Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Flora jelitowa określa, jaką wagę możemy stracić

Nowe duńskie badanie ujawniło, że część bakterii w jelicie może być odpowiedzialna za wagę, którą możemy utracić iw jakich okolicznościach. Ogólne wytyczne dietetyczne dotyczące całej populacji mogą zatem być mniej skuteczne, niż wcześniej sądzono.

kobieta dostosowując skale

Ostatnio badania nad rolą bakterii jelitowych w naszym ogólnym zdrowiu – zwłaszcza w kontekście zaburzeń metabolicznych, takich jak otyłość – obfitują. Na przykład na początku tego tygodnia doniesiono o badaniu dotyczącym wpływu niektórych bakterii jelitowych na przyrost masy ciała.

Teraz, nowe badania z Wydziału Żywienia, Ćwiczenia i Sportu na Uniwersytecie w Kopenhadze w Danii badają, w jaki sposób nasze indywidualne mikroby bakteryjne mogą rzucić światło na to, czy – i w jakim zakresie – jesteśmy w stanie stracić zbędne kilogramy przy przestrzeganiu określonej diety wytyczne.

Jak wyjaśnia współautor badań, profesor Arne Astrup: „Ludzkie bakterie jelitowe powiązano z coraz częstszym występowaniem nadwagi i otyłości, a naukowcy zaczęli badać, czy bakterie jelitowe mogą odgrywać rolę w leczeniu nadwagi”.

„Ale dopiero teraz dokonaliśmy przełomu, pokazując, że pewne gatunki bakterii odgrywają decydującą rolę w regulacji wagi i odchudzaniu” – mówi.

Wyniki badania zostały niedawno opublikowane w Internecie.

Kluczowy stosunek bakterii jelitowych do regulacji wagi

W badaniu zatrudniono 54 uczestników. Spośród nich 31 miało dostosować się do nowej diety nordyckiej, która jest zbiorem duńskich krajowych wytycznych żywieniowych promujących „owoce, warzywa, błonnik i pełne ziarna”. Celem tej diety jest zmniejszenie nadwagi i utrzymanie zdrowego wskaźnika masy ciała (BMI).

Pozostałych 23 uczestników przyjęło średnią dietę duńską, która zazwyczaj obejmuje więcej mięsa i przetworzonej żywności.

Wszyscy uczestnicy przestrzegali odpowiednich diet przez łącznie 26 tygodni. Pod koniec tego okresu 31 osób na nowej nordyckiej diecie straciło średnio 3,5 kilograma, podczas gdy pozostałe 23 straciły średnio 1,7 kilograma.

Chociaż stwierdzono, że nowa dieta nordycka jest bardziej skuteczna w promowaniu utraty wagi niż regularna dieta ogólna, badacze zauważyli również, że ważną rolę do odegrania miały indywidualne profile bakterii jelitowych uczestników.

Profesor Astrup i współpracownicy zauważyli, że uczestnicy, którzy mieli wyższy współczynnik bakterii, tracili na wadze, gdy podążali za Nową Dietą Nordycką w porównaniu z osobami, które przestrzegały Średniej Duńskiej diety.

W tym samym czasie osoby o niskim wskaźniku bakterii nie straciły na wadze, gdy podążały za Nową Dietą Nordycką. Naukowcy zauważyli również, że około połowa populacji ma wyższy odsetek.

Podsumowując, zespół wyjaśnia, że ​​tylko 50 procent populacji prawdopodobnie zrzuci nadwagę, jeśli zastosują się do nowych duńskich zaleceń żywieniowych, podczas gdy druga połowa pozostanie nienaruszona.

„Badanie pokazuje, że tylko około połowa populacji straci na wadze, jeśli będzie jeść zgodnie z duńskimi zaleceniami żywieniowymi i jeść więcej owoców, warzyw, włókien i pełnoziarnistych składników. jakiekolwiek korzyści wynikające z tej zmiany diety „- mówi autor pierwszego badania, prof. Mads Fiil Hjorth.

Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich

Prof. Hjorth sugeruje, że osoby, które rzadziej tracą na wadze lub pozostają w dobrej kondycji zgodnie ze wskazówkami żywieniowymi „powinny koncentrować się na innych zaleceniach dotyczących diety i aktywności fizycznej, dopóki nie zostanie zidentyfikowana strategia, która działa najlepiej dla nich.”

Sugerują, że może być bardziej pomocne wymyślanie „indywidualnych” wytycznych żywieniowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, niż szukanie „recept na sukces” dla całej populacji.

Biomarkery, takie jak próbki stolca lub krwi, mogą pomóc pracownikom służby zdrowia w opracowaniu bardziej odpowiednich diet – wyjaśniają naukowcy.

„To duży krok naprzód w spersonalizowanym poradniku żywieniowym. Wskazówki oparte na tej wiedzy na temat bakterii jelitowych będą najprawdopodobniej bardziej skuteczne niż podejście” jeden rozmiar dla wszystkich „, które często charakteryzuje zalecenia dietetyczne i wskazówki dietetyczne.”

Prof. Mads Fiil Hjorth

Naukowcy wskazują również, że ich odkrycia są trwałe; zostały potwierdzone w dwóch niezależnych badaniach.

Like this post? Please share to your friends: