Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Odkrywanie mózgu może prowadzić do nowych metod leczenia neuropatii obwodowej

Neuropatia obwodowa jest stanem wyniszczającym, dla którego istnieje niewiele skutecznych metod leczenia, głównie dlatego, że nie w pełni rozumiemy podstawowe mechanizmy molekularne, twierdzą naukowcy, których najnowsze odkrycie wydaje się rzucić nowe światło w tym obszarze.

kobieta trzymając bolesną dolną nogę

Zespół z McGill University w Montrealu w Kanadzie donosi o odkryciu w. Mają nadzieję, że odkrycia doprowadzą do nowych badań pomagających pacjentom cierpiącym na neuropatię obwodową lub ból neuropatyczny.

Według National Institutes of Health około 20 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych ma jakąś postać peripheralneuropatii – uraz lub uszkodzenie choroby obwodowego układu nerwowego, które powoduje osłabienie, drętwienie lub ból. Może mieć wpływ na cukrzycę, raka, stwardnienie rozsiane i wiele innych schorzeń.

Obwodowy układ nerwowy to rozległa sieć włókien nerwowych, które wysyła sygnały między ośrodkowym układem nerwowym (mózg i rdzeń kręgowy) i każdą inną częścią ciała.

W neuropatii obwodowej uszkodzone włókna nerwowe mają zwiększoną odpowiedź na normalne sygnały i wysyłają nieprawidłowe wiadomości do ośrodków bólu w mózgu – proces znany jako „uczulenie peryferyjne i ośrodkowe”.

Stan przewlekłego bólu może występować w różnych postaciach i podążać różnymi drogami. Na przykład w jednej z najczęstszych neuropatii cukrzycowej uszkodzenia nerwów występują we wznoszącym się schemacie. Ból i drętwienie często są odczuwane symetrycznie w obu stopach, a następnie stopniowy postęp w obu kończynach.

Nowe odkrycie otacza aktywność części mózgu zwanej przednia kora obręczy (ACC), uważanej za region najbardziej konsekwentnie zaangażowany w przetwarzanie bólu.

Blokowanie kanałów HCN może pomóc złagodzić przewlekły ból

Starszy autor Philippe Séguéla, profesor wydziału neurologii i neurochirurgii, odkrył nowe informacje na temat rodzaju kanału kontrolującego przekazywanie sygnałów bólowych do ACC.

Z testów laboratoryjnych na szczurach odkryli, że blokowanie tych kanałów – nazywane aktywowanymi hiperpolaryzacją kanałami nukleotydowymi (HCN) – zmniejszyło nadmierną stymulację ACC i znacznie zmniejszyło odczuwanie bólu.

„Nasze badanie ujawniło jeden ważny mechanizm łączący chroniczny ból z nieprawidłową aktywnością ACC i zapewnia komórkowe i molekularne wyjaśnienie nadmiernej stymulacji neuronów w korze przedczołowej” – mówi prof. Séguéla. „To daje nam nowe perspektywy strategii terapeutycznych, które mogą być skierowane na kanały HCN, aby pomóc w radzeniu sobie z przewlekłym bólem.”

Niedawno, używając skanów mózgu przedczołowych rejonów mózgu, naukowcy odkryli także, że czynniki emocjonalne, psychologiczne i poznawcze mogą wpływać na odczuwanie bólu w bólu neuropatycznym.

Profesor Séguéla wyjaśnia, że ​​te dowodzą, że ACC jest ważny dla funkcji poznawczych związanych z pamięcią, uczuciami i emocjami, i wiemy już, że pacjenci cierpiący na chroniczny ból mają problemy z zapamiętywaniem pracy i skupieniem się na zadaniach, a także mogą cierpieć z powodu depresji i niepokój. Kończy:

„Nasze odkrycia otwierają nowe drzwi do zbadania możliwości leczenia tych wyniszczających objawów związanych z przewlekłym bólem.”

Odkrycie nastąpiło po kolejnym badaniu opisanym w lipcu 2015 r., Gdzie zespół z Uniwersytetu Kalifornijskiego-Davis sugeruje, że proces biologiczny zwany stresem retikulum endoplazmatycznego jest istotną siłą napędową bólu neuropatycznego. Ekspert, który nie był zaangażowany w badania, powiedział, że oferuje nowe możliwości dla leków lub kombinacji leków w leczeniu przewlekłego bólu.

Like this post? Please share to your friends: