obecne w chorobie Alzheimera przez wtrącanie się w funkcje oligomerów beta-amyloidu.

Związek w truskawkach – zwany fisetyną – może zapobiegać związanym z wiekiem chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera, poprzez zatrzymanie stresu, stanu zapalnego i pogorszenia funkcji poznawczych.

Oliwa z oliwek extra-virgin została również zbadana pod mikroskopem w profilaktyce Alzheimera.

Badania opublikowane w czasopiśmie pokazały, że oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia może chronić mózg przed objawami Alzheimera poprzez zachowanie obszarów mózgu zaangażowanych w komunikację między neuronami i zwiększenie aktywacji autofagii komórek nerwowych w tkance mózgowej.

Powstanie edycji genów

Edycja genów okazała się obszarem o dużym zainteresowaniu w 2017 r. W ostatnich latach zespoły eksperymentowały z edycją genów, aby wyeliminować mutacje genetyczne powodujące choroby.

Badania opublikowane przez międzynarodowych badaczy w sierpniu ujawniły znaczący przełom w dziedzinie edycji genów. Po raz pierwszy naukowcy wykorzystali edycję genów do naprawy mutacji powodującej chorobę w embrionie ludzkim: eksperymentu, który odniósł sukces i został okrzyknięty jako znaczący krok naprzód w zapobieganiu dziedzicznym chorobom.

„Każde kolejne pokolenie przeprowadziłoby tę naprawę, ponieważ usunęliśmy wariant genetyczny powodujący chorobę z linii tej rodziny, a dzięki tej technice możliwe jest zmniejszenie ciężaru tej dziedzicznej choroby na rodzinę i ostatecznie na populację ludzką.”

Starszy autor badań Shoukhrat Mitalipov, Ph.D., Oregon Health & Science University w Portland

W tym roku, wykorzystując potężne narzędzie do edycji genów w mysich modelach choroby, naukowcy odwrócili Huntingtona i wyeliminowali zakażenie HIV-1.

Potencjalne metody leczenia depresji

Obecne linie leczenia depresji koncentrują się na zastosowaniu terapii rozmownych, takich jak terapia poznawcza i leki, takie jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.

osoba robi ćwiczenia deski

W opublikowanym badaniu sprawdzono, jak dobrze działają obecne terapie depresyjne i doszliśmy do wniosku, że chociaż leczenie przynosi korzyści w krótkim okresie, w dłuższej perspektywie może zaostrzyć depresję.

Jeśli obecne linie leczenia nie są odpowiedzią na depresję, to co to jest? Naukowcy zbadali szereg potencjalnych strategii leczenia depresji w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Osoby, które na przykład nie reagują na konwencjonalne terapie, mogą uznać związek psychoaktywny w grzybach za pomocny, wynika z badań przeprowadzonych przez Imperial College London w Wielkiej Brytanii.

Wybór niskotłuszczowych produktów pełnotłustych na bazie produktów mlecznych może również zatrzymać objawy depresji, sugeruje zespół z Uniwersytetu Tohoku w Japonii.

Inne badania wykazały, że 1 godzina ćwiczeń w każdym tygodniu może chronić przed depresją, niezależnie od intensywności, i że joga może znacznie obniżyć objawy choroby.

Zbadano wpływ marihuany

Podobnie jak w przypadku większości badań medycznych, marihuana wywołała debatę i dyskusję w 2017 r., Badając jej pozytywne i negatywne skutki.

Podczas gdy kannabinoidy – substancje czynne w marihuanie – zostały uznane za możliwe terapie zapobiegające migrenom, odwracające spadek zdolności poznawczych, poprawiające poznawcze osłabienie schizofrenii i zmniejszające napady padaczkowe w epilepsji, naukowcy odkryli równie dużą ilość niepożądanych skutków ubocznych.

W przeciwieństwie do innych badań, Uniwersytet Tsukuba w Japonii stwierdził, że kanabinoidy mogą w rzeczywistości wywoływać napady padaczkowe.

Co więcej, badania wykazały, że używanie marihuany może być gorsze niż palenie papierosów dla zdrowia serca i prowadzić do większego ryzyka psychozy wśród nastolatków, a także zwiększać ryzyko niewydolności serca i udaru.

To kończy naszą krótką podróż do roku 2017 w badaniach medycznych. Bez wątpienia 2018 otworzy więcej dróg intrygi, debaty i odkryć. przedstawi ci najnowsze odkrycia, gdy zostaną ujawnione.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

Like this post? Please share to your friends: