Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak gorzki melon wpływa na poziom cukru we krwi?

Cukrzyca to stan, który wpływa na poziom cukru we krwi i może prowadzić do problemów zdrowotnych, jeśli nie jest odpowiednio zarządzany. Czy jedzenie gorzkiego melona może być zdrowe dla osób pragnących radzić sobie z cukrzycą?

Ciała osób chorych na cukrzycę nie produkują wystarczającej ilości insuliny lub nie są w stanie efektywnie stosować insuliny, co prowadzi do nadmiernej zawartości glukozy we krwi. Insulina jest potrzebna, aby komórki mogły ją wykorzystać do energii.

Zdrowa dieta i ćwiczenia są ważne dla osób z cukrzycą, aby pomóc im w radzeniu sobie z chorobą. Niektóre pokarmy mogą powodować wzrost poziomu cukru we krwi, co jest problematyczne.

W tym artykule badamy, czy gorzki melon jest zdrowy dla osób pragnących radzić sobie z cukrzycą. W ramach tego analizujemy wpływ, jaki może mieć gorzki melon na poziom cukru we krwi.

Leczenie cukrzycy

gorzkie melony na drewnianym stole

W cukrzycy typu 1 wysoki poziom cukru we krwi jest wynikiem niewystarczającego wytwarzania insuliny przez organizm.

Cukrzyca typu 2 występuje jednak, gdy organizm nie reaguje prawidłowo na insulinę. Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą postacią cukrzycy, a ludzie w każdym wieku mogą ją rozwinąć.

Wiele osób chorych na cukrzycę dobrze radzi sobie z ich stanem i nie doświadcza dalszych problemów zdrowotnych. Szereg leków i zmiany stylu życia mogą pomóc osobom z cukrzycą żyć zdrowo.

Jednak terapie farmakologiczne mogą powodować pewne skutki uboczne. Jako takie, niektórzy ludzie szukają naturalnych metod leczenia, które są wolne od skutków ubocznych. Aby podjąć świadomą decyzję na ich temat, pomaga zrozumieć wiedzę kryjącą się za tymi opcjami.

Jedną z takich naturalnych metod leczenia jest lepszy melon. Mimo że potrzebne są dalsze badania w celu wyciągnięcia wiarygodnych wniosków, niektóre badania sugerują, że gorzki melon może normalizować poziomy glukozy we krwi.

Czym jest gorzki melon?

Gorzki melon ma wiele różnych imion, w zależności od tego, gdzie jesteś na świecie. Ludzie na całym świecie używali go od wieków zarówno do żywności, jak i lekarstw.

Bogaty w witaminy i minerały, gorzki melon rośnie na winorośli rośliny i jest najbardziej gorzki ze wszystkich owoców i warzyw.

Gorzki melon rośnie w tropikalnych i subtropikalnych środowiskach i rozwija się w:

 • Ameryka Południowa
 • Azja
 • Karaiby
 • niektóre części Afryki

Alternatywny środek od stuleci, ludzie podobno używali go do zarządzania:

 • kolka
 • gorączki
 • oparzenia
 • kaszle
 • warunki skórne
 • poród

W niektórych częściach Azji i Afryki zastosowano go do leczenia objawów ospy wietrznej i odry. Naukowcy z Uniwersytetu St. Louis odkryli nawet dowody na to, że gorzki melon może hamować wzrost komórek raka sutka.

Wpływ na ludzi chorych na cukrzycę

pracownik służby zdrowia sprawdzający poziom cukru we krwi pacjenta

W wielu badaniach klinicznych badano wpływ gorzkiego melona na cukrzycę, aby sprawdzić, czy może to być skuteczne leczenie normalizujące poziom glukozy we krwi.

Wpływ na poziom cukru we krwi

Badacze uważają, że gorzki melon zawiera substancje, które powodują obniżenie poziomu glukozy we krwi i tłumienie apetytu. W ten sposób zachowuje się podobnie jak insulina.

W jednym z badań opublikowano, że 2 000 mg dziennie gorzkiego melona znacznie obniża poziom glukozy we krwi u osób z cukrzycą typu 2. Efekt był mniejszy niż przyjęcie dawki 1000 mg metforminy, która jest lekiem często przepisywanym do kontrolowania poziomu cukru we krwi.

Wpływ na nietolerancję glukozy

Inne badanie z 2008 roku sugeruje, że gorzki melon poprawia nietolerancję glukozy i tłumi poziom glukozy we krwi po spożyciu posiłku w badaniach na zwierzętach.

Jednak inne badania sugerują, że jakakolwiek poprawa jest nieistotna lub pełna.

Wpływ na poziomy hemoglobiny A1c

Inne badanie miało na celu ustalenie, czy osoby z cukrzycą, które przyjmowały gorzkie melony, mogą obniżyć poziom hemoglobiny A1c.

Poziomy A1c to średni poziom cukru we krwi w ciągu 2-3 miesięcy. W badaniu sprawdzono, czy gorzki melon może obniżyć poziomy A1c o co najmniej 1 procent w ciągu tego trzymiesięcznego okresu.

W badaniu wzięły udział dwie grupy osób:

 • ludzie niedawno zdiagnozowano cukrzycę typu 2
 • osoby o słabej kontroli glikemii, których poziom A1c wynosił od 7 do 9 procent

Uczestnikom zalecono, aby dwa razy dziennie przyjmowali dwie kapsułki gorzkiego melona.

Wyniki badania, które przedstawiono w badaniu, wykazały zmniejszenie o około 0,25 procent stężenia HbA1c w badanej grupie.

Grupa placebo nie wykazała żadnych zmian. Autorzy zauważyli, że rozmiar badania był zbyt mały, ale wykazał potencjał do większych badań.

W porównaniu do braku leczenia

W raporcie z 2014 r. Przyjrzano się czterem badaniom porównującym leczenie z zastosowaniem suplementów gorzkiego melona do żadnego leczenia cukrzycowego.

Autorzy badania nie znaleźli żadnych dowodów na to, że gorzki melon miał jakikolwiek znaczący wpływ na poziomy A1c lub poziomy glukozy w osoczu na czczo.

Ponadto doszli do wniosku, że większość dotychczasowych badań dotyczy pluralizmu. Uważali, że większe próbki mogą lepiej określić skuteczność gorzkiego melona jako uzupełniającego leczenia cukrzycy.

Dalsze badania

W opublikowanym w 2016 roku raporcie w podobny sposób analizowano kilka badań dotyczących gorzkiego melona, ​​w tym jego wpływu na cukrzycę.

Autorzy znaleźli zalety w teoriach, że gorzki melon może mieć hipoglikemię (niskie stężenie glukozy we krwi).

Stwierdzili również, że może to pomóc w zmniejszeniu niekorzystnych skutków cukrzycy, ale uważało, że dalsze badania były uzasadnione, aby dojść do jakichkolwiek prawdziwych wniosków.

Gorzki melon jako leczenie cukrzycy

picie zielonego soku po treningu

Gorzki melon jest dostępny w wielu formach, w tym:

 • owoc
 • proszek
 • suplement ziołowy
 • sok

Owoce są dostępne w większości azjatyckich sklepów spożywczych. Proszki, suplementy i soki są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i sprzedawane przez sprzedawców internetowych.

Ile konsumować

Każdy, kto rozważa przyjmowanie gorzkiego melona wraz z leczeniem cukrzycy, powinien spożywać nie więcej niż:

 • 50-100 mililitrów dziennie (lub około 2 do 3 uncji rozłożone w ciągu dnia)
 • jeden mały gorzki melon dziennie

Suplementy należy przyjmować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Ludzie powinni sprawdzić u swoich lekarzy, czy można bezpiecznie włączyć suplementy do swojego planu leczenia. Dzieje się tak dlatego, że suplementy mogą przeciwdziałać efektom leków przeciwcukrzycowych.

Ryzyko spożywania gorzkiego melona

Nadmierne spożycie gorzkiego melona może powodować problemy żołądkowe, w tym biegunkę. Innym potencjalnym negatywnym skutkiem jest wyjątkowo niski poziom cukru we krwi.

Dzieci nie powinny przyjmować gorzkiego melona, ​​ponieważ wiadomo, że wywołuje wymioty i biegunkę. Kobiety w ciąży nie powinny spożywać gorzkiego melona w żadnej formie, ponieważ wiąże się on z krwawieniem, skurczami i poronieniem.

Wniosek

Gorzki melon jest ogólnie bezpieczny dla większości dorosłych. Jednak, jak podano w raporcie, nie badano możliwych skutków ubocznych spowodowanych długotrwałym stosowaniem.

Chociaż mogą istnieć pewne korzyści, żadne badanie z podwójnie ślepą próbą i kontrolą placebo (złoty standard badań) nie dowiodło skuteczności ani bezpieczeństwa u wszystkich chorych na cukrzycę. Osoby z cukrzycą powinny ostrożnie korzystać z gorzkiego melona ze względu na związane z tym ryzyko hipoglikemii.

Osoby z cukrzycą, które chcą włączyć gorzki melon do planu leczenia, powinny skonsultować się z lekarzem. Powinni uważnie monitorować poziom glukozy we krwi, ponieważ gorzki melon może wchodzić w interakcje z lekami przeciwcukrzycowymi, które mogą obniżać poziom cukru we krwi do niebezpiecznych poziomów.

Jednak przy większej ilości badań, gorzki melon może stać się standardowym sposobem leczenia cukrzycy.

Like this post? Please share to your friends: