Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

30-letni wolontariusz z Rosji za pierwszy na świecie przeszczep ludzkiej głowy

W lutym poinformował, że włoski chirurg ogłosi zaktualizowane plany przeprowadzenia pierwszego na świecie przeszczepu ludzkiej głowy w ciągu najbliższych 2 lat. Teraz 30-letni Rosjanin ma zostać pierwszą osobą poddaną zabiegowi.

Ilustracja mózgu i rdzenia kręgowego

Dr Sergio Canavero z Turynskiej Zaawansowanej Grupy Neuromodulacyjnej (TANG) we Włoszech po raz pierwszy opowiedział o swoich planach przeprowadzenia pierwszego transplantacji ludzkiej głowy w lipcu 2013 r. – projektu o nazwie HEAVEN-GEMINI.

Na 39. Dorocznej Konferencji Amerykańskiej Akademii Neurologicznej i Ortopedii w Annapolis (MD), w czerwcu, dr Canavero przedstawi zaktualizowane plany projektu, odnoszące się do niektórych wcześniej zidentyfikowanych wyzwań, które się z tym wiążą.

Chociaż naukowcy poważnie zakwestionowali wykonalność planów dr Canavero, wydaje się, że pierwsza ludzka transplantacja głowy jest o krok bliżej urzeczywistnienia; Valery Spiridonov, 30-letni informatyk z Vladimir, Rosja, jest pierwszą osobą, która zgłosiła się na ochotnika do zabiegu.

Spiridonov ma chorobę Werdniga-Hoffmana – rzadką chorobę genetyczną wyniszczającą mięśnie, określaną również jako rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (SMA). Przyczyną tego stanu jest utrata neuronów ruchowych w rdzeniu kręgowym i regionie mózgu połączonym z rdzeniem kręgowym. Osoby z tą chorobą nie są w stanie chodzić i często nie są w stanie samodzielnie siedzieć.

Spiridonov został zdiagnozowany z chorobą Werdniga-Hoffmana w wieku 1 lat i powiedział, że zgłosił się na HEAVEN-GEMINI, ponieważ chce mieć szansę na nowe ciało, zanim umrze.

– Nie mogę teraz kontrolować mojego ciała – powiedział. „Potrzebuję pomocy każdego dnia, każdej minuty, mam teraz 30 lat, chociaż ludzie rzadko żyją z tą chorobą dłużej niż 20”.

Ciało dawcy zostanie przywiązane do głowy biorcy poprzez połączenie rdzenia kręgowego

Dr Canavero powiedział, że otrzymał wiele e-maili i listów od osób, które prosiły o wzięcie pod uwagę procedury, z których wiele pochodzi od osób transpłciowych poszukujących nowego ciała. Jednak chirurg mówi, że pierwszymi osobami, które poddadzą się zabiegowi, będą osoby z takimi chorobami jak Spiridonov.

Procedura – która według szacunków zabierze 100 chirurgów w ciągu około 36 godzin – wymaga fuzji rdzenia kręgowego (SCF). Głowa od ciała dawcy zostanie usunięta za pomocą „bardzo ostrego ostrza”, aby ograniczyć ilość uszkodzeń, które utrzymuje rdzeń kręgowy.

„Kluczem do SCF jest ostre oddzielenie samych sznurków” – wyjaśnia dr Canavero w artykule opublikowanym wcześniej w tym roku – z towarzyszącymi mu minimalnymi uszkodzeniami zarówno aksonów w istocie białej, jak i neuronów w szarych blaszkach. jest kluczową kwestią. „

Rdzeń kręgowy ciała dawcy zostanie następnie połączony z rdzeniem kręgowym głowy biorcy. Według dr Canavero chemikalia zwane glikolem polietylenowym lub chitozanem mogą być stosowane do wspomagania SCF. Mięśnie i zaopatrzenie w krew zostaną następnie zszyte.

Odbiorca będzie przechowywany w stanie śpiączki przez około 3-4 tygodnie, mówi dr Canavero, w którym to czasie rdzeń kręgowy zostanie poddany stymulacji elektrycznej za pomocą wszczepionych elektrod w celu wzmocnienia nowych połączeń nerwowych.

Lekarz szacuje, że za pomocą fizykoterapii pacjent będzie mógł chodzić w ciągu 1 roku.

Spiridonov przyznaje, że martwi się o poddanie tej procedurze. „Boję się?” Tak, oczywiście, jestem „, powiedział. „Ale to nie jest tylko przerażające, ale także bardzo interesujące.”

„Musisz zrozumieć, że tak naprawdę nie mam wielu wyborów” – dodał. „Jeśli nie spróbuję tej szansy, mój los będzie bardzo smutny, z każdym rokiem mój stan się pogarsza”.

Spiridonov mówi więcej o swojej decyzji udziału w HEAVEN-GEMINI w poniższym filmie:

Dr Canavero nazywał „orzechy”

Dr Canavero przyznał wcześniej, że istnieją dwa główne wyzwania związane z HEAVEN-GEMINI: ponowne połączenie odciętego rdzenia kręgowego i powstrzymanie układu odpornościowego przed odrzuceniem głowy. Ale twierdzi, że ostatnie badania na zwierzętach wykazały, że procedura jest „wykonalna”.

Nie jest jednak zaskakujące, że naukowcy z całego świata są bardzo sceptyczni wobec tej propozycji. Rozmawiając z Arthur Caplan, PhD, dyrektor etyki medycznej i NYU Langone Medical Center w Nowym Jorku, nawet nazwał dr Canavero „orzechy”.

Caplan powiedział, że procedura musi być przeprowadzona wiele razy na zwierzętach, zanim zostanie zastosowana u ludzi, dodając, że jeśli technika jest wykonalna, to doktor Canavero powinien próbować pomóc sparaliżowanym pacjentom przed próbą przeszczepienia całego ciała.

Rozmawiając z wcześniejszym w tym roku, Harry Goldsmith, profesor kliniczny neurochirurgii na University of California-Davis, powiedział, że projekt jest tak „przytłaczający”, że szanse na jego kontynuację są mało prawdopodobne.

„Nie wierzę, że kiedykolwiek zadziała” – dodał – „jest zbyt wiele problemów z procedurą, starając się utrzymać kogoś w stanie zdrowia w stanie śpiączki przez 4 tygodnie – to się nie stanie.”

Spiridonov mówi, że doskonale zdaje sobie sprawę z ryzyka, mimo że wciąż chce skorzystać z okazji doktora Canavero.

„Jest bardzo doświadczonym neurochirurgiem i przeprowadził wiele poważnych operacji, oczywiście nigdy nie zrobił czegoś takiego i musimy dokładnie przemyśleć wszystkie możliwe zagrożenia”, powiedział, ale dodaje: „jeśli chcesz coś zrobić, musisz wziąć w nim udział. „

Choć nie zostało to potwierdzone, gdy procedura zostanie wykonana, Spiridonov mówi, że może to być już w przyszłym roku. Obserwuj tą przestrzeń.

Najnowsza aktualizacja

W październiku 2015 przeprowadziliśmy wywiad z dr.Sergio Canavero o swoim planie przeprowadzenia pierwszego przeszczepu ludzkiej głowy w grudniu 2017 r. – procedura, którą według niego zabierze około 150 chirurgów i pielęgniarek około 36 godzin do ukończenia i będzie kosztować około 11 milionów dolarów. Możesz przeczytać pełny wywiad tutaj.

Like this post? Please share to your friends: