Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Najlepsze blogi stwardnienia rozsianego

Rozpoznanie stwardnienia rozsianego może być niepokojące, przerażające i przytłaczające. Wybraliśmy najlepsze blogi stwardnienia rozsianego, które zapewniają wsparcie i przydatne informacje na temat choroby, często od osób, które przechodzą podobne doświadczenia.

stwardnienie rozsiane na tablecie

Stwardnienie rozsiane (MS) jest stanem neurologicznym, który wpływa na mózg i rdzeń kręgowy i potencjalnie może być wyłączony. Chociaż nie ma lekarstwa na ten stan, dostępnych jest wiele metod leczenia, które pomagają opanować objawy, spowolnić postęp choroby i szybciej odzyskać siły po atakach.

Lekarze nie są obecnie zobowiązani do zgłaszania nowych przypadków SM do Ośrodków Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), co sprawia, że ​​ustalenie faktycznej liczby przypadków stwardnienia rozsianego jest trudne. Uważa się jednak, że w Stanach Zjednoczonych jest około 300 000 do 400 000 osób ze stwardnieniem rozsianym i około 2,5 miliona osób żyjących z tą chorobą na całym świecie.

Każde doświadczenie SM jest inne, ale pracownicy służby zdrowia mogą pomóc ci znaleźć strategię leczenia, która najlepiej pasuje do Twojej sytuacji.

Stowarzyszenia, stowarzyszenia i blogi MS mogą połączyć Cię z osobami, które dzielą wspólne doświadczenia życiowe w zakresie wsparcia, wzajemnej pomocy i edukacji. wybrałem 10 najlepszych blogów stwardnienia rozsianego.

MS Conversations

Logo MS Conversations

MS Conversations to oficjalny blog Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego Ameryki (MSAA). Misją MSAA jest pomoc w poprawie jakości życia codziennego osób chorych na SM, a także ich rodzin i opiekunów, poprzez ważne usługi i bieżące wsparcie.

MSAA oferuje usługi i programy krajowe, takie jak konsultacje na infolinii, finansowanie diagnostyki MRI, dystrybucja sprzętu, kampanie społeczne i pomoc w zakresie zasobów. Dostarczają także informacji edukacyjnych na temat radzenia sobie z SM i jego symptomów za pośrednictwem wielokrotnie nagradzanej literatury i filmów.

MS Conversations publikuje posty na blogu, które łamią fizyczne, społeczne i emocjonalne bariery i budują nadzieję dla tych, którzy są fizycznie zagrożeni. Najnowsza treść zawiera posty dotyczące zmian poznawczych, które mogą być związane ze stwardnieniem rozsianym, relacją Penelope o stwardnieniu rozsianym odczuwającą jak trzęsienie ziemi w jej ciele i radzącą sobie z zaparciami w stwardnieniu rozsianym.

Odwiedź blog MS Conversations.

Połączenie MS

Logo MS Connection

MS Connection jest blogiem National Multiple Sclerosis Society. National Multiple Sclerosis Society to miejsce spotkań dla osób ze stwardnieniem rozsianym, ich przyjaciółmi i rodzinami, wolontariuszami, fundraiserami, darczyńcami, pracownikami służby zdrowia, adwokatami i liderami społeczności.

Wizja National Multiple Sclerosis Society zakłada, że ​​świat jest wolny od SM. Podczas gdy społeczeństwo pracuje nad zatrzymaniem stwardnienia rozsianego w jego śladzie, przywracając utracone zdolności, i kończąc na dobre MS, oni wspierają osoby z stwardnieniem rozsianym by żyć ich najlepsze życie.

MS Connection zawiera forum dyskusyjne MS, internetowe grupy wsparcia, listy indywidualnych współpracowników oraz grupy wsparcia prowadzone przez wolontariuszy, a także blog. Posty na blogu zawierają osobiste konta i historie, takie jak opis ojca jeżdżenia rowerem MS z synem, Frankiem szczegółowo opisującym miłość, partnerstwo i wsparcie, które otrzymuje od żony, oraz podróż Nicole do macierzyństwa.

Odwiedź blog MS Connection.

Modern Day MS

Nowoczesny dzień MS logo

Beth Prystowsky stworzył Modern Day MS, aby zapewnić pozytywne, proste, prawdziwe i nie przytłaczające miejsce do nauki, rozumienia i łączenia się z ludźmi ze stwardnieniem rozsianym. Beth jest żoną, mamą, nauczycielką jogi i pisarką, u której zdiagnozowano SM kiedy miała 35 lat.

„Życie ze stwardnieniem rozsianym stawia wszystko w perspektywie” – powiedziała Beth. „Wszystkie drobne rozmowy i decyzje wydają się być niczym, gdy jesteś zmuszony żyć z przewlekłą chorobą.” Biorąc pod uwagę wszystkie trwające obecnie badania MS, Beth ma nadzieję, że przyszłe pokolenia nie będą musiały cierpieć na SM.

Modern Day MS zawiera inspirujące posty, w tym informacje o tym, czy można wyleczyć SM, spotykać prawdziwych ludzi ze stwardnieniem rozsianym (takich jak Cecila, który otrzymał diagnozę stwardnienia rozsianego w wieku 20 lat), oraz kilka zabawnych przykładów mgły mózgowej.

Odwiedź blog MS Modern Day.

Dziewczyna ze stwardnieniem rozsianym

Dziewczyna z logo MS

Caroline Craven jest dziewczyną ze stwardnieniem rozsianym. Caroline została zdiagnozowana z SM w 2001 roku, po doświadczeniu objawów podczas podróży do Gwatemali ze swoimi przyjaciółmi. Diagnoza stwardnienia rozsianego w Karolinie zainspirowała ją do rozpoczęcia pisania, nauki odżywiania i angażowania się w wystąpieniach publicznych.

Jako niezależny pisarz, mówca motywacyjny i trenera, Caroline promuje zdrowsze życie z SM poprzez zdrowe odżywianie, zarządzanie stresem i pozytywne nastawienie, dzięki czemu ludzie mogą nauczyć się mówić „TakeThatMS” – co jest Caroline Twitter hashtag. Caroline ma nadzieję usłyszeć, że osoby ze stwardnieniem rozsianym mówią, „Byłem zdiagnozowany ze stwardnieniem rozsianym, ale wiem, że będę O.K. z powodu wszystkich wielkich zasobów tam i przykładów innych ludzi kwitnących z stwardnieniem rozsianym!”

Posty na dziewczynę ze stwardnieniem rozsianym zawierają przygody takie jak rodzinna wycieczka Caroline do Jackson Hole, WY, opis nerwowego moczu i nietrzymania moczu oraz stosowanie olejków eterycznych w stwardnieniu rozsianym.

Odwiedź blog Girl with MS.

Moje nowe normalne

Moje nowe logo Normals

Moje nowe normalne jest dziełem Nicole Lemelle. Nicole jest pisarką i aktywistką, a ona żyje ze stwardnieniem rozsianym. W 2000 r. U Nicole zdiagnozowano SM.

My New Normals to osobisty blog i strona internetowa, która rejestruje doświadczenia osób z SM. Poprzez blog, Nicole ma na celu edukację osób, które nie rozumieją stwardnienia rozsianego, uspokajają ludzi, którzy otrzymali diagnozę stwardnienia rozsianego, podnoszą narodową świadomość i inspirują każdego z chorobą by przejąć kontrolę ich życia.

Blog stanowi punkt wyjścia dla osób z SM, wraz z ich rodzinami, przyjaciółmi i opiekunami.Najnowsze treści na blogu zawierają posty zatytułowane „Nie jesteś sam”, „Goni ducha”, „Powiedz mi, jestem piękna” i „Nigdy się nie poddawaj”.

Odwiedź blog My New Normals.

BBH z MS

BBH z logo MS

Meg Lewellyn jest twarzą za BBH ze stwardnieniem rozsianym. Meg otrzymała diagnozę stwardnienia rozsianego w 2007 roku. Meg przede wszystkim jest matką i stara się nie być definiowana przez chorobę. Meg postanowiła objąć wszystko, co życie poradziło jej z humorem, śmiechem, otwartością i akceptacją. Ta postawa pomogła jej rodzinie, a zwłaszcza jej dzieciom, w radzeniu sobie i wspieraniu jej.

Meg mówi, że chociaż tytuł jej bloga może wydawać się dziwnym wyborem, dla niej było to zabawne i silne przypomnienie, aby zawsze być silnym, szukać pozytywów i znajdować powody, by się śmiać i uśmiechać. Krótko mówiąc, BBH oznacza Boobs, Boots and Hair – będziesz musiał odwiedzić jej bloga, aby zobaczyć, dlaczego!

BBH ze stwardnieniem rozsianym ma artykuły obejmujące problemy ze snem w MS i jak Meg zdołała przyzwoicie spać w nocy, radzić sobie z depresją i nie pozwalać jej wygrywać lub uzyskiwać z niej wszystkiego co najlepsze, i co mówi swoim dzieciom o jej stosowaniu marihuany.

Odwiedź bloga BBH z MS.

Życie Ashley z stwardnieniem rozsianym

Logo Ashley's Life

Ashley Ringstaff jest założycielem Ashley’s Life with Multiple Sclerosis. U Ashleya zdiagnozowano SM w wieku 22 lat, po drętwieniu twarzy przez 6 miesięcy. Ashley zgłosił się na ochotnika do MSWorld jako gospodarz czatu, a następnie został dyrektorem ds. Mediów społecznościowych, a następnie dyrektorem ds. Zarządzania treścią.

MS uczy Ashleya, że ​​jeśli żyjesz swoim życiem z negatywną i złośliwą naturą, to wszystko cię otoczy. Jednakże, jeśli objąłeś życie tym, czym jest i jak najlepiej wykorzystasz każdy dzień, wtedy wiesz, że robisz wszystko, co możesz. „Nie tylko dla ciebie, ale także dla tych, którzy Cię otaczają, aby uczynić to życie jak najlepszym.”

Stanowiska Ashley obejmują treści takie jak to, jak zmieniła się jej perspektywa sytuacji od momentu zdiagnozowania SM, utraty zdrowego rozsądku z powodu „zmyślnej mgły” MS i radzenia sobie z problemami z pamięcią.

Odwiedź blog Ashley’s Life with Multiple Sclerosis.

Ale nie wyglądasz na chorego

Ale nie wyglądasz na chore logo

Ale You Do not Look Sick jest pisana przez blogerkę Lisa Marie. Lisa żyje z poprzecznym zapaleniem rdzenia kręgowego i stwardnieniem rozsianym, i podczas gdy ona mówi, że jej warunki odwróciły jej niegdyś bardzo aktywny tryb życia do góry nogami, odmawia im zatrzymania.

Blog Lisa zajmuje się wszystkimi problemami związanymi z doświadczaniem poprzecznego zapalenia szpiku i SM, a jego celem jest udzielenie odpowiedzi, a może nawet kilku śmiechów dla osób żyjących w warunkach.

Ciąża Lisy pojawiła się na blogu – ona jest obecnie w tygodniu 35 – a treść uspokoi każdego z MS, który jest w ciąży. Lisa poruszyła również tematy, takie jak pokonanie letniego bluesa i rozmowy z dzieckiem, jeśli obawiają się, że zachoruje na SM w przyszłości.

Odwiedź blog But You Do Not Look Sick.

To tylko siniak

Tylko logo stłuczenia

To tylko siniak (i ​​można o to zapytać) prowadzi Cat Stappas. Cat została zdiagnozowana w SM w 2013 roku i rozpoczęła bloga, aby pomóc w rozmowie o przepływie SM między nią a jej przyjaciółmi.

Uczciwe, pozytywne i czasami postne strony kota mają na celu uczynienie Internetu mniej przerażającym dla tych, którzy mają stwardnienie rozsiane i każdego, kto ich kocha i troszczy się o nich. Kot zapewnia prawdziwą rozmowę od prawdziwej osoby z warunkiem. Dzieli się swoimi doświadczeniami i radą, i emanuje pozytywnością.

Ostatnio na blogu zamieszczono relację opiekuńczą oczami męża Kota, Cat, która przygląda się objawom, które przeżyła wiele lat przed swoją diagnozą, oraz dziennikowi jej podróży do San Francisco.

Odwiedź blog It’s Only a Bruise.

Dobrze i Silnie ze stwardnieniem rozsianym

Dobrze i Mocno z logo MS

Well and Strong ze stwardnieniem rozsianym jest dziełem Angie Randall. Angie jest entuzjastką zdrowia i dobrego samopoczucia, uwielbia gotować, jest sprawna i aktywna, a także lubi spędzać czas z rodziną. Angie również ma nawracająco-ustępujące stwardnienie rozsiane. Angie nie chce pozwolić, żeby MS ją spowolniło.

Angie przyznaje, że ma ciężkie dni z tą chorobą, ale dzięki nowym metodom leczenia i zdrowemu trybowi życia nauczyła się radzić sobie z chorobą, jednocześnie kontynuując wykonywanie wszystkich rzeczy, które kocha. Misją Angie jest odwrócenie negatywnego spojrzenia na stwardnienie rozsiane do góry nogami, pokazując ludziom normalne życie, które może być poprowadzone z warunkiem. „Stwardnienie rozsiane już nie musi być wredne, słabe i chore – zamiast tego możesz być dobrze i silny ze stwardnieniem rozsianym.”

Stanowiska wzmacniające Angie obejmują podniesienie ponad 80 000 $ za badania MS, pojawienie się Angie w trzech programach telewizyjnych dla National MS Society oraz list Angie do jej córki, Chloe, w jej pierwsze urodziny.

Odwiedź blog Well and Strong with MS.

Like this post? Please share to your friends: