Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Otyłość dziecięca: czy traktuje się ją poważnie?

„Otyłość u dzieci nie jest problemem kosmetycznym ani czymś, z czego dziecko po prostu wyrasta. Otyłe dzieci stają się otyłymi dorosłymi, a otyłość wiąże się z wieloma problemami medycznymi. Dzieci przyjmują teraz leki tego samego rodzaju, co ich rodzice ciśnienie krwi, cukrzyca i cholesterol – to jest przerażające, ale prawdziwe „, powiedział dr Rani Whitfield, rzecznik American Heart Association.

Otyły nastolatek pomiaru talii

Niestety, co dr Whitfield mówi, nie jest przesadą. W ciągu ostatnich 30 lat odsetek otyłości u dzieci zwiększył się ponad dwukrotnie u dzieci i czterokrotnie u nastolatków.

Częstość występowania otyłości u dzieci w wieku 6-11 lat wzrosła z 7% w 1980 r. Do 18% w 2012 r., A odsetek otyłych nastolatków w wieku 12-19 lat wzrósł z 5% do 21% w tym samym okresie.

Te znaczące podwyżki doprowadziły do ​​wzrostu stanu zdrowia związanego z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Badanie populacyjne 5-17-latków przeprowadzone w 2007 r. Wykazało, że około 70% otyłych dzieci i nastolatków ma co najmniej jeden czynnik ryzyka dla chorób układu krążenia, a dobrze wiadomo, że choroba ta może zwiększać ryzyko chorób układu mięśniowo-szkieletowego. , cukrzyca i rak.

Skutki otyłości u dzieci mogą utrzymywać się również w wieku dorosłym i istnieje ogólna obawa, że ​​jeśli wskaźniki otyłości u dzieci będą nadal rosły, podobnie będzie z występowaniem powiązanych schorzeń. To nie tylko zagrozi zdrowiu przyszłych pokoleń, ale także ogromnie obciąży gospodarkę.

Takie obawy doprowadziły do ​​uruchomienia kampanii na rzecz zdrowia publicznego, mających na celu walkę z otyłością dziecięcą, takich jak inicjatywa Let’s Move uruchomiona przez pierwszą damę Michelle Obama w 2010 roku.

Ale w jaki sposób wskaźniki otyłości u dzieci osiągnęły tak wysoki poziom? Czy zrobiono wystarczająco dużo, aby rozwiązać problem? Czy przyjmujemy otyłość dziecięcą tak poważnie, jak powinniśmy? bada.

Dlaczego widzieliśmy taki wzrost otyłości u dzieci?

Stan masy ciała u dzieci określa się na podstawie wskaźnika masy ciała (BMI) – percentyla wieku. To oblicza kategorię wagi dziecka na podstawie wieku i wskaźnika BMI. Dziecko uważa się za nadwagę, jeśli jego procentowy wskaźnik BMI wynosi ponad 85% i uważa się go za otyłego, jeśli przekracza on 95%.

Nie ma wątpliwości, że głównymi przyczynami otyłości u dzieci są niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej.

Dr Amanda Staiano, współprzewodnicząca Komisji Spraw Publicznych w The Obesity Society – wiodącej organizacji zajmującej się badaniem otyłości – powiedziała:

„Dostępność płynnych kalorii i pustych kalorii, w połączeniu z zalewem fast foodów i reklamami fast-foodów, zmieniły sposób, w jaki dzieci jedzą. Większość dzieci nie spełnia zalecanych 60 minut codziennej aktywności fizycznej i wydaje ogromną ilość Sposób, w jaki uporządkowaliśmy nasze codzienne życie, sprawia, że ​​dzieciom ciężko żyć zdrowo „.

Oczywiste jest, że zmiany stylu życia miały znaczący wpływ na otyłość dziecięcą w ciągu ostatnich 30 lat. Dzieci spożywały jedną przekąskę dziennie, a 1 na 5 dzieci w wieku szkolnym spożywa obecnie do sześciu przekąsek dziennie.

Wielkość porcji żywności i napojów jest również większa niż 30 lat temu. W połowie lat 70. standardowego napoju słodzonego cukrem napój ważył 13,6 uncji, a obecnie wynosi 20 uncji.

Co więcej, Harvard School of Public Health w Bostonie, MA, podaje, że dzienne spożycie kalorii przez dzieci z słodkich napojów wzrosło o 60% w latach 1989-2008.

Chociaż dostępność żywności i napojów śmieciowych spadła w szkołach, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) twierdzą, że ponad połowa średnich i średnich szkół w USA oferuje je do kupienia.

Branża reklamowa, zdaniem pracowników służby zdrowia, nie pomogła w ocenie otyłości wśród dzieci, a wcześniejsze badania sugerują, że dzieci narażone na reklamy śmieciowe są bardziej narażone na otyłość.

Poziom aktywności fizycznej również zmniejszył się w ciągu ostatnich 3 dekad. CDC stwierdza, że ​​w ubiegłym roku tylko 29% licealistów uczestniczyło w zalecanych 60 minutach ćwiczeń dziennie.

dzieci prowadzące wyścig

Dawno minęły czasy, kiedy dzieci biegały i godzinami po szkole. Teraz są bardziej skłonni do angażowania się w siedzący tryb życia, taki jak oglądanie telewizji, granie w gry komputerowe lub korzystanie z mediów społecznościowych. Obecnie dzieci spędzają średnio 7,5 godziny dziennie za pomocą mediów rozrywkowych.

Istnieją inne czynniki, które były związane z rozwojem otyłości u dzieci. Dyspozycyjność genetyczna jest jedna.

Badanie z 2012 r. Zgłoszone przez odkryte dwa warianty genów, które twierdzą naukowcy, zwiększają ryzyko otyłości u dzieci. Nowsze badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Cambridge w Wielkiej Brytanii ujawniło, że mutacja genu o nazwie KSR2 może powodować otyłość, powodując ciągłe bóle głodu.

Jednak eksperci od opieki zdrowotnej uważają, że to przede wszystkim niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej spowodowały wzrost częstości występowania otyłości u dzieci. „Chociaż dziedziczność może wyjaśnić niektóre epidemie otyłości, nie usprawiedliwia to eksplozji, którą mieliśmy w ciągu ostatnich 30 lat” – powiedział nam Whitfield.

Rodzice nie traktują poważnie problemu otyłości wśród dzieci „

Wydaje się, że zachęcające dzieci do jedzenia zdrowej diety i wykonywania więcej jest drogą do sukcesu przed otyłością u dzieci. Wspomniana inicjatywa Let’s Move skupia się właśnie na tym. Ale czy otyłość dziecięca jest na tyle poważna, aby takie kampanie mogły zadziałać?

Niedawny raport z CDC wykazał, że 30,2% dzieci i nastolatków w USA błędnie ocenia ich wagę. Około 48% otyłych chłopców i 36% otyłych dziewcząt uważa, że ​​ich waga jest normalna, wynika z raportu.

Opublikowane w czasopiśmie badanie z 2013 r. Wykazało, że 62% rodziców otyłych dzieci postrzega swoje dziecko jako zdrowe.

Dr Eliana Perrin, profesor pediatrii w North Carolina Children’s Hospital, powiedziała:

„[Rodzice] często nie rozpoznają kiedy ich dzieci stają się z nadwagą Ponieważ małe dzieci o zdrowej wadze wyglądają chudo i ponieważ dzieci z nadwagą stają się normą, rodzice często nie zdają sobie sprawy, kiedy ich dzieci nie są na zdrowym torze. Myślę, że zaczynają się martwić, gdy otyłość wpływa na ich codzienne życie. „

Dr Perrin jest głównym autorem badania, o którym pisaliśmy wcześniej w tym roku, w którym twierdziło, że wielu rodziców stosuje praktyki dotyczące niemowląt i karmienia, które zwiększają ryzyko otyłości u dziecka w późniejszym okresie życia.

Powiedziała nam, że rodzice potrzebują wsparcia, aby zapewnić swoim dzieciom zdrowszy styl życia – coś, co jest echem Staiano:

„Rodzice powinni rozmawiać z dzieckiem za pediatrą o tym, jak osiągnąć zdrową wagę i zdrowszych wyborów z dzieckiem – nawet jeśli pediatra nie przynosi go Rodzice są najlepsze zwolenników dla swoich dzieci”, powiedziała, dodając:

„Rodzice mogą odegrać pewną rolę, wypowiadając się na zebraniach PTA i konferencjach rodziców-nauczycieli, opowiadając się za zdrowszymi posiłkami w przedszkolach i szkołach oraz domagając się, aby miejsca odwiedzane przez dzieci, takie jak szkoły i parki, promowały zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.”

Czy szkoły mogą zrobić więcej, aby pomóc w walce z otyłością dziecięcą?

Z pewnością istnieje obowiązek, aby szkoły uczyniły więcej, aby zachęcać dzieci do przyjmowania zdrowych zachowań.

W Stanach Zjednoczonych około 32 miliony uczniów codziennie spożywa posiłki w szkołach, a dla wielu z tych dzieci posiłki szkolne stanowią do 50% dziennego zapotrzebowania na energię.

Szkoły zostały już objęte nowymi wytycznymi dotyczącymi posiłków szkolnych opracowanymi przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) w 2012 r.

dzieci jedzących posiłki w szkole

Wytyczne te nakładają na szkoły obowiązek oferowania bogatszej oferty pełnoziarnistej żywności, oferowania wyłącznie beztłuszczowych lub o niskiej zawartości tłuszczu produktów mlecznych, oferowania owoców i warzyw wszystkim uczniom każdego dnia tygodnia, ograniczania kalorii w zależności od wieku ucznia aby upewnić się, że otrzymają właściwy rozmiar porcji i zwiększyć skupienie na zmniejszaniu ilości nasyconego tłuszczu trans i soli w żywności.

Na początku tego roku donieśliśmy o badaniu przeprowadzonym przez Harvard School of Public Health, ujawniającym, że odkąd te wytyczne zostały wprowadzone, uczniowie jedzą teraz więcej owoców i warzyw.

Ale zdaniem dr Whitfielda szkoły muszą robić coś więcej, niż tylko oferować zdrową żywność:

„Szkoły odgrywają bardzo ważną rolę w promowaniu zdrowych zachowań u dzieci Wiele dzieci spędza w szkole dużo czasu, w którym mogą rozwijać się dobre i złe nawyki Aktywność fizyczna i edukacja zdrowotna powinny być obowiązkowe dla osób w przedszkolu i liceum.”

Staiano zauważył, że szkoły są pod dużą presją, aby uczyć podstawowych przedmiotów, ale zgadza się, że zdrowe życie to coś, o czym powinni się kształcić. „Szkoły ponoszą odpowiedzialność za stworzenie bezpiecznego, wspierającego miejsca, w którym zdrowy wybór jest łatwym wyborem” – powiedziała.

Dodała jednak, że zachęcanie dzieci do przyjęcia zdrowszego trybu życia nie powinno zatrzymywać się w szkole. Staiano zauważył, że w czasie przerw szkolnych niektóre społeczności oferują zorganizowane letnie programy, które oferują dzieciom aktywność fizyczną i zdrowe przekąski.

„Liga piłkarska z sąsiedztwa i ligi softballu mogą zachęcać do zdrowej rywalizacji i aktywności fizycznej, a także do pozytywnych interakcji społecznych” – dodała. „Atrakcyjne parki z wyposażeniem dostosowanym do różnych grup wiekowych mogą zapewnić rodzinną aktywność, aby również przenieść rodziców.”

Walka z otyłością u dzieci pozostaje „bitwą pod górę”

Ogólnie rzecz biorąc wydaje się, że otyłość u dzieci zyskuje znacznie więcej uwagi, a specjaliści opieki zdrowotnej zgadzają się, że kampanie dotyczące otyłości – takie jak inicjatywa Let’s Move – pomogły zwiększyć świadomość problemu.

Niektóre stany USA odnotowały nawet spadek częstości otyłości u dzieci. Raport z CDC ujawnił, że w latach 2008-2011 Floryda, Georgia, Missouri, New Jersey, Południowa Dakota i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych wykazały minimalny spadek o 1% w zakresie częstości występowania otyłości u dzieci.

Ale chociaż takie liczby pokazują, że zmierzamy we właściwym kierunku, Staiano powiedział nam, że wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia.

„Otyłość u dzieci pozostaje na historycznym poziomie” – powiedziała. „Te spadki nadal mieszczą się w granicach błędu i ważne jest, aby nadal śledzić trendy, aby sprawdzić, czy trendy się utrzymają, czy też pójdą w górę”.

„Jesteśmy na pewno poczyniła pewne postępy,” dodał Dr Perrin „, ale biorąc pod uwagę obfitość marketingu dzieci niezdrowej żywności, brak prostych sposobów włączenia zdrową aktywność w zwykłych dni dzieci i jednoczesne nieuczciwy otyłości piętna, to bitwa pod górę. „

Wygląda jednak na to, że Michelle Obama nie rezygnuje z walki w najbliższym czasie:

„W końcu, jako Pierwsza Dama, to nie jest tylko kwestia polityki dla mnie To jest pasja To jest moja misja Jestem zdecydowany pracować z ludźmi w całym kraju, aby zmienić sposób myślenia o pokoleniu dzieci jedzenie i odżywianie.”

Like this post? Please share to your friends: