Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Pięć korzyści terapii gorącymi kamieniami

Niektóre osoby mogą skorzystać z masażu gorącymi kamieniami jako sposobu na relaks po stresującym lub napiętym czasie.

Masażysta używa różnych technik, aby zrelaksować długie, mięsnie szkieletowe ciała. Jest wiele ruchów, z których terapeuta może korzystać, takich jak długie ruchy, ruchy okrężne, stukanie i ugniatanie.

W tym artykule przyjrzymy się rodzajowi masażu zwanemu masażem gorącymi kamieniami. Widzimy, jak przeprowadza się masaż gorącymi kamieniami oraz jakie są możliwe korzyści i zagrożenia.

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

masaż gorącymi kamieniami

Podczas masażu gorącymi kamieniami stosuje się techniki regularnego masażu. Jednak terapeuta działa również z gorącymi kamieniami, które są umieszczane na określonych częściach ciała.

Kamienie są gładkie i płaskie i zwykle wykonane z kamienia wulkanicznego typu bazalt. Te kamienie są wybrane, ponieważ zatrzymują ciepło.

Kamienie używane do masażu gorącymi kamieniami są umieszczane w gorącej wodzie w celu rozgrzania przed nałożeniem. Następnie są umieszczane na określonych obszarach ciała, takich jak:

  • powrót
  • żołądek
  • twarz
  • ręce
  • stopy

Niektórzy masażyści trzymają kamienie w rękach i używają ich do masażu. Dzięki temu terapeuta może wejść głębiej w mięśnie bez większego nacisku, pomagając ich klientowi jeszcze bardziej się zrelaksować.

Czasami zimne kamienie mogą być używane na twarzy lub po nałożeniu gorących kamieni. Zimna temperatura pomaga uspokoić obrzęk naczyń krwionośnych i ukoić gorącą skórę.

Uważa się, że ten rodzaj leczenia gorącymi kamieniami powstał w Chinach prawie 2000 lat temu. Odtąd technika używania kamieni do uzdrawiania była stosowana w wielu różnych kulturach, w tym w obu Amerykach, Afryce, Egipcie i Indiach.

Pięć korzyści

Oprócz głębokiego relaksu, masaż gorącymi kamieniami ma wiele zalet. Zawierają:

1. Ulgę w bólu

Masaż gorącymi kamieniami jest szczególnie związany z łagodzeniem objawów u osób z różnymi stanami, takimi jak fibromialgia i inne zaburzenia autoimmunologiczne.

Kilka badań, w tym dotyczących fibromialgii i reumatoidalnego zapalenia stawów, łączyło umiarkowane techniki masażu z łagodzeniem bólu i polepsza zakres ruchów.

2. Odciążenie stresu

Masaż jest skuteczną metodą na odprężenie. Kilka badań wykazało, że masaż zmniejsza stres i lęk oraz poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

3. Zwiększona elastyczność stawów

Napięcie mięśni może utrudniać i powodować bolesne ruchy stawów. Masaż pomaga rozluźnić mięśnie, co ułatwia i ułatwia poruszanie się.

Osoby z pewnymi schorzeniami stawów mogą odnieść korzyść w szczególności z masażu gorącymi kamieniami.

4. Zmniejszone skurcze mięśni i napięcie

Mięśnie napięte i skurczowe mogą powodować wiele bólu i przeszkadzać w codziennym życiu. Zmniejszenie stanu zapalnego i napięcia mięśni szkieletowych łagodzi skurcze mięśni i ból.

Jak wcześniej wspomniano, masaż i stosowanie gorących kamieni może promować rozluźnienie mięśni i stawów w ciele, aby złagodzić ból i skurcze.

5. Lepszy sen

Wiele osób nie śpi dobrze. Czynniki takie jak stres, bezsenność i napięte harmonogramy oznaczają, że otrzymują one znacznie mniej niż zalecane 7-8 godzin snu każdej nocy.

Przegląd niektórych literatury na temat skuteczności masażu pokazuje, że jest on pomocny w promowaniu relaksacji i snu u osób starszych.

Ryzyka

ostrzeżenie lekarza

Pomimo wielu korzyści związanych z masażem gorącymi kamieniami, nie jest to odpowiednia terapia dla każdego.

Są ludzie, którzy nie powinni mieć masażu, a dokładniej masażu gorącymi kamieniami.

W przypadku masażu gorącymi kamieniami niektóre z przeciwwskazań lub czynniki, które oznaczają, że dana osoba nie powinna mieć określonego leczenia, są wymienione poniżej.

Przerwy w skórze

Każdy, kto ma obrażenia lub przerwy w skórze powinien unikać masażu gorącymi kamieniami, dopóki te rany się nie zagoją.

Niedawne lub ciężkie siniaki, skaleczenia lub zadrapania, oparzenia słoneczne lub żylaki zwiększają ryzyko dalszego uszkodzenia tkanek lub obrażeń. Podnoszą także ryzyko infekcji bakteriami z olejków do masażu lub kamieni.

Infekcja lub choroba

To może brzmieć jak zdrowy rozsądek, ale każdy, kto ma gorączkę, przeziębienie lub grypę powinien unikać masażu, dopóki nie poczuje się lepiej.

Ktoś z gorączką może rozprzestrzeniać swoje zarazki, a oni będą mieli trudności z regulacją temperatury ciała. To sprawia, że ​​czują się bardziej nieswojo, gdy na skórę nałożone są gorące kamienie.

Choroba serca

Choroba serca może powodować obrzęk lub inne problemy w żyłach lub tętnicach nóg, na które może mieć negatywny wpływ masaż.

Osoba powinna zawsze informować masażystę o wszelkich problemach zdrowotnych, które mają, aby mogli być świadomi potencjalnego ryzyka.

Cukrzyca

Cukrzyca wpływa na prawidłowe funkcjonowanie nerwów i naczyń krwionośnych w palcach i stopach. Osoby chorujące na cukrzycę mogą stracić czucie w dłoniach i stopach, co uniemożliwia im odczuwanie obrażeń, takich jak oparzenia.

Jeśli chodzi o masaż, mogą nie być w stanie stwierdzić, czy masażysta używa zbyt dużego nacisku, czy też gorące kamienie palą skórę.

Będąc pod wpływem narkotyków lub alkoholu

Narkotyki i alkohol nie mieszają się dobrze z masażem. Oba upośledzają umiejętność udzielania informacji zwrotnej, jeśli to konieczne, a także wpływają na ocenę i samokontrolę osoby nad swoimi impulsami.

Ponadto masaż może sprawić, że ktoś poczuje się oszołomiony lub chwiejny. Picie alkoholu pogorszy to uczucie.

Ciąża

Masaż prenatalny może być bardzo relaksujący i korzystny dla wielu kobiet w czasie ciąży. Jednak niektórzy praktykujący czują się niekomfortowo z użyciem gorących kamieni na kobietach w ciąży.

Jak najlepiej skorzystać z masażu

Mimo, że masaż gorącymi kamieniami jest bezpieczny i skuteczny dla relaksu, istnieją strategie, które sprawią, że będzie to lepsze doświadczenie.

masażysta siedzi przy biurku

  • Ludzie powinni być pewni, że pójdą do szanowanego uzdrowiska, gdzie praktykujący są wyszkoleni i licencjonowani, zgodnie z polityką lokalną i państwową. Spa powinno odpowiednio dbać o higienę i czyścić kamienie.
  • Ważne jest, aby ludzie rozmawiali z masażystą. Klienci muszą poinformować ich, jeśli ciśnienie jest zbyt wysokie lub zbyt miękkie lub gdy kamienie są zbyt gorące.
  • Masażysta chce dać wspaniały masaż, a oni polegają na swoich klientach, dając im do zrozumienia, czy jest coś, co mogą zrobić, aby to poprawić. Terapeuci nie będą obrażani, jeśli powiedzą im, że coś jest niewygodne.
  • W razie wątpliwości, osoba powinna zapytać lekarza o wszelkie schorzenia, które mogą zakłócać masaż, w szczególności masaż gorącymi kamieniami.

Aby jak najlepiej wykorzystać masaż gorącymi kamieniami, ważne jest, aby ludzie byli otwarci z masażystą.

Terapeuta powinien zdawać sobie sprawę z wszelkich problemów zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na wykonywanie masażu.

Like this post? Please share to your friends: