Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Nowy alkomat „monitoruje poziom glukozy we krwi” u diabetyków

Naukowiec stworzył nowatorskie, nieinwazyjne urządzenie do badania alkomatem, które według niego może monitorować poziom glukozy we krwi u chorych na cukrzycę. Jest to zgodne z badaniami zaprezentowanymi podczas corocznego spotkania i ekspozycji American Association of Pharmaceutical Scientists (AAPS).

Według American Diabetes Association, 25,8 milionów ludzi w USA cierpi na cukrzycę – chorobę, która zatrzymuje naturalny wychwyt cukru we krwi i często wymaga regularnego monitorowania poziomu glukozy we krwi.

Obecna technologia pomiaru stężenia glukozy we krwi obejmuje użycie przenośnego miernika testowego. Jest to urządzenie elektroniczne, które może mierzyć poziom cukru w ​​organizmie z małej kropli krwi.

Ale Ronnie Priefer, z Western New England University, Springfield, MA, mówi, że ta technologia jest inwazyjna, może często powodować dyskomfort dla pacjenta i może prowadzić do niskiej zgodności – co oznacza, że ​​mogą być złe wyniki zdrowotne.

Urządzenie do analizy alkomatem

Dlatego postanowił stworzyć nową nieinwazyjną technologię o równej skuteczności.

Ręczny alkomat został stworzony przy użyciu folii o grubości nanometrów, które składają się z dwóch polimerów.

Te polimery są zdolne do reakcji z acetonem. Aceton jest jednym z ketonów – kwasów, które pozostają w ciele, gdy organizm spala własny tłuszcz. Ketony gromadzą się, gdy nie ma wystarczającej ilości insuliny, aby pobudzić komórki organizmu, co oznacza, że ​​są częstsze u osób z cukrzycą.

W urządzeniu alkomatu aceton łączy się z polimerami i zmienia fizyczną chemię filmu. Następnie film ujawnia wykrytą ilość acetonu, co z kolei ujawnia poziomy glukozy we krwi.

Komentując mocne strony urządzenia, Priefer mówi:

„Alkomaty są rosnąca dziedzina badań ze względu na ich potencjał, aby mieć istotny pozytywny wpływ na jakość życia pacjentów i zgodność z monitorowania cukrzycy. Co sprawia, że ​​nasza technologia inna jest to, że stanowi jedynie acetonem i nie reaguje z innymi składnikami w oddechu. „

Obecnie alkomat jest podobny rozmiar do książki, ale Priefer mówi, że inżynier w Western New England University, dr Michael Rust, pomaga sprawić, że urządzenie podobny rozmiar do alkomatów, które są używane do wykrywania poziomu zawartości alkoholu we krwi .

Priefer zauważa, że ​​powszechne niedobory innych technologii alkomatów obejmowały niespójne wyniki z powodu naturalnej wilgotności w oddechu, wysokich wymagań temperaturowych i braku zróżnicowania.

Ale mówi, że pod koniec przyszłego roku i na początku 2015 r. Urządzenie będzie testowane przez dwie kliniki z Western New England University. Testy te będą porównywać odczyty z alkomatu z nakłuciem palca i rzeczywiste poziomy glukozy z pobranej krwi.

Dodaje, że planuje testowanie alkomatu przez pacjentów w niekontrolowanym otoczeniu w ciągu 2 lat.

Ostatnio doniesiono o stworzeniu wszczepialnego czujnika, który mógłby monitorować raka i cukrzycę.

Like this post? Please share to your friends: