Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Aloe vera powinno być badane jako leczenie cukrzycy, mówi badanie

Cukrzyca jest globalną epidemią i główną przyczyną chorób i śmierci. Fakt, że mniej niż połowa pacjentów z cukrzycą typu 2 ma dobrze kontrolowaną chorobę, podkreśla potrzebę nowych, niedrogich, skutecznych leków, które nie są ograniczone przez niekorzystne skutki uboczne. Obecnie zbiorcza analiza dziewięciu badań, w których oceniano wpływ doustnego Aloe Vera u osób z cukrzycą i przedcukrzycą sugeruje, że roślinę leczniczą należy dalej badać jako związek przeciwcukrzycowy.

rośliny aloesu

Analiza ta jest dziełem naukowców z Centrum Medycznego David Grant USAF w bazie sił powietrznych Travis w Fairfield w Kalifornii, który zgłosił swoje odkrycia w.

Analiza pokazuje osoby z cukrzycą, których stężenie glukozy na czczo (FBG) przekracza 200 mg / dl może być najbardziej korzystne z leczenia doustnym aloesem.

Cukrzyca jest stanem trwającym całe życie, gdy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, co powoduje uszkodzenie narządów, jeśli nie jest leczone. Na całym świecie żyje 382 miliony osób cierpiących na cukrzycę, a cukrzycę typu 2 stanowi ogromna większość przypadków.

Autorzy zauważają, że w Stanach Zjednoczonych – gdzie około 21 milionów ludzi choruje – koszty leczenia i utraty wydajności w 2012 roku z powodu cukrzycy wyniosły 245 miliardów dolarów. Przewiduje się, że do 2030 r. Koszty globalne przekroczą oszałamiającą kwotę 490 miliardów dolarów.

Osoby chore na cukrzycę częściej szukają komplementarnych i alternatywnych leków niż osoby bez cukrzycy. Popularnym lekiem jest aloe vera (), roślina używana przez Chińczyków, Egipcjan, Greków, Hindusów, Japończyków i Meksykanów przez tysiące lat.

Niedawno Aloe vera był stosowany jako aplikacja do skóry w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, łuszczycy zwykłej i opryszczki narządów płciowych, a także doustnie jako środek przeczyszczający.

Aloe vera zawiera dziesiątki aktywnych związków

Częścią używanej leczniczo rośliny aloesowej są liście, których głównymi składnikami są zielona skórka zewnętrzna i bezbarwny żel wewnętrzny. Produkty Aloe vera są wytwarzane z jednego z tych składników lub z obu.

Roślina Aloe vera zawiera co najmniej 75 aktywnych związków, „które w szczególności obejmują witaminy, enzymy, minerały, antrachinony, monosacharydy, polisacharydy, ligniny, saponiny, kwasy salicylowe, fitosterole i aminokwasy”, zauważają autorzy, którzy cytują również badania sugerujące niektóre z tych związków odgrywają rolę w poprawie kontroli glikemii.

Roślina zawiera również pierwiastki śladowe, takie jak chrom, magnez, mangan i cynk, o których wiadomo, że są ważne dla metabolizmu glukozy, zwiększając skuteczność insuliny.

Badania doustnego Aloe Vera jako remedium na szereg chorób przewlekłych – takich jak astma, jaskra, wysokie ciśnienie krwi, nieswoiste zapalenia jelit i cukrzyca – wytworzyły ograniczone lub niespójne dowody.

Jednak doustny aloes staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej dowodów na jego wpływ na obniżenie poziomu glukozy we krwi rośnie, więc naukowcy zdecydowali się go przeanalizować.

Dowody wystarczające do uzasadnienia dalszego dochodzenia

W celu przeprowadzenia analizy zespół przeanalizował wpływ doustnego Aloe Vera na stężenie glukozy we krwi na czczo (FBG), hemoglobinę A1c (HbA1c), doustny test tolerancji glukozy (OGTT) i szereg innych działań u chorych na cukrzycę i przedcukrzycowych populacje.

Okazało się, że tylko dziewięć badań zawiera odpowiednie dane do metaanaliz i obejmuje tylko FBG i HbA1c. Spośród nich wszystkie dziewięć mierzono FBG (łącznie 283 uczestników) i pięć zmierzono HbA1c (89 uczestników).

FBG (czasami nazywane glikemią na czczo, FPG) mierzy poziom glukozy we krwi w okresie, w którym pacjent nie jadł ani nie pił, z wyjątkiem wody, przez co najmniej 8 godzin. Poziom w zakresie 100-125 mg / dl definiuje się jako przedcukrzycowy i 126 mg / dl lub wyższy jako cukrzycę.

HbA1c (hemoglobina glikowana, czasami nazywana hemoglobiną A1c lub po prostu A1c) jest miarą średniego stężenia glukozy we krwi w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy. Poziom większy lub równy 6,5 procent uważany jest za cukrzycę.

Metaanaliza wykazała, że ​​Aloe Vera zmniejszył FBG o 46,6 mg / dl, a HbA1c o 1,05 w badanych populacjach.

Naukowcy zauważają również, że „dane sugerują, że pacjenci z FBG ≥200 mg / dl mogą dostrzec większą korzyść” i ta populacja odnotowała średnią redukcję FBG o 109,9 mg / dl.

W podsumowaniu naukowcy wskazują na kilka ograniczeń danych i ustaleń. Na przykład w badaniach nad formułowaniem używanego aloesu występowały niespójności, co utrudnia określenie, które produkty byłyby skuteczne.

Inne ważne niedociągnięcia obejmują: okres próbny trwający od 4 do 14 tygodni; różnice w rodzajach kontroli i porównania z innymi lekami i suplementami; brak oślepienia lub randomizacji; i mierzenie, jak dobrze uczestnicy przestrzegali przypisanych im schematów.

„Dalsze badania kliniczne, które są bardziej solidne i lepiej kontrolowane, są uzasadnione, aby dalej badać te odkrycia.”

William R. Dick i in.

Zobacz, jak picie kawy może wpływać na cukrzycę.

Like this post? Please share to your friends: