Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Parkinson’s: Czy ten istniejący lek może powstrzymać rozwój choroby?

Naukowcy odkryli, że molekuła zawarta w nicosamidzie leku przeciw tasiemcowi może być w stanie ochronić przed uszkodzeniem neuronów związanym z chorobą Parkinsona. Odkrycia przybliżają nas do spowolnienia lub nawet zatrzymania neurodegeneracji w tej chorobie.

starsze ręce trzymając tabletki i wodę

National Institutes of Health (NIH) szacuje, że około 500 000 osób w Stanach Zjednoczonych cierpi na chorobę Parkinsona i że każdego roku około 50 000 osób jest zdiagnozowanych z tym schorzeniem.

Choroba nie ma jeszcze lekarstwa, ale naukowcy ciężko pracują, próbując ją lepiej zrozumieć i zaprojektować leki, które spowalniają degenerację neuronów.

Ostatnio naukowcy koncentrują się na kluczowym białku o nazwie PINK1, które, jak się uważa, ma działanie ochronne przeciwko neurodegeneracji.

Na początku tego roku naukowcy z University of Dundee w Australii zbadali rolę PINK1, mając nadzieję, że „doprowadzi to do opracowania nowych leków, które mogłyby być zaprojektowane tak, aby” włączać „PINK1 na korzyść pacjentów z chorobą Parkinsona. „

Teraz naukowcy z tej samej uczelni – we współpracy z naukowcami z University of Cardiff w Wielkiej Brytanii – mogli znaleźć taki narkotyk.

Zespół kierował dr Youcef Mehellou ze Szkoły Farmaceutycznej i Farmaceutycznej Uniwersytetu w Cardiff oraz dr Miratul Muqit, neurolog konsultant w dziale fosforylacji i ubabstrakcji białek MRC w Szkole Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu. z Dundee.

Pokazują one, że lek zwykle stosowany w leczeniu zakażeń tasiemcem może nas przybliżyć do zatrzymania neurodegeneracji związanej z chorobą Parkinsona.

Erica Barini jest pierwszym autorem artykułu, a wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie.

Lek Tasiemiec aktywuje białko ochronne

Lek nazywa się niclosamidem, a nowe badania pokazują, że zawiera on cząsteczkę, która skutecznie aktywuje białko PINK1.

Dodatkowo, badanie pokazuje, że lek i jego analogi mogą zwiększać działanie PINK1 w komórkach mózgowych i neuronach. „Warto zauważyć,” piszą autorzy, „wykryliśmy po raz pierwszy aktywację szlaku PINK1-Parkin w neuronach i wykazaliśmy, że może być ona wyzwalana przez małe cząsteczki.”

Niklosamid został zatwierdzony i bezpiecznie stosowany u ludzi w celu leczenia robaków pasożytniczych lub infekcji przez około 50 lat. Lek jest obecnie badany pod kątem leczenia różnych nowotworów u ludzi i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Powtórne stosowanie istniejących leków może być skutecznym pod względem kosztów i czasu rozwiązaniem problemów, które są niezwykle trudne do leczenia.

„Nasze dane [sugerują], że niklosamid i / lub jego analogi mogą przynieść korzyści terapeutyczne w spowalnianiu choroby Parkinsona” – pisze Barini i współpracownicy. Jednak przyznają, że dalsze badania in vivo na modelach zwierzęcych choroby Parkinsona są wymagane w celu dalszego potwierdzenia tej hipotezy.

„Używając [niklosamidu], po raz pierwszy demonstrujemy, że szlak PINK1 jest aktywny i wykrywalny w pierwotnych neuronach” – napisali autorzy.

Naukowcy podsumowują: „Nasze odkrycia sugerują, że niklosamid i jego analogi są silnymi związkami do badania szlaku PINK1 i mogą stanowić obiecującą strategię terapeutyczną w chorobie Parkinsona i zaburzeniach pokrewnych.”

„Ta praca stanowi pierwsze doniesienie na temat klinicznie stosowanego leku do aktywacji PINK1 i może być obiecująca w leczeniu choroby Parkinsona […] Jest to ekscytujący etap naszych badań i jesteśmy przekonani o długoterminowym wpływie, jaki może mieć na życie pacjentów. „

Dr Youcef Mehellou

„Przejmiemy nasze odkrycia na następny poziom, oceniając zdolność niklosamidu do leczenia choroby Parkinsona w modelach chorób” – dodaje dr Mehellou.

Like this post? Please share to your friends: