Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Ogranicz czerwone mięso i przetworzone mięso, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka

Jeśli jesz dużo czerwonego mięsa i przetworzonego mięsa, powinieneś poważnie rozważyć zmniejszenie spożycia, jeśli chcesz zminimalizować ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, zwanego również rakiem jelita grubego, brytyjska opinia publiczna została dziś poinformowana przez Departament Zdrowia. Niezależny ekspert SACN (Naukowy Komitet Doradczy ds. Odżywiania) wydał raport, w którym stwierdzono znaczące zwiększone ryzyko raka jelita u osób spożywających czerwone mięso i przetworzone mięso.

Raport mówi, że osoby, które spożywają co najmniej 90 g takich mięs dziennie, powinny obniżyć swoje ryzyko.

Czym są Red Meats i White Meats? – czerwone mięso obejmuje wszystkie mięsa, które są czerwone, gdy są niegotowane i nie stają się białe po ugotowaniu, takie jak wołowina, wieprzowina i jagnięcina (baranina). Dietetycy mówią, że stężenie mioglobiny decyduje o tym, czy mięso można zdefiniować jako czerwone. Mięso drobiowe, znane jako białe mięso, ma poniżej 0,05% mioglobiny, podczas gdy wołowina ma od 1,5% do 2%.

Czym są przetworzone mięsa? – obejmują salami, chorizo, kiełbaski, hamburgery, pepperoni, mięso z szynki, szynkę, boczek, peklowaną wołowinę, pasztet, suszoną wołowinę i suszone paski mięsa.

Niektórzy mówią, że czerwone mięso oznacza każde mięso ssaków. Kurczak i ryby są określane jako białe mięso.

Poniżej znajdują się zalecenia i ostrzeżenia wydane przez brytyjski Departament Zdrowia:

  • Każdy, kto spożywa co najmniej 90 g gotowanego ciężaru czerwonego lub przetworzonego mięsa dziennie, ma znacznie wyższe ryzyko zachorowania na raka altemii w porównaniu do tych, którzy tego nie robią.
  • Ograniczenie spożycia do brytyjskiej średniej wynoszącej 70 g dziennie może zmniejszyć ryzyko
  • Istnieją dwa sposoby ograniczania spożycia czerwonego i przetworzonego mięsa: 1. Jedz mniejsze porcje. 2. Spożywaj je rzadziej.
  • 70 g porcji czerwonego mięsa to: dwa zwykłe hamburgery wołowe, jeden kotlet jagnięcy, dwa plasterki pieczonej wieprzowiny (wołowina lub jagnięcina), trzy plasterki szynki, sześć plasterków salami, zraz bekonu i jeden średni pasztecik.

Sześćset tysięcy nowych diagnoz raka jelita jest zgłaszanych w Wielkiej Brytanii każdego roku. 16 500 pacjentów rocznie umiera z powodu raka jelita grubego w Wielkiej Brytanii. 42% mężczyzn spożywa co najmniej 90 g czerwonego i przetworzonego mięsa dziennie w porównaniu do zaledwie 12% kobiet.

Dame Sally Davies, brytyjska tymczasowa dyrektorka medyczna, powiedziała:

„Stosując się do prostych zaleceń dotyczących diety i stylu życia, możesz pomóc chronić się przed rakiem, czerwone mięso może być częścią zdrowej, zrównoważonej diety, jest dobrym źródłem białka, witamin i minerałów, takich jak żelazo, selen, cynk i witaminy z grupy B. Ale ludzie, którzy jeść dużo czerwonego i przetworzonego mięsa należy rozważyć zmniejszenie.Starej stek lub kilka plasterków jagnięciny jest w porządku, ale regularne jedzenie dużo może zwiększyć ryzyko raka jelita grubego.

Wpływ raka na osoby i rodziny może być katastrofalny. W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy pierwszą kampanię uświadamiającą na temat raka, dotyczącą rozpoznawania wczesnych objawów i objawów raka jelita grubego. Teraz idziemy o krok dalej i udzielamy naukowej porady, jak temu zapobiec. „
Dyrektor Naczelny „Beating Bowel Cancer”, Mark Flannagan, powiedział:

„Z zadowoleniem przyjmujemy tę nową radę z Departamentu Zdrowia, z której wynika, że ​​dieta bogata w czerwone i przetworzone mięso może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, ale dobrą wiadomością jest to, że czerwone mięso można nadal spożywać z umiarem jako część zdrowa, zbilansowana dieta, w połączeniu z aktywnym stylem życia i świadomością objawów i czynników ryzyka, może pomóc uchronić Cię przed drugim największym zabójcą raka w Wielkiej Brytanii „.
„Przewodnik po ilości w gramach w standardowych porcjach czerwonych i przetworzonych produktów mięsnych” (Dept of Health, PDF)

Rak jelita grubego lub rak jelita grubego to rak jelita grubego i odbytnicy. Według NHS (National Health Service) w Wielkiej Brytanii, rak jelita grubego jest dziś najczęstszym nowotworem na świecie. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) twierdzi, że jest drugim najczęściej występującym po raku płuc. Niepokojący jest stale rosnący wskaźnik zachorowalności na raka jelita u osób młodszych niż 50 lat w wielu krajach.

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: