Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Przełom: naukowcy odwracają proces starzenia się w ludzkich komórkach

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie pokazują, że stare komórki ludzkie można odmłodzić za pomocą środków chemicznych podobnych do resweratrolu, który jest substancją znajdującą się w czerwonym winie i ciemnej czekoladzie.

szczęśliwy senior

Nowe badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetów w Exeter i Brighton, które znajdują się w Wielkiej Brytanii.

Lorna Harries, profesor genetyki molekularnej na Uniwersytecie w Exeter, kierowała badaczami, a pierwszym autorem artykułu jest dr Eva Latorre, pracownik naukowy w tej samej instytucji.

Nowe badanie opiera się na wcześniejszych badaniach przeprowadzonych przez University of Exeter, które wykazały, że tak zwane czynniki splicingu – które są rodzajem białka – stają się nieaktywne w miarę starzenia się.

W nowym badaniu naukowcy dodali „resweralogi” lub chemikalia podobne do resweratrolu do starzejących się ludzkich komórek i odkryli, że reaktywują one te czynniki splicingowe. To z kolei sprawiło, że stare komórki nie tylko wyglądały młodziej, ale również zaczęły się dzielić, tak jak robią to młode komórki.

„Kiedy zobaczyłem, że niektóre komórki odmładzające naczynia kultury nie mogłem w to uwierzyć,” mówi dr Latorre. „Te stare komórki wyglądały jak młode komórki, to było jak magia” – mówi.

„Powtarzałem eksperymenty kilka razy iw każdym przypadku komórki odmładzały, jestem bardzo podekscytowany implikacjami i potencjałem tych badań” – dodaje dr Latorre.

Resweratrol jest związkiem znajdującym się w orzeszkach ziemnych, winogronach, czerwonym winie, ciemnej czekoladzie i niektórych jagodach.

Jakie są czynniki splicingowe mRNA?

Aby lepiej zrozumieć kontekst nowych odkryć, profesor Harries wyjaśnił, czym jest splicing mRNA.

„Informacje w naszych genach są przenoszone na nasze DNA” – powiedziała. „Każda komórka w ciele zawiera te same geny, ale nie każdy gen jest włączony w każdej komórce, to jedna z rzeczy, która sprawia, że ​​komórka nerkowa jest komórką nerkową, a komórka serca jest komórką serca.”

„Kiedy gen jest potrzebny,” kontynuowała, „jest włączony i [tworzy] początkowy komunikat zwany RNA, który zawiera instrukcje dla każdego genu. Ciekawe jest to, że większość genów może wytworzyć więcej niż jedną wiadomość . „

„Początkowy komunikat składa się z bloków, które można przechowywać lub pominąć, aby tworzyć różne wiadomości” – dodał profesor Harries. „[To] włączanie lub usuwanie bloków budulcowych odbywa się w procesie zwanym splataniem mRNA, przy czym różne bloki są łączone w razie potrzeby.”

„To trochę jak książka kucharska, w której możesz zrobić gąbkę waniliową lub ciasto czekoladowe, w zależności od tego, czy dodajesz czekoladę, czy nie!” powiedziała.

„Wcześniej odkryliśmy, że białka, które decydują o tym, czy blok pozostaje w naszym wyjęciu (są to czynniki splicingowe), zmieniają się najbardziej, gdy się starzejemy.”

Prof. Lorna Harries

Seniorzy mogą żyć zdrowo „przez całe życie”

„[Wyniki pokazują, że] kiedy traktuje się stare komórki cząsteczkami, które przywracają poziomy czynników splicingowych, komórki odzyskują pewne cechy młodości” – wyjaśnia prof. Harries.

„Są w stanie rosnąć, a ich telomery – czapki na końcach chromosomów, które skracają się wraz z wiekiem – są teraz dłuższe, ponieważ są w młodych komórkach”.

„[My] byliśmy zaskoczeni ogromem [wyników]” – powiedział prof. Harries. Powiedziała też, że efekty odmładzające trwały tygodnie, co również było bardzo ekscytujące.

Odkrycie może wkrótce poprawić zdrowotną sytuację seniorów. „To pierwszy krok, aby ludzie mogli żyć normalnie, ale przez całe życie” – wyjaśnia prof. Harries.

Na tej samej zasadzie, współautor badań, prof. Richard Faragher z University of Brighton, mówi:

„W czasach, gdy nasza zdolność do przełożenia nowej wiedzy na temat mechanizmów starzenia się na leki i porady dotyczące stylu życia jest ograniczona tylko przez chroniczny brak funduszy, starsi ludzie są źle obsługiwani przez samolubną fantastykę naukową. ich zdrowie i potrzebują tego wczoraj. „

Prof. Harries podzielił się z nami także niektórymi planami naukowców na temat ich przyszłych badań, mówiąc: „Teraz próbujemy sprawdzić, czy możemy dowiedzieć się, w jaki sposób zmiany współczynników splicingu powodują ratowanie komórek. przygotuj się na to, więc obejrzyj tę przestrzeń! „

Like this post? Please share to your friends: