Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Pozbywanie się tłuszczu z brzucha w naturalny sposób

Tłuszcz z brzucha jest czymś więcej niż powierzchownym problemem. Jest to również istotny czynnik ryzyka poważnych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca i choroby sercowo-naczyniowe.

Nie wszystkie tłuszcze są takie same. Podskórny tłuszcz brzuszny jest najbardziej widocznym rodzajem tłuszczu, znajdującym się tuż pod skórą. Każdy ma trochę tłuszczu z brzucha, ale duże ilości tego podskórnego tłuszczu mogą sygnalizować problem z nadwagą.

Pigułki, zabiegi chirurgiczne, cudowne leki i preparaty ziołowe nie usuwają bezpiecznie tłuszczu z brzucha. Jest jednak możliwe pozbyć się tłuszczu z brzucha naturalnie dzięki zdrowemu połączeniu diety i ćwiczeń.

Szybkie fakty dotyczące tłuszczu z brzucha:

  • Tłuszcz z brzucha ma tendencję do wzrostu wraz z wiekiem, szczególnie dla kobiet.
  • Posiadanie wysokiego wskaźnika masy ciała (BMI) często koreluje z większą ilością tłuszczu z brzucha.
  • Trzewny tłuszcz brzuszny jest wysoce wrażliwy na dietę.
  • Ćwiczenie jest kluczowym czynnikiem w eliminacji tłuszczu z brzucha.

Co to jest trzewny tłuszcz brzuszny?

kobieta ściskając jej brzuch tłuszczu

Trzewny tłuszcz – czasem nazywany „aktywnym” tłuszczem z powodu jego aktywnej roli w produkcji różnych hormonów – jest szkodliwym rodzajem tłuszczu z brzucha.

Jest mniej widoczny niż tłuszcz podskórny, ponieważ znajduje się w obrębie brzucha. Otacza narządy i uwalnia hormony, które mogą prowadzić do cukrzycy, przewlekłych stanów zapalnych i innych poważnych problemów zdrowotnych.

Trzewny tłuszcz nie jest widoczny, ale wolno rozwijająca się obwód talii jest dobrym wskaźnikiem trzewnej tkanki tłuszczowej. Wraz ze wzrostem trzewnej tkanki tłuszczowej, tak samo jak brzuch.

Niektórzy uważają, że trzewny tłuszcz powoduje, że żołądek jest twardy, podczas gdy podskórny tłuszcz wydaje się miękki i gąbczasty.

Dlaczego tłuszcz brzucha jest niebezpieczny

Wyższy BMI może oznaczać większe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i zespołów metabolicznych, takich jak cukrzyca. Dla ludzi, którzy mają aktywny styl życia i zdrową masę ciała, podskórny tłuszcz – nawet jeśli brzuszek wystaje trochę – nie jest niebezpieczny.

Niektóre badania sugerują nawet, że operacja usunięcia podskórnej tkanki tłuszczowej nie poprawi zdrowia, a nawet może być czynnikiem ryzyka dla większej ilości tłuszczu trzewnego – szczególnie, jeśli zabiegowi nie towarzyszą zdrowe zmiany w stylu życia.

Trzewny tłuszcz jest jednak bardzo niebezpieczny. Uwalnia hormony, które mogą powodować cukrzycę i stany zapalne. Zapalenie jest czynnikiem ryzyka dla różnych problemów zdrowotnych, w tym chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy. U kobiet, tłuszcz trzewny może zwiększać prawdopodobieństwo konieczności operacji woreczka żółciowego. Trzewny tłuszcz jest również związany z rakiem piersi.

Czynniki ryzyka

pomidory sieka się w otoczeniu innych zdrowych warzyw

Każdy może rozwinąć tłuszcz brzuszny w każdym wieku, ale niektóre grupy są bardziej narażone na rozwój trzewnej tkanki tłuszczowej. Te grupy obejmują:

  • biały człowiek
  • Afroamerykańskie kobiety
  • Azjatyccy indyjscy mężczyźni i kobiety
  • osoby z nadwagą lub otyłością
  • ludzie, którzy piją dużo słodkich napojów

Wskazówki dietetyczne

Spożywanie mniejszej ilości kalorii niż spalanie organizmu – tworzenie deficytu kalorycznego – może pomóc spalić zarówno trzewną tkankę tłuszczową, jak i nadmiar tłuszczu podskórnego. Niektóre inne strategie redukcji tłuszczu trzewnego obejmują:

Eliminowanie słodkich napojów

Niektóre badania łączyły słodki napój, taki jak soda i słodzona herbata i kawa, z rozwojem trzewnej tkanki tłuszczowej. Ludzie powinni myśleć o zmniejszeniu ilości cukru w ​​kawie i całkowitym oczyszczeniu sody.

Zmniejszenie spożycia węglowodanów prostych

Proste węglowodany, takie jak biały chleb, rafinowane ziarna i słodka żywność mają niską wartość odżywczą, ale wysoką kaloryczność. Są również powiązane z rozwojem tłuszczu w jamie brzusznej. Zastąp proste węglowodany złożonymi węglowodanami, takimi jak makaron pełnoziarnisty i owoce i warzywa.

Jedzenie większej ilości owoców i warzyw

Owoce i warzywa są zdrową alternatywą dla prostych węglowodanów. Dodają również błonnik do diety, co może pomóc w regulacji cukru we krwi. Tłuszcz brzuszny jest czynnikiem ryzyka insulinooporności i cukrzycy.

Spożywanie chudego białka

Chude białko z orzechów, roślin strączkowych i chudego mięsa może pomóc w uczuciu pełności, zmniejszając apetyt na słodkie przekąski.

Kontrolowanie spożycia tłuszczu

Dieta wysokotłuszczowa może prowadzić do zwiększenia ilości tłuszczu w jamie brzusznej. Nie próbuj eliminować wszystkich tłuszczów i nie wybieraj pakowanych beztłuszczowych produktów spożywczych. Zamiast tego wybierz zdrowe tłuszcze z chudego mięsa, awokado i innych „prawdziwych” pokarmów.

Ograniczenie niezdrowych tłuszczów

Tłuszcze trans i tłuszcze nasycone nie są dobre dla serca. Mogą powodować przyrost wagi i są ściśle związane z rozwojem trzewnej tkanki tłuszczowej. Ogranicz spożycie tłuszczów trans i utrzymuj spożycie tłuszczów nasyconych do mniej niż siedmiu procent diety. Nie więcej niż 20-30 procent całkowitego spożycia kalorii powinno pochodzić z tłuszczu.

Ćwiczenia

dwie kobiety w średnim wieku fitness chodzenie po parku

Badania wykazały, że ćwiczenia odgrywają istotną rolę w eliminacji tłuszczu z brzucha. Na przykład badanie z 2005 r. Porównywało mężczyzn, którzy wykonywali ćwiczenia z mężczyznami, którzy tego nie robili i uznali, że ćwiczenia są kluczowym czynnikiem.

Jednak mitem jest, że można spot-redukować tłuszcz. Ukierunkowane ćwiczenia, takie jak brzuszki i przysiady, nie usuwają tłuszczu w jamie brzusznej, choć mogą pomóc wzmocnić mięśnie brzucha.

Poniższe wskazówki mogą w naturalny sposób pomóc w redukcji tłuszczu z brzucha:

Stań się bardziej aktywny

Zwiększenie poziomu aktywności może pomóc w spalaniu większej ilości kalorii. Ludzie, którzy siedzą przy biurkach przez dłuższy okres czasu, powinni robić regularne przerwy na rozciąganie. Parkowanie z dala od miejsca docelowego może zachęcić do chodzenia, spalania większej ilości kalorii i poprawy zdrowia serca.

Weź udział w ćwiczeniach sercowo-naczyniowych

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe-cardio-pobiera pompowanie serca. Spala również kalorie, pomagając w redukcji tłuszczu z brzucha, szczególnie trzewnej tkanki tłuszczowej. Zacznij powoli, spacerując lub pływając. Następnie zwiększ intensywność wysiłku, na przykład biegania lub skakania.

Wypróbuj trening interwałowy o wysokiej intensywności

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) to intensywne ćwiczenia z mniej intensywnymi ćwiczeniami, które spalają więcej kalorii. Na przykład może to oznaczać chodzenie przez 3 minuty, a następnie działanie przez 30 sekund.HIIT może spalić więcej tłuszczu brzusznego i jest idealnym wyborem dla osób, które nie są gotowe na bardziej intensywne, intensywne ćwiczenia.

Wzmacniaj mięśnie

Trening siłowy może poprawić masę ciała, ponieważ mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz. Trening siłowy może również pomóc w zapobieganiu osteoporozie i innym chorobom przewlekłym. Zaangażuj się w trening siłowy, taki jak podnoszenie ciężarów lub jogi, co najmniej 3 razy w tygodniu.

Perspektywy

Tłuszcz z brzucha jest poważnym problemem zdrowotnym, ale jest odwracalny. Bez względu na to, jaką wagę przyniosła dana osoba lub jak słaba jest jej dieta, po prostu zrzucenie kilku kilogramów tłuszczu z brzucha może znacznie zmniejszyć ryzyko poważnych problemów zdrowotnych.

Zacznij powoli, wprowadzając pozytywne zmiany zdrowia kawałek po kawałku i obserwuj, jak funty zaczynają się topić.

Like this post? Please share to your friends: