Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

10 najlepszych aplikacji na reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów może mieć znaczny wpływ na codzienne życie. W zależności od objawów i ich ciężkości, może być konieczne długotrwałe leczenie w celu zmniejszenia uszkodzenia stawów. Znaleźliśmy najlepsze aplikacje, aby pomóc osobom z reumatoidalnym zapaleniem stawów w poruszaniu się w codziennych wyzwaniach.

starsza osoba trzyma telefon

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoimmunologiczną, która dotyka około 1,3 miliona dorosłych w Stanach Zjednoczonych.

W tym stanie układ odpornościowy błędnie atakuje stawy, co powoduje stan zapalny i obrzęk. W końcu może dojść do nieodwracalnej deformacji stawu.

Kobiety wydają się być od dwóch do trzech razy bardziej narażone na reumatoidalne zapalenie stawów niż mężczyźni, a 20-70 procent osób pracujących na początku choroby może zostać wyłączonych między 7 a 10 lat później.

Chociaż nie ma lekarstwa na reumatoidalne zapalenie stawów, modyfikujące przebieg choroby leki przeciwreumatyczne mogą pomóc w remisji objawów u niektórych osób. Inne leki, terapie, w tym terapia fizyczna i zajęciowa oraz zabiegi chirurgiczne mogą również zminimalizować uszkodzenia stawów.

Aplikacje na smartfony mogą również pomóc w wprowadzeniu zmian w stylu życia oraz w środkach samopomocy w celu opanowania objawów przedmiotowych i podmiotowych.

zebrałem 10 najlepszych aplikacji do wspierania osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

MyRA

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo MyRA

MyRA to aplikacja opracowana dla osób żyjących z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Dzięki MyRA możesz śledzić swój stan, tworzyć migawki danych i komunikować o swoim reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Generuj pełny obraz aktywności reumatoidalnego zapalenia stawów każdego dnia, rejestrując, jak się czujesz. Dodaj niestandardowe notatki, notatki głosowe i zdjęcia i uzyskaj wizualny przegląd tego, jak twój stan choroby zmienia się z czasem.

Aplikacja generuje raport podsumowujący, dzięki któremu możesz pobiegać pamięcią, gdy odwiedzasz swojego lekarza. Za pomocą tego raportu możesz podać dokładne informacje o tym, jak sprawy się zmieniły od ostatniej wizyty u lekarza.

PainScale

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo PainScale

PainScale to pamiętnik bólu i trener, który może pomóc w radzeniu sobie z chronicznym bólem poprzez śledzenie stanu, edukację, informacje z najlepszych medycznych źródeł i spersonalizowane raporty.

Społeczności aplikacji dzielą się spostrzeżeniami na temat ich leczenia, dzięki czemu możesz odkryć potencjalne opcje, które mogą Ci pomóc. Przeszukiwana biblioteka informacji, artykułów i filmów wideo może pomóc w znalezieniu formy łagodzenia bólu, której jeszcze nie próbowałaś.

Śledź wyzwalanie bólu i intensywność, objawy, leki, nastrój, aktywność i sen, a otrzymasz podsumowanie raportu w celu poprawy komunikacji z lekarzem.

Mój pamiętnik bólu

Android: 4,99 USD

iPhone: 4,99 USD

Logo mojego Pain Diary

Dołącz do ponad 80 000 osób, które zdecydowały się zarządzać przewlekłym bólem i objawami za pomocą Dziennika My Pain. Aplikacja została opracowana po raz pierwszy przez pacjenta z przewlekłym bólem w celu śledzenia, raportowania i lepszego radzenia sobie z bólem.

Śledź nieograniczoną liczbę symptomów i wyzwalaczy kilka razy dziennie. Wpisy można edytować w dowolnym momencie, a także można dodawać wcześniejsze wpisy. Zapalenie dokumentu, obrzęk i widoczne zmiany w stawach ze zdjęciami.

Kalendarz z kolorowym kalendarzem My Pain Diary i interaktywne wykresy ułatwiają uzyskanie zarysu postępu bólu. Można wygenerować szczegółowe raporty, aby wysłać e-mail lub wydrukować i omówić z lekarzem.

Hipnoza bólu

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Hipnoza Pain Relief logo

Hipnoza Pain Relief oferuje program, który pomaga nauczyć się jak się zrelaksować i zmniejszyć ból w zaledwie od 1 do 3 tygodni, słuchając jego 30-minutowego dźwięku raz dziennie. Aplikacja łagodzi ból poprzez przeszkolenie ciała, aby umożliwić komfort poprzez podświadome myśli.

Twórcy aplikacji mówią, że to normalne, że ciało używa sygnału ostrzegawczego, gdy coś jest nie na miejscu. Jeśli jednak ból trwa zbyt długo – tak jak w przypadku przewlekłego bólu związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów – ciało nadal wydaje dźwiękowy alarm wewnętrzny. Hipnoza ma na celu zresetować to zachowanie, aby wytrenować ciało w celu uzyskania odprężającej reakcji na chroniczny ból.

Certyfikowany hipnoterapeuta zapewnia dźwięk hipnozy, a utwór oferuje dźwięki natury i spokojną muzykę, aby poprawić relaks.

CareZone

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo CareZone

CareZone to aplikacja ułatwiająca Tobie i Twojej rodzinie śledzenie leków. Zarządzanie wieloma lekami, dawkami i czasem ich przyjmowania może być kłopotliwe, ale CareZone upraszcza zarządzanie lekami.

Szybko stwórz listę leków, fotografując recepty, suplementy lub pojemniki z lekami. Aplikacja automatycznie doda nazwy, dawki i inne informacje bez konieczności wpisywania każdego z nich do bazy danych.

Otrzymuj przypomnienia o przyjęciu leku i zapisaniu, kiedy dawka została przyjęta. Można również ustawić przypomnienia o konieczności uzupełnienia recept. CareZone może utrzymywać Cię w porządku dzięki dziennikowi do śledzenia twoich symptomów, kalendarzowi do planowania spotkań i liście zadań do wykonania, lub może przypisać je innym.

Osiągnąć

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Reachout

Reachout to sieć wsparcia dla osób zajmujących się przewlekłym bólem i ich opiekunów. Zdobądź pewność siebie, otrzymuj wsparcie, buduj umiejętności radzenia sobie ze stresem i zmniejszaj samotność.

Zbuduj swój profil, czytaj historie innych ludzi, nawiąż znajomości i zyskaj trwałe relacje z ludźmi, którzy wiedzą, przez co przechodzisz.

Reachout to bezpieczne, pełne współczucia miejsce do wyrażania siebie bez lęku przed osądzeniem lub piętnem społecznym. Znajdź wsparcie dla swojego bólu w grupach wsparcia bólu przewlekłego i wymień szczegóły dotyczące wypróbowanych i przetestowanych terapii i strategii radzenia sobie.

Sworkit

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Sworkit

Aktywność fizyczna pomaga złagodzić objawy reumatoidalnego zapalenia stawów i poprawia codzienną funkcję, a badania wskazują, że 2 na 5 dorosłych pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów jest nieaktywnych.

Kiedy masz przewlekły ból i jesteś zmęczony, ostatnią rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, jest trening. Jednak poruszanie się może zmniejszyć Twój ból i poprawić elastyczność. Utrzymywanie zdrowej wagi poprzez ćwiczenia i zdrową dietę zwiększa również szanse na osiągnięcie trwałej remisji.

Zacznij ćwiczyć ze Sworkit, programem ćwiczeń dla każdego, niezależnie od wieku, stanu lub obrażeń. Wybierz plan ćwiczeń i filtr według stopnia trudności, kategorii, postawy i poziomu wpływu.

Codzienna joga

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Daily Yoga

Badania wykazały, że joga jest bezpieczną i skuteczną aktywnością u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Poprawia funkcje fizyczne, ból, poziom energii i nastrój nawet o 20 procent.

Codzienna joga ma ponad 200 zajęć jogi, medytacji i pilates, 500 asan i 50 planów ćwiczeń, wszystkie dostępne od początkującego do zaawansowanego.

Instrukcje krok po kroku przeprowadzą Cię przez ćwiczenia, a kalorie i czas treningu można śledzić. Społeczność Daily Yoga pomaga utrzymać motywację dzięki cotygodniowym zajęciom, pomysłom i inspiracjom.

3 minutowa uważność

iPhone: bezpłatnie

Logo 3 minutowe uważności

Uważność pomaga w depresji i lęku oraz poprawia ból i sztywność związaną z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Dzięki 3 minutowej uważności możesz zmniejszyć stres, zrelaksować się i czuć więcej w spokoju w ciągu zaledwie kilku minut – idealne, jeśli masz tylko krótki czas dla siebie.

Szybkie medytacje i ćwiczenia oddechowe pomagają w utrzymaniu stresu i lęku, a nawet mogą przyczynić się do poprawy snu. Dostępny jest 7-dniowy kurs z siedmioma krótkimi lekcjami uważności w ciągu tygodnia.

Śpij lepiej

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Sleep Better

Zła jakość snu wiąże się z większą nasileniem bólu, większą liczbą objawów depresji, zwiększonym zmęczeniem i bardziej znaczącą niepełnosprawnością u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Promowanie lepszej jakości snu może pomóc w zmniejszeniu tych objawów.

Sleep Better to urządzenie do śledzenia snu, które skupia się na pomaganiu ci w poprawie nawyków związanych ze snem, aby przebudzić się odświeżone. Jego inteligentny alarm może Cię obudzić w spersonalizowanym oknie budzenia.

Śledź efektywność snu, cykle i czas trwania, a także codzienne nawyki, w tym poziom stresu, ćwiczenia, spożycie kofeiny i spożycie alkoholu, aby sprawdzić, czy któraś z tych zmiennych wpływa na Twój sen.

Like this post? Please share to your friends: