Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Poprawa czasu przeżycia przeszczepu serca – wiek i miejsce, w którym jest to zrobione

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Johns Hopkins, pacjenci po przeszczepieniu serca są znacznie bardziej narażeni na przeżycie co najmniej dekadę po operacji, jeśli poddali się zabiegowi przed 55 rokiem życia w szpitalu, który wykonuje co najmniej 9 transplantacji serca rocznie. Badanie zostało opublikowane w marcowym wydaniu The Annals of Thoracic Surgery.

Naukowcy przeanalizowali dane zebrane przez United Network Organ Organ Sharing (UNOS) od ponad 22 000 dorosłych w USA, którzy przeszli transplantację serca w latach 1987-1999. Stwierdzili, że 10 lat po transplantacji około połowa wszystkich pacjentów nadal żyła. Ponadto w dalszej analizie zidentyfikowano czynniki, które wydają się przewidywać co najmniej 10 lat życia zgodnie z procedurami.

Arman Kilic, M.D., chirurgiczny rezydent szpitala Johns Hopkins i kierownik badania wyjaśnił:

„W Stanach Zjednoczonych jest rocznie 2000 do 2500 przeszczepów serca, a wiele osób umiera. Musimy być bardzo inteligentni, jeśli chodzi o przydzielanie rzadkich narządów, a nasze badania sugerują, że możemy przewidzieć, którzy pacjenci będą żyli dłużej z nowym sercem”.
Zespół wykorzystał dane UNOS i porównał 9,404 pacjentów, którzy przeżyli przeszczep serca, którzy przeżyli 10 lat lub więcej z 10 373 osobami, które nie przeszczepiły serca. Około 3000 pacjentów straciło kontakt z chorymi.

Oni odkryli:

  • Osoby po przeszczepie serca, które przeszły procedurę w szpitalu, w którym wykonano 9+ przeszczepów serca rocznie, miały o 31% większą szansę na przeżycie 10 lat niż te w ośrodkach o niższej objętości.
  • Pacjenci poddani zabiegowi w wieku 55 lat mieli o 25% większe szanse na 10-letnie przeżycie niż starsi pacjenci.
  • Odbiorcy białych przeszczepów serca mieli o 35% większe szanse na przeżycie 10 lat w porównaniu z pacjentami z mniejszości.

Według Kilica prawie połowa pacjentów w badaniu miała ponad 55 lat i trwa debata nad tym, ile lat jest za starych, aby poddać się zabiegowi. Kilic wyjaśnił:

„Po 55. roku życia widzimy największą różnicę w długoterminowym przeżyciu, szansa na przetrwanie przez 10 lat gwałtownie spada.”

Kilic twierdzi, że osoby, które przeszczepiają serce w szpitalu, które wykonują ponad 9 przeszczepów serca w ciągu roku, lepiej nie tylko dlatego, że ich chirurdzy mają większe doświadczenie z zabiegiem, ale także dlatego, że szpital i personel są prawdopodobnie lepiej przygotowani do zarządzać złożoną opieką pooperacyjną, której ci pacjenci wymagają i promować dobre wyniki.

Ponadto naukowcy stwierdzili, że pacjenci byli o 47% bardziej narażeni na śmierć w ciągu 10 lat od operacji, jeśli byli na respiratorach przed zabiegiem. Pacjenci, którzy potrzebują wentylacji przed zabiegiem chirurgicznym, są znacznie bardziej chorzy niż pacjenci, którzy nie wymagają wentylacji, więc logiczne jest, że pacjenci ci źle postępują. Zespół odkrył również, że pacjenci z cukrzycą byli o jedną trzecią bardziej narażeni na śmierć w ciągu 10 lat od przeszczepu.

Wyniki badania ujawniają również wpływ na długoterminowe przeżycie czasu niedokrwiennego (czas przebywania serca poza ciałem podczas podróży od dawcy do biorcy). Okazało się, że było 11% wzrostu wśród biorców szansy przeżycia ponad 10 lat na każdą godzinę czasu niedokrwienia zmniejszono.

Ponadto, co 10 lat młodszy dawcą był, odbiorca był o 10% bardziej narażony na przetrwanie długoterminowe, ujawnił Kilic.

Zgodnie z aktualnymi przepisami i politykami, UNOS udostępnia dostępne serca pacjentom na krajowej liście oczekujących, którzy są najbardziej chorzy, generalnie dla pacjentów, którzy zgodnie z przewidywaniami nie przeżyją miesiąca bez transplantacji. Chociaż Kilic zgadza się z zasadami, wyjaśnia, że ​​pomocne może być wykorzystanie jego danych w celu ustalenia priorytetów najbardziej chorych pacjentów, którzy są bardziej narażeni na przeżycie najdłużej.

Kilic powiedział:

„Dane te mogą być wykorzystywane zarówno do celów prognozowania, jak i alokacji, pomagają przewidzieć, którzy pacjenci mają największą szansę na uzyskanie najdłuższych i najbardziej zrównoważonych korzyści z ograniczonej liczby serc, które są dostępne każdego roku, a także identyfikują obszary wymagające dalszych badań. , np. dlaczego istnieją różnice rasowe w długoterminowym przeżyciu po transplantacji serca. „
W Stanach Zjednoczonych ponad 5 milionów ludzi doświadcza niewydolności serca i nawet jeśli modyfikacje leków i stylu życia mogą pomóc większości z tych pacjentów, przeszczep serca pozostaje złotym standardem leczenia dla osób cierpiących na ciężką, końcową niewydolność serca.

Inni badacze tego badania to Timothy J. George, M.D .; George J. Arnaoutakis, M.D .; Ashish S. Shah, M.D .; i John V. Conte, M.D.

Napisane przez Grace Rattue

PLMedBook