Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

FDA zmniejsza zalecenia dotyczące dawkowania tabletek do spania zawierających zolpidem

Producenci pigułek nasennych ze składnikiem aktywnym zwanym zolpidem są zmuszani przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do zmniejszenia obecnej zalecanej dawki leków. Ten środek pojawia się po nowych dowodach wskazujących, że poziomy zolpidemu we krwi niektórych osób następnego dnia po zażyciu leków mogą poważnie osłabić ich czujność i zdolność do wykonywania zadań, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn.

Zolpidem pozostaje we krwi rano po zażyciu. Obniżając zalecaną dawkę leków z zawartym w niej składnikiem, poziom zolpidemu we krwi następnego ranka zostanie obniżony. Kobiety zabierają więcej niż mężczyźni, aby wypłukać składnik ze swojego systemu, FDA stwierdziła, że ​​dawka dla kobiet będzie zatem mniejsza niż dla mężczyzn. Pacjenci przyjmujący postacie o przedłużonym uwalnianiu tych leków mają najwyższy poziom składnika we krwi.

FDA ostrzega pracowników służby zdrowia o tym, że pacjenci przyjmujący te leki są całkowicie świadomi ryzyka związanego z zolpidem.

W przypadku kobiet zalecana dawka zolpidemu w lekach o natychmiastowym uwalnianiu (Edular, Ambien) zostanie obniżona z 10 mg do 5 mg, dla leków o przedłużonym uwalnianiu zostanie obniżona z 12,5 mg do 6,25 mg. Chociaż mężczyźni są w stanie szybciej wyeliminować składnik, FDA nadal zachęca lekarzy do rozważenia przepisywania tych samych dawek zalecanych kobietom.

Według Ellis Unger, M.D., dyrektora, Office of Drug Evaluation I w FDA Center for Drug Evaluation and Research:

„Aby zmniejszyć potencjalne ryzyko zaburzeń związanych ze wszystkimi lekami na bezsenność, pracownicy służby zdrowia powinni przepisywać, a pacjenci powinni przyjmować najniższą dawkę zdolną do leczenia bezsenności pacjenta. Pacjenci, którzy muszą jeździć rano lub wykonywać inne czynności wymagające pełnej czujności powinni porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, czy lekarstwo na sen jest odpowiednie. ”
Poranna senność i zaburzenia czujności nie są wyłącznie związane z zolpidem, FDA przypomniał społeczeństwu, że istnieje wiele innych leków na bezsenność, które również mają taki sam efekt uboczny.

Ci, którzy obecnie przyjmują 10 mg lub 12,5 mg dawek leków z zolpidemem powinni kontynuować przyjmowanie przepisanej dawki przed rozmową z lekarzem, który oceni, jak kontynuować stosowanie leku. Osoby przyjmujące leki muszą porozmawiać z lekarzem, aby znaleźć odpowiednią dawkę.

Zmiana nastąpiła po badaniu laboratoryjnym, a symulacja jazdy ujawniła zwiększone ryzyko wypadku samochodowego, podczas gdy zolpedim nadal znajduje się we krwi osoby, co może nastąpić rano po przyjęciu niektórych leków na bezsenność.

Doktorze Unger. zakończone:

„Z biegiem lat FDA otrzymywała spontaniczne doniesienia o zdarzeniach niepożądanych związanych z prowadzeniem pojazdu i wypadkami samochodowymi związanymi z zolpidem, ale w raportach tych brakowało informacji niezbędnych do pełnego zrozumienia, czy iw jaki sposób zolpidem wpływa na psychiczną czujność i zdolność prowadzenia pojazdów. dostępne są badania i inne rodzaje badań, które pozwoliły FDA lepiej scharakteryzować ryzyko zaburzeń porannych następnego dnia. ”
FDA przeprowadzi więcej badań, aby w pełni zrozumieć ryzyko związane z wszystkimi innymi lekami nasennymi na rynku.

Poprzednie badanie opublikowane w „Behavior Therapy” ujawniło, że w niektórych przypadkach przyjmowanie leków na bezsenność nie jest najlepszą formą terapii na dłuższą metę, ze względu na liczne działania niepożądane.

Napisane przez Josepha Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: