Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Naturalne środki na zaparcia

Czasami ruchy jelit mogą być trudne. Odkrywamy niektóre z naturalnych środków, które mogą pomóc osobie, i zmiany stylu życia, aby pomóc im zachować zdrowie i regularność.

Ruchy jelit są różne dla każdego. Zdrowy zasięg zazwyczaj przyjmuje się od trzech razy w tygodniu do trzech razy dziennie.

Wiele rzeczy może wpływać na zdolność robienia kupy, od diety lub choroby do zmiany rutyny.

Środek przeczyszczający to lek zachęcający do wypróżnienia. Istnieją również naturalne środki, które można wykorzystać jako alternatywy. W tym artykule przyjrzymy się siedmiu z tych opcji.

Naturalne środki lecznicze

Stos kiwi owoc

Istnieją naturalne sposoby na zachęcanie do wypróżnienia. Poniżej wymienione są działania, które należy podjąć, jedzenie i picie do wypróbowania i ziołowe środki, które mogą pomóc.

1. Ćwicz

Ćwiczenia mogą stymulować mięśnie w dolnej części układu trawiennego. Ta część jelit pozbywa się odpadów z ciała w postaci kupy.

Szybkie poruszanie się, bieganie lub wybór innej formy ćwiczeń może zachęcić do wypróżnienia.

2. Relaks i postawa

Brak możliwości kupowania w razie potrzeby może być stresujący. Próba odprężenia i poświęcenia wystarczającej ilości czasu może pomóc. Napięcie lub próba zmuszenia ciała do kupy nie jest zdrowe.

Podnoszenie kolan nad biodrami może ułatwić robienie kupek. Oparcie stóp na klocku lub stołku podczas siedzenia w toalecie to sposób na uniesienie kolan.

3. Śliwki

Ten suszony owoc jest doskonałym źródłem błonnika, a włókno pomaga przenosić żywność przez układ trawienny. Zjedzenie kilku suszonych śliwek może pomóc w pobudzeniu wypróżnień.

4. Senna

Senna jest rośliną, a jej liście i owoce są używane jako naturalny środek przeczyszczający. Jest on powszechnie dostępny online w postaci tabletek lub płynów.

Zioło zajmuje około 8 godzin do pracy. Osoba może zdecydować się na sennę przed pójściem spać, aby działała przez noc. Powinno to oznaczać, że rano mogą wypróżniać się.

5. Owoce kiwi

Owoce kiwi są bogate w błonnik, a badania z 2013 r. Sugerują, że mogą one wspomagać trawienie. Oznaczałoby to, że owoc może być użytecznym naturalnym środkiem przeczyszczającym.

6. Kawa

Niektóre starsze badania sugerują, że kawa może pomóc wypróżnić się. Badanie opublikowane w 2006 r. Wykazało, że kobiety pijące kawę miały mniejszą skłonność do zaparć.

Niedawno przeprowadzono badania w tej dziedzinie, chociaż w badaniu z 2015 r. Sugerowano, że kawa bezkofeinowa była związana ze skróconym czasem do wypróżnienia po operacji jelitowej.

Nie jest jasne, dlaczego kawa ma taki efekt, ale picie filiżanki może pomóc osobie.

7. Olej lniany

W małym badaniu znaleziono olej lniany, który działa dobrze w leczeniu zaparć. Ludzie biorący udział w badaniu otrzymywali 4 mililitry oleju lnianego dziennie.

Olej lniany może być stosowany jako suplement i zwykle występuje w postaci kapsułek.

Kiedy potrzebujesz kupować, ale nie możesz

znak WC na lotnisku

Zaparcie jest terminem medycznym, który nie powoduje regularnego kupowania lub trudno jest go kupić. Inne objawy to uczucie wzdęcia, wymiotów lub ból brzucha.

Zaparcia nie zawsze mają wyraźną przyczynę. Często dzieje się tak, ponieważ osoba nie je wystarczająco dużo błonnika, nie pije wystarczającej ilości płynów lub nie ćwiczy wystarczająco. Stres lub zmiana rutyny może również powodować zaparcia i może być efektem ubocznym niektórych leków.

Podróżowanie może oznaczać, że dana osoba nie korzysta z toalety w zwykłym czasie. Może pomóc, jeśli planują przerwy w łazience, aby zachować regularną rutynę.

Stres lub niepokój związany z robieniem z dala od domu może powstrzymać kogoś przed pójściem. Osoba powinna próbować się zrelaksować, czuć się komfortowo i nie spieszyć się, z których wszystkie mogą pomóc.

Wskazówki dotyczące zdrowych ruchów jelit

Dieta zawierająca wystarczającą ilość błonnika może pomóc w utrzymaniu zdrowego układu trawiennego. Te dwa rodzaje błonnika są rozpuszczalne i nierozpuszczalne, a obie są potrzebne w diecie.

Źródła włókna obejmują:

Rozpuszczalny

 • owoc
 • owies
 • pulsy, takie jak fasola lub soczewica

Nierozpuszczalny

 • pełnoziarnisty makaron, chleb i płatki zbożowe
 • skórkę owoców i warzyw, takich jak ziemniaki lub jabłka
 • brązowy ryż

Pokarmy takie jak frytki, lody i przetworzona żywność nie zawierają dużej ilości błonnika.

Picie wystarczającej ilości wody pomaga uczynić kupę miękką i łatwą do przekazania. Przeciętny dorosły powinien starać się pić od 6 do 8 szklanek płynu dziennie.

Dążenie do wypróżnienia w tym samym czasie każdego dnia może pomóc niektórym ludziom w regularnym kupowaniu. Osoba powinna spróbować odejść, kiedy najpierw pojawi się chęć. Opóźnianie rufy powoduje ponowne wchłonięcie wody, co prowadzi do trudniejszego przejścia przez trudniejszy stolec.

Ciało potrzebuje czasu na trawienie pokarmu, więc osoba powinna pozwolić sobie na trochę czasu, zanim spróbuje poopać po posiłku. Regularne posiłki pomagają również w regularnych ruchach jelit.

Zapewnienie wystarczającej ilości czasu na skorzystanie z łazienki i uczynienie tej przestrzeni relaksu może pomóc. Stres może utrudniać robienie kupek w razie potrzeby.

Kiedy iść do lekarza

lekarz pisze notatki z pacjentem

Osoba może mieć zaparcie, jeśli:

 • zażywają mniej niż trzy razy w ciągu tygodnia
 • ich kupa jest twarda lub sucha
 • trudno jest kupować, ponieważ ich stolec jest większy niż zwykle

Nieleczony zaparcie może prowadzić do powikłań, takich jak stawy.

Jeśli dana osoba wprowadziła zmiany w swojej diecie i stylu życia, ale nadal cierpi na zaparcia, może chcieć skonsultować się z lekarzem.

Środek przeczyszczający może być potrzebny w leczeniu zaparć. Dostępnych jest wiele różnych środków przeczyszczających. Lekarz będzie mógł przepisać najbardziej odpowiedni.

Należy postępować zgodnie z instrukcjami, ile leku należy zażyć. Środki przeczyszczające mogą być szkodliwe dla zdrowia, jeśli nie zostaną podjęte właściwie. Zmniejszają naturalną zdolność jelita do poruszania kału, jeśli są regularnie używane lub używane zbyt często.

Brak możliwości regularnego kupowania może być oznaką podstawowej choroby. Ktoś powinien zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpi jeden z następujących objawów, a ponadto nie będzie mógł regularnie wykonywać kupowania:

 • krew w kupie
 • posiadanie rozdętego brzucha przez długi czas
 • często czuje się zmęczony
 • nieoczekiwana utrata masy ciała

Perspektywy

Bycie niezdolnym do kupy jest niewygodne i frustrujące. Jednak zmiany w diecie i stylu życia powinny powstrzymać zaparcia i pomóc w regularnym utrzymywaniu wypróżnień. Chodzenie, ćwiczenia i płyny do picia są na to różne sposoby.

Dodanie do diety niektórych wysokowłóknistych produktów, takich jak chleb owocowy i pełnoziarnisty, również może mieć duże znaczenie.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: