Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Plaże na Florydzie są bezpieczne od bakterii „żywiących się ciałem”

Przedstawiciele służby zdrowia na Florydzie twierdzą, że plaże i wody stanu są bezpieczne i chcą zachęcić rodziny i turystów do ich odwiedzenia. Informacja ta jest zgodna z najnowszymi doniesieniami medialnymi o ryzyku zakażenia przez tak zwane bakterie żywiące się ciałem, które władze wskazują na minimalne ryzyko dla osób podejmujących takie działania.

bakterie vibrio

Oświadczenie mówi, że „plaże i woda na Florydzie można bezpiecznie cieszyć się – ryzyko infekcji jest minimalne, jeśli podejmiesz odpowiednie środki ostrożności.” Podkreśla, że ​​infekcje bakteriami morsko-wodnymi są rzadkie i:

„Nie jesteś narażony na infekcję płynącą na przybrzeżnych wodach Florydy – tak długo, jak normalnie jesteś zdrowy i nie masz otwartych ran ani ran”.

Zamierzone, aby rozwiać obawy społeczeństwa przed odwiedzaniem plaż na Florydzie, oświadczenie jest następstwem najgorszych, jakie zawierają „niedokładności” dotyczące bezpieczeństwa wody na plaży na Florydzie w związku z przypadkami zakażenia przez bakterię.

jest w tej samej rodzinie bakterii, co te, które powodują cholery. Zwykle żyje w ciepłej, słonawej wodzie morskiej, a chociaż infekcje występują rzadko, mogą spowodować ciężkie choroby lub śmierć.

Ludzie mogą zarazić się jedząc surowe lub niedogotowane owoce morza – szczególnie te. Osoby z otwartymi ranami mogą być również narażone na działanie bakterii poprzez bezpośredni kontakt z wodą morską.

Trzeba informować opinię publiczną o zagrożeniach i sposobach ochrony przed infekcjami

Niedawne relacje w mediach – zwane także bakteriami „żywiącymi się ciałem”, ponieważ mogą spowodować uszkodzenie skóry, jeśli przejdą przez otwartą ranę – rozpoczęły się po rocznym wydaniu przez departament zdrowia Florydy, aby przypomnieć ludziom o sposobach ochrony przed naturalnie występującą bakterią. .

Każdego lata, gdy ociepla się pogoda i coraz więcej osób odwiedza plażę, oddział zdrowia na Florydzie odnotowuje wzrost liczby zgłoszonych infekcji, więc aby uświadomić społeczeństwu zagrożenia i jak je zminimalizować, wydaje oświadczenie, link do materiałów edukacyjnych.

Jak dotąd w tym roku (2015) na Florydzie zanotowano osiem przypadków zarażenia i dwie zgony. W całym ubiegłym roku (2014) zgłoszono 32 przypadki i siedem zgonów.

W latach 2008-2013 przypadki rocznie na Florydzie wahały się między 16 (2008) a 41 (2013), a zgony między szóstymi (2008) i 13 (2011).

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, chociaż przypadki są rzadkie, są one również zaniżone.

Połknięcie bakterii może powodować wymioty, biegunkę i ból brzucha.

może również wejść w otwarte rany, a kiedy to zrobi, może doprowadzić do załamań skóry.

Zdrowe osobniki zwykle doświadczają tylko łagodnej reakcji, ale choroba może być poważna u osób z osłabionym układem odpornościowym, szczególnie jeśli mają przewlekłą chorobę wątroby.

Bakteria może dostać się do krwioobiegu i spowodować chorobę zagrażającą życiu z objawami takimi jak pęcherze na skórze, gorączka, dreszcze i obniżone ciśnienie krwi (wstrząs septyczny).

Wskazówki dotyczące zapobiegania infekcjom

Departament Zdrowia Florydy ma następujące rady dotyczące zapobiegania infekcji poprzez:

  • Nie jedz surowych skorupiaków – w szczególności ostryg
  • Gotuj dokładnie wszystkie skorupiaki (ostrygi, małże, małże)
  • Jeśli chodzi o skorupiaki w skorupach: gotuj, aż skorupki się otworzą, a następnie gotuj przez kolejne 5 minut lub parować aż skorupy się otworzą, a następnie gotuj przez kolejne 9 minut
  • Nie jedz skorupiaków, które nie otwierają się podczas gotowania
  • W przypadku shished ostryg: gotować co najmniej 3 minuty lub smażyć na oleju w temperaturze 375 stopni przez co najmniej 10 minut
  • Nie pozwól, aby surowe owoce morza – lub soki z nich – zetknęły się z gotowanym jedzeniem
  • Jedz skorupiaki natychmiast po ugotowaniu i schowaj wszelkie resztki
  • Podczas pracy z surowymi skorupiakami należy nosić odzież ochronną – w tym rękawice
  • Nie wchodź do słonawej lub ciepłej wody morskiej – lub nie wchodź w kontakt z owocami morza zebranymi z takich – jeśli masz otwartą ranę lub złamaną skórę

W poniższym filmie dr Carina Blackmore, epidemiolodzy stanu Floryda na Florydzie, udziela odpowiedzi na częste pytania dotyczące środków zaradczych i zapobiegania im.

Chociaż może to prowadzić do choroby, w dziwaczny sposób, niekiedy obserwowany w medycynie, patogen może również mieć funkcję gojenia – ostatnio opublikowane badanie pokazuje, że wydzielana przez nią toksyna może hamować wzrost komórek rakowych.

Like this post? Please share to your friends: