Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy aloes może leczyć łuszczycę?

Łuszczyca to schorzenie przewlekłe, które powoduje, że nadmiar komórek skóry tworzy zapalne, czerwone i łuszczące się plamy na skórze. Czy aloes może pomóc w radzeniu sobie z objawami tego schorzenia?

Łuszczyca jest spowodowana problemem z układem odpornościowym i obecnie nie ma lekarstwa. Ponadto u 30% osób z łuszczycą rozwija się łuszczycowe zapalenie stawów.

W tym artykule przedstawiono potencjalne korzyści Aloe vera jako leczenia łuszczycy i rozważono dostępne dowody naukowe potwierdzające jego stosowanie.

Czy aloes pomaga łuszczycy?

Pokrój Aloe vera na łuszczycę

Łuszczyca powoduje bolesne i nieprzyjemne plamy na stan zapalny skóry. Czasami te łatki mogą pękać i krwawić.

Jeśli łuszczyca zaczyna wpływać na stawy ludzi, nazywane jest łuszczycowym zapaleniem stawów. Łuszczycowe zapalenie stawów może powodować obrzęk, sztywność i ból stawów.

Aloes zwyczajny jest odmianą soczystą z liśćmi wypełnionymi żelem. Zastosowanie czystego żelu Aloe Vera na łuszczycowe łatki na skórze może mieć działanie kojące, łagodzić stany zapalne i poprawiać nawodnienie. Może być również korzystne w leczeniu łuszczycowego zapalenia stawów.

Niektóre badania sugerują, że żel Aloe Vera może pomóc w opanowaniu określonych objawów związanych z łuszczycą i łuszczycowym zapaleniem stawów. Jednak nie ma wielu dowodów na poparcie żelu Aloe Vera jako samodzielnego leczenia, więc osoba z łuszczycą powinna porozmawiać z lekarzem na temat kremów leczniczych i innych środków zaradczych.

Korzyści z aloesu dla łuszczycy

W badaniu z 2012 roku stwierdzono, że żel Aloe Vera ma ponad 81 procent skuteczności w leczeniu łuszczycy. Jednak w tym badaniu zastosowano model zwierzęcy, więc potrzeba więcej badań, aby sprawdzić, czy żel aloesowy ma równie korzystny wpływ na łuszczycę u ludzi.

Podczas gdy działanie aloesu nie zostało specjalnie udowodnione w odniesieniu do łuszczycy, poniższe badania pokazują, że może to być korzystne dla pewnych objawów:

Pomaga leczyć rany

W przeglądzie z 2015 roku zauważono, że właściwości lecznicze aloesu są związane ze związkiem zwanym glukomannanem, który wpływa na wzrost komórek skóry i przyspiesza gojenie się ran.

W rezultacie, właściwości gojenia ran żelu Aloe Vera mogą być korzystne, jeśli osoba z łuszczycą ma plastry na skórze, które pękają lub krwawią.

Pomaga skórze w wytwarzaniu kolagenu

Żel Aloe Vera może prowadzić do powstawania większej ilości kolagenu. Oprócz tego, że przyczynia się do procesu gojenia, kolagen pomaga utrzymać elastyczność i jędrność skóry.

Glukomannan zawarty w aloesie zachęca do produkcji kolagenu, a kolagen poprawia elastyczność skóry, dzięki czemu zwiększone wytwarzanie kolagenu może pomóc zmniejszyć łuszczące się plamy spowodowane łuszczycą.

Redukuje stan zapalny

Żel aloesowy może być w stanie zmniejszyć stan zapalny, co jest objawem zarówno łuszczycy, jak i łuszczycowego zapalenia stawów.

W badaniu z 2008 roku stwierdzono, że żel Aloe Vera jest bardziej skuteczny niż placebo w leczeniu chorób skóry, takich jak rumień wywołany przez UV. W badaniu nie zwrócono jednak szczególnej uwagi na rolę Aloe very w leczeniu łuszczycy.

Konieczne są dalsze badania, aby stwierdzić z całą pewnością, że właściwości przeciwzapalne aloesu są korzystne w leczeniu łuszczycy.

Poprawia nawilżenie

Żel z aloesu może pomóc w poprawie nawilżenia skóry, ale nie przy regularnym stosowaniu.

Badanie z 2014 r. Wykazało, że żel Aloe Vera poprawił nawilżenie skóry po jednym zastosowaniu. Jednak po wielu zastosowaniach zmniejszało to nawilżenie skóry.

Poprawione nawilżenie skóry może pomóc osobie z łuszczycą zapobiec pękaniu łat na skórze. Jednorazowe stosowanie żelu Aloe Vera może być przydatne w ten sposób, ale może nie być korzystne, jeśli jest używane wielokrotnie.

Konieczne są dalsze badania, aby sprawdzić, czy aloes jest dobrym środkiem nawilżającym dla osób z łuszczycą.

Jak używać aloesu

Żel Aloe vera jest dostępny bez recepty w większości aptek i sklepów ze zdrową żywnością.

Ludzie mogą również używać żelu Aloe Vera bezpośrednio z rośliny poprzez odłamywanie liści i delikatne wyciskanie żelu.

Żel Aloe vera można stosować w obfitych miejscach skóry do trzech razy dziennie.

Aloes jest również dostępny w postaci tabletek. Jednak National Psoriasis Foundation twierdzi, że tabletki aloesowe nie są korzystne dla tego schorzenia.

Zagrożenia i czynniki ryzyka

Ciecz z aloesu jest dodawana do skóry

Stosowanie żelu Aloe Vera na skórze jest bezpieczne dla większości ludzi, ale niektóre osoby mogą być uczulone.

Najlepiej nałożyć żel na niewielką porcję skóry, aby przetestować alergię przed użyciem go bardziej liberalnie. Jeśli po 24 godzinach nie wystąpią żadne działania niepożądane, powinno być możliwe bezpieczne stosowanie na skórę żelu Aloe Vera.

Ponadto niektóre leki mogą wchodzić w interakcję z żelem Aloe Vera. Osoba przyjmująca leki może przedyskutować z lekarzem, zanim zacznie go używać, żel do pielęgnacji Aloe Vera.

Inne metody leczenia łuszczycy

Żel z aloesu jest terapią uzupełniającą, która może pomóc w opanowaniu objawów łuszczycy podczas stosowania wraz z innymi lekami.

Leczenie, które lekarz może zalecić dla łuszczycy to:

  • kwas salicylowy
  • kremy na bazie sterydów
  • maści zawierające kalcypien
  • maści smoły węglowej

Inne środki zaradcze stosowane w domu dla łuszczycy, które są korzystne dla niektórych osób, obejmują:

  • ocet jabłkowy
  • sole z Morza Martwego
  • capsicum
  • olejek z drzewa herbacianego

Na wynos

Niektóre badania sugerują, że żel aloesowy może poprawiać specyficzne objawy związane z łuszczycą, ze względu na jego właściwości lecznicze.

Konieczne są dalsze badania, aby udowodnić, że żel Aloe Vera jest skutecznym środkiem do leczenia chorób skóry jako całości. W międzyczasie Aloe vera jest ogólnie bezpieczny do stosowania jako środek nawilżający i na skórę dotkniętą łuszczycą.

Like this post? Please share to your friends: