Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Facelift: Co musisz wiedzieć

Modernizacja lub rytidektomia to zabieg chirurgii kosmetycznej, którego celem jest nadanie twarzy bardziej młodzieńczego wyglądu.

Kształtuje dolną połowę twarzy, usuwając nadmiar skóry twarzy.

Rhytidectomy może dokręcić luźną, zwisającą skórę wokół linii szczęki, znanej również jako „podgardle”. Może również usuwać głębokie zmarszczki wokół ust i nosa, a także nadmiar, zwisającą skórę i tłuszcz pod brodą i na szyi.

Procedura może również zacieśnić leżące pod nią tkanki i może być połączona z zabiegiem chirurgicznym w celu wzmocnienia czoła, policzków, brwi i powiek.

W Stanach Zjednoczonych w 2016 r. 107 261 kobiet i 13 702 mężczyzn poddano operacji liftingu twarzy. Wśród mężczyzn był to piąty najczęściej stosowany rodzaj chirurgii estetycznej.

Czym jest lifting?

[Modernizacja]

Operacja liftingu twarzy odbywa się zwykle w trybie ambulatoryjnym. Może obejmować znieczulenie miejscowe i środki uspokajające lub znieczulenie ogólne.

Zabieg może trwać od 2 do 5 godzin, a osoba może normalnie wrócić do domu tego samego dnia po operacji.

W tradycyjnym liftingu chirurg wykonuje nacięcie przed uchem, rozciągając się w kierunku włosów lub linii włosów, a także za uchem, w owłosioną skórę głowy.

Chirurg unosi skórę z głębszych mięśni twarzy i tłuszczu, delikatnie wyciąga skórę w kierunku do góry i tyłu i usuwa nadmiar skóry. Mogą zaostrzyć głębsze tkanki twarzy.

Niewielkie nacięcie lub nacięcie może być wykonane pod brodą w celu zaciśnięcia skóry i głębszej tkanki szyi. Jest to tzw. Lift szyi.

Nacięcia są następnie zamykane szwami i prawdopodobnie zszywkami. Odpływ można umieścić pod skórą za uchem przez jeden lub dwa dni, aby usunąć nadmiar krwi i płynów. Bandaże są stosowane.

Czego oczekiwać

Przed zabiegiem chirurg plastyczny przejrzy historię medyczną pacjenta.

Będą patrzeć na:

 • ciśnienie krwi
 • krzepnięcie krwi
 • leki
 • palenie papierosów
 • używanie narkotyków
 • alergie
 • blizny
 • stan skóry

Lekarz i pacjent będą dyskutować o tym, jakie zabiegi będą się wiązać z zabiegiem operacyjnym, rodzajem znieczulenia, regeneracją i potencjalnymi komplikacjami, które mogą się pojawić.

Powinni również zbadać cele i oczekiwania operacji, w zależności od rodzaju skóry i struktury kości.

Nowe techniki chirurgiczne

Trwają prace nad nowymi metodami usprawniającymi procedury kosmetyczne. Wiele z tych procedur sprawia, że ​​odzyskiwanie jest szybsze i łatwiejsze, ale często są to modyfikacje tradycyjnego liftingu twarzy.

[człowiek z liftingiem]

Lasery są czasem używane do zabiegu szyi, zwanego liposukcją laserową szyi i szczęki oraz do odnawiania.

Praca wykonywana jest często w znieczuleniu miejscowym poprzez jedno-calowe nacięcie pod brodą. Laser służy do topienia części tłuszczu pod brodą i do zaciśnięcia skóry, podczas gdy leczy się w bardziej podniesiony sposób.

Endoskopię można stosować w liftingach twarzy i brwi. Korzystanie z małych aparatów pozwala na mniejsze nacięcia. Oznacza to mniej urazów tkanek i szybszy czas regeneracji.

Skórę na czole można unieść przez małe nacięcia w przedniej linii włosów. Następnie jest on podnoszony i mocowany do głębszych tkanek, aby zapobiec dalszemu zwiotczeniu lub opadanie.

Liposukcja może usunąć ogniskowe złogi tłuszczu w twarzy, zwykle między brodą i szyją. Można to zrobić w ramach liftingu twarzy lub jako oddzielnej procedury.

Mini-lifting jest mniej inwazyjną procedurą, która ma również na celu usunięcie zmarszczek i zwiotczenie skóry w dolnej części twarzy. Ponieważ wiąże się on z mniejszym nacięciem w kształcie litery S wokół ucha, nie może zaradzić zwiotczeniu szyi ani nadmiernej skórze.

Czas blizny i regeneracji może być krótszy niż w tradycyjnym faceliftingu.

Ludzie często łączą lifting twarzy z operacją powiek i innymi zabiegami na twarz.

Czy warto?

Facelifting ma na celu stworzenie bardziej gładkiego, młodzieńczego wyglądu.

[Modernizacja przed i po]

Procedura:

 • usuwa i napina zwiotczałą skórę
 • zmniejsza opadanie policzków wokół linii szczęki
 • podnosi kąciki ust
 • zmniejsza zmarszczki między policzkami i wargami

Nacięcia przed i za uchem zwykle nie są zauważalne.

Jednak mogą występować pewne wady.

Modernizacja nie trwa wiecznie.

Badania sugerują, że pięć i pół roku po operacji, 21 procent nawrotów faceliftów, ale 76 procent osób wciąż wygląda młodziej niż przed operacją.

U mężczyzn może być trudniej uzyskać naturalny wygląd po operacji, ponieważ mają włosy przed uszami lub bokobrodami. Jeśli baki zostaną pociągnięte do tyłu i do góry, może to wyglądać dziwnie.

U mężczyzn i kobiet lifting twarzy może prowadzić do zniekształcenia płatków uszu.

Jeśli usunie się zbyt dużo skóry, twarz może wyglądać na wycofaną lub zaskoczoną.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, dana osoba może potrzebować dodatkowych procedur, takich jak lifting szyi, operacja powiek, liposukcja, wstrzyknięcie tłuszczu, usunięcie tłuszczu z policzka, uniesienie czoła, lifting brwiowy, łuszczenie chemiczne lub laserowe oraz implanty policzkowe lub podbródkowe.

Lifting jest kosztowny. Średni koszt liftingu twarzy w USA w 2016 roku wyniósł 7 503 USD. Zazwyczaj nie jest objęty ubezpieczeniem.

Komplikacje

Powikłania chirurgii faceliftingowej są rzadkie, a zabiegi kosmetyczne są ogólnie bezpieczne, o ile są wykonywane przez wykwalifikowanego i doświadczonego profesjonalistę.

Jednak każda operacja wiąże się z pewnym ryzykiem.

Ryzyko i powikłania operacji liftingu twarzy obejmują:

 • Krwawienie
 • Siniak
 • Powikłania znieczulenia
 • Uszkodzenie nerwów twarzy kontrolujących mięśnie, zwykle tymczasowe
 • Krwiak
 • Infekcja
 • Utrata włosów wokół miejsca nacięcia, ale nie jest to częste
 • Drętwienie, które może ulec poprawie w ciągu kilku dni lub tygodni
 • Blizny
 • Martwica skóry lub śmierć tkanek
 • Nierówność między dwiema stronami twarzy
 • Poszerzenie lub pogrubienie blizn

Jeśli po wystąpieniu zabiegu pacjent zauważy stan zapalny, ból, zaczerwienienie lub obrzęk, powinien zwrócić się o pomoc lekarską. To może być znak krwiaka. Jeśli występuje gorączka, mogą mieć infekcję.

Zalecenia

Jednak przed rozpoczęciem prac należy omówić i rozważyć następujące kwestie:

 • Operacja Facelift nie jest zalecana dla osób z poważnymi problemami medycznymi, a kandydat powinien mieć dobre zdrowie psychiczne i fizyczne.
 • Pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi i cukrzycą mają większe ryzyko powikłań.
 • Palenie papierosów i używanie tytoniu zwiększa ryzyko powikłań po operacji. Może wpływać na gojenie się ran. Osoba rozważająca lifting twarzy powinna całkowicie zaprzestać palenia lub stosowania produktów nikotynowych.
 • Ważne jest, aby mieć uzasadnione oczekiwania i pamiętać, że lifting twarzy nie powstrzyma całego procesu starzenia się.
 • Dobra elastyczność skóry i struktura kości da najlepsze wyniki.
 • Pacjenci nie powinni przyjmować aspiryny lub innych preparatów rozrzedzających krew przez co najmniej tydzień przed operacją.

Ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania podczas zabiegów kosmetycznych. Rezultaty są często trwałe.

Poprawa

Większość pacjentów odczuwa pewien dyskomfort, ale leki mogą złagodzić tkliwość.

Stłuczenie i obrzęk będą najgorsze po 2 dniach i mogą utrzymywać się przez kilka dni.

Odzyskiwanie trwa zwykle około 2 tygodni, a intensywna aktywność może zostać wznowiona po 4 tygodniach.

Szwy są usuwane około 5 do 10 dni po operacji.

Nacięcia i bandaże muszą być suche, a pacjent powinien przestrzegać szczegółowych instrukcji dotyczących kąpieli i mycia.

Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarza, ponieważ przyspieszy to proces leczenia i pozwoli uzyskać najlepszy możliwy wynik.

Drętwienie i sztywność mięśni są normalne przez jakiś czas. Blizny mogą trwać prawie rok, aby zaniknąć i stonować.

Warto pamiętać, że chociaż genetyka odgrywa ważną rolę, zdrowy styl życia z odpowiednio zbilansowaną dietą i wystarczającą ilością ćwiczeń może również pomóc w utrzymaniu wyglądu skóry.

Unikanie palenia tytoniu i ograniczanie spożycia alkoholu, stresu, ekspozycji na słońce i kontaktu z zanieczyszczeniami może pomóc w wydłużeniu młodzieńczego wyglądu skóry.

Te same nawyki mogą pomóc w utrzymaniu efektów operacji liftingu twarzy.

Like this post? Please share to your friends: