Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Rak płuc może pozostawać w uśpieniu przez ponad 20 lat

Rak płuc – główna przyczyna zgonów z powodu raka w USA – może ukrywać się w ciele przez ponad 20 lat, zanim nagle stanie się szybko rosnącą i agresywną chorobą, odkryli naukowcy.

Obraz płuc

Niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców z Cancer Research UK i opublikowane w tym artykule ujawnia, że ​​po początkowym usterce genetycznej, która powoduje raka u pacjenta, choroba może pozostawać nieaktywna i niewykryta przez długi okres czasu tylko po to, aby stać się agresywnie aktywną, gdy zostanie wywołana przez dodatkowe nowe błędy genetyczne.

Rak rozszerza się, gdy pojawiają się kolejne wady genetyczne w różnych obszarach guza. Wady te ewoluują różnymi drogami, prowadząc do nowotworu składającego się z wielu genetycznie unikalnych części.

To odkrycie wyjaśnia, dlaczego ukierunkowane leczenie często ma ograniczony sukces. Biopsja raka płuca może zidentyfikować specyficzną wadę genetyczną w celu leczenia, ale w atakowaniu części guza dzielącego tę konkretną wadę, obszary, które mają inny błąd genetyczny, są nietknięte i mogą przejąć kontrolę.

„Przeżycie z powodu raka płuc pozostaje niszcząco niskie dzięki wielu nowym celowanym zabiegom, które mają ograniczony wpływ na chorobę” – mówi autor badania, profesor Charles Swanton. „Rozumiejąc, jak się rozwija, otworzyliśmy ewolucyjny podręcznik dotyczący choroby, mając nadzieję, że możemy zacząć przewidywać jego kolejne kroki.”

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w 2011 roku 207,339 osób w Stanach Zjednoczonych zostało zdiagnozowanych z rakiem płuc. W tym samym roku zmarło 156.953 osób.

Dr Noel Snell, dyrektor badań w British Lung Foundation, powiedział, dlaczego te badania są kluczowe:

„Odnalezienie nowotworów we wcześniejszych okresach oznacza, że ​​są one bardziej podatne na wyleczenie: to ekscytujące nowe badanie sugeruje, że gdyby można je było zdiagnozować na bardzo wczesnym etapie ich ewolucji, moglibyśmy wcześniej poradzić sobie z chorobą i znacznie poprawić współczynnik przeżywalności . „

Palenie związane z początkowymi błędami genetycznymi

Szybkie fakty dotyczące raka płuc

  • Rak płuc jest główną przyczyną zgonów z powodu raka w USA
  • Palenie papierosów jest najważniejszą przyczyną raka płuc
  • Inne czynniki ryzyka obejmują bierne palenie, inne wyroby tytoniowe, substancje toksyczne i rodzinną historię raka płuc.

Dowiedz się więcej o raku płuc

W celu przeprowadzenia badania zespół przeanalizował raki płuca siedmiu pacjentów. Grupa ta składała się z mieszanki palaczy, byłych palaczy i ludzi, którzy nigdy wcześniej nie palili.

W badaniu oceniano również, w jaki sposób palenie miało wpływ na rozwój raka płuca, a naukowcy odkryli, że wiele początkowych wad genetycznych prowadzących do raka płuc jest spowodowanych paleniem.

Jednak wraz z rozwojem raka błędy te stały się mniej ważne, a nowy proces był kontrolowany przez białko o nazwie APOBEC odpowiedzialne za tworzenie wielu nowych mutacji.

Zespół ma nadzieję, że odkrycie raka nieaktywnego od kilku lat doprowadzi do poprawy wczesnego wykrywania choroby. Według Cancer Research UK, mniej niż 10% pacjentów z rakiem płuc przeżywa 5 lat lub więcej po postawieniu diagnozy.

Główny naukowiec z Cancer Research UK, prof. Nic Jones, ma nadzieję, że ich wyniki mogą doprowadzić do zmian:

„To fascynujące badanie podkreśla potrzebę znalezienia lepszych sposobów wykrywania raka płuca wcześniej, gdy nadal podąża się za jedną ścieżką ewolucyjną: jeśli uda nam się zdusić chorobę w zarodku i potraktować ją zanim zacznie podróżować różnymi drogami ewolucyjnymi, możemy zrobić prawdziwa różnica w pomaganiu większej liczbie osób w przetrwaniu choroby. „

Organizacja postara się pogłębić te wyniki, finansując badanie o nazwie TRACERx. Badanie to będzie analizować raki płuc setek pacjentów, obserwując ich ewolucję w czasie. W ten sposób mają nadzieję odkryć, w jaki sposób nowotwory płuc adaptują się, mutują i rozwijają oporność na leczenie.

„Późna prezentacja i diagnoza są głównymi przyczynami bardzo słabych wskaźników przeżycia w tej chorobie, które są gorsze w Wielkiej Brytanii niż w Europie i USA” – powiedział dr Noel Snell. „Większe inwestycje w tego rodzaju badania są absolutnie niezbędne, jeśli mamy poczynić znaczne postępy w zarządzaniu tym strasznym stanem”.

Niedawne badania ujawniły wynalazek, który mógłby znacznie wcześniej zidentyfikować raka płuc; „lab-on-a-chip” może wykryć raka płuc za pomocą kropli krwi pacjenta. zgłosiło badanie na początku tego tygodnia.

Like this post? Please share to your friends: