Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Strona główna zadośćuczynienie za flegmę i śluz

Phlegm jest rodzajem śluzu produkowanego w płucach i dolnych drogach oddechowych. Jest to najbardziej zauważalne, gdy dana osoba jest ostro chora lub ma długotrwały stan zdrowia.

Śluz tworzy ochronną podszewkę w pewnych częściach ciała, nawet gdy dana osoba ma się dobrze. Śluz utrzymuje te obszary z wysychania i pomaga bronić się przed najeźdźcami, w tym wirusami i bakteriami.

Chociaż zdrowe ciało wymaga trochę śluzu, zbyt wiele może być niewygodne. Nadmiar może być spowodowany:

  • infekcje, takie jak przeziębienie lub grypa
  • alergie
  • podrażnienie nosa, gardła lub płuc
  • warunki trawienne, takie jak choroba refluksowa przełyku
  • palenie wyrobów tytoniowych
  • choroby płuc, takie jak zapalenie płuc, rak płuca, mukowiscydoza lub przewlekła obturacyjna choroba płuc

Jak pozbyć się flegmy i śluzu

Kobieta cierpi na przeziębienie i grypę, pozbywając się flegmy i śluzu za pomocą tkanek, wody, aerozolu do nosa i leków.

Podjęcie następujących działań może pomóc w wyeliminowaniu nadmiaru śluzu i flegmy:

1. Utrzymywanie wilgotności powietrza. Suche powietrze podrażnia nos i gardło, powodując tworzenie się większej ilości śluzu jako środka poślizgowego. Umieszczenie chłodnego nawilżacza mgły w sypialni może promować lepszy sen, utrzymując nos w czystości i zapobiegając bólom gardła. Dostępne są różne nawilżacze do kupowania online.

2. Picie dużej ilości płynów. Ciało musi pozostać nawodnione, aby utrzymać cienkość śluzu. Kiedy osoba jest chora z zimnem, picie dodatkowych płynów może rozrzedzać śluz i pomóc zatankować. Osoby cierpiące na alergie sezonowe mogą również stwierdzić, że pozostawanie uwodnionym pomaga uniknąć zatorów.

3. Nakładanie ciepłej, wilgotnej myjki na twarz. Może to być kojące lekarstwo na bolesny ból głowy zatok. Wdychanie przez wilgotną ściereczkę to szybki sposób na przywrócenie wilgoci do nosa i gardła. Ciepło pomoże rozładować ból i ciśnienie.

4. Utrzymywanie głowy podniesionej. Kiedy gromadzenie się śluzu jest szczególnie uciążliwe, może pomóc spać podparte na kilku poduszkach lub w rozkładanym krześle. Leżące mieszkanie może zwiększyć dyskomfort, ponieważ może wydawać się, że śluz zbiera się w tylnej części gardła.

5. Nie tłumić kaszlu. Może być kuszące stosowanie supresantów, gdy doświadczasz dokuczliwego, wypełnionego flegmą kaszlu. Kaszel jest jednak sposobem na pozbycie się wydzieliny z płuc i gardła. Użyj syropów na kaszel oszczędnie, jeśli w ogóle.

6. Dyskretnie pozbywając się flegmy. Kiedy flegma unosi się z płuc do gardła, ciało prawdopodobnie próbuje ją usunąć. Wypuszczenie go jest zdrowsze niż połknięcie.

Człowiek za pomocą sprayu do nosa w łazience.

7. Używając roztworu soli fizjologicznej w aerozolu do nosa lub spłucz. Spray do soli fizjologicznej lub irygator może usuwać śluz i alergeny z nosa i zatok. Poszukaj sterylnych aerozoli, które zawierają tylko chlorek sodu, i upewnij się, że używasz sterylnej lub destylowanej wody podczas nawadniania. Szereg irygatorów do nosa można kupić online.

8. Płukanie gardła słoną wodą. Może to złagodzić podrażnione gardło i może pomóc usunąć resztki śluzu. Jedna łyżeczka soli w szklance ciepłej wody może być płukana kilka razy dziennie.

9. Używanie eukaliptusa. Produkty z eukaliptusa są używane do łagodzenia kaszlu i zmniejszenia ilości śluzu przez lata. Zazwyczaj są one nakładane bezpośrednio na klatkę piersiową. Kilka kropel oleju eukaliptusowego można również dodać do dyfuzora lub ciepłej kąpieli, aby pomóc oczyścić nos. Niektóre oleje eukaliptusowe mogą być dodawane do nawilżaczy.

10. Nie palić i unikać biernego palenia. Palenie tytoniu i bierne palenie powodują, że organizm wytwarza więcej flegmy i śluzu.

11. Ograniczenie do minimum stosowania leków obkurczających naczynia. Podczas gdy wysuszają wydzieliny i mogą złagodzić katar, leki zmniejszające przekrwienie mogą utrudnić pozbycie się flegmy i śluzu.

12. Przyjmowanie właściwego leku. Leki znane jako wykrztuśne mogą pomóc w rozrzedzeniu śluzu i flegmy, dzięki czemu łatwiej kaszleć lub wydmuchać. Należy jednak sprawdzić, czy te leki nie zawierają również środków zmniejszających przekrwienie.

13. Utrzymywanie alergii w szachu. Sezonowe alergie mogą powodować katar lub zatkany nos, a także nadmierny śluz i flegmę. Wiele leków przeciwalergicznych dostępnych bez recepty może zmniejszyć objawy i można je kupić w Internecie.

14. Unikanie substancji drażniących. Substancje chemiczne, substancje zapachowe i zanieczyszczenia mogą podrażniać nos, gardło i dolne drogi oddechowe. To powoduje, że organizm wytwarza więcej śluzu.

15. Śledzenie reakcji na jedzenie. Niektóre pokarmy mogą powodować reakcje naśladujące sezonowe alergie. Mogą powodować bóle nosa i świąd gardła, prowadząc do nadmiernego wydzielania śluzu. Zrób zapis wszystkich pokarmów, które powodują wzrost flegmy lub śluzu.

16. Unikanie alkoholu i kofeiny. Obie substancje prowadzą do odwodnienia, jeśli zostaną zużyte w nadmiarze. Kiedy śluz i flegma stanowią problem, pij dużo ciepłych napojów bez kofeiny.

17. Wzięcie gorącej kąpieli lub prysznica. Czas spędzony w łazience wypełnionej parą wodną pomoże rozluźnić i oczyścić śluz w nosie i gardle. Umożliwienie pulsacji gorącej wody na twarzy może również przynieść ulgę od ciśnienia zatokowego.

18. Delikatnie dmuchać nosem. Może kusić, aby nie przestać dmuchać, dopóki nie pojawi się gęsty śluz. Jednak wykonanie tego zbyt mocno może zaszkodzić zatokom, co prowadzi do bólu, ucisku i prawdopodobnie infekcji.

19. Spożywanie dużej ilości owoców. Jedno z badań wykazało, że dieta bogata w błonnik z owoców i ewentualnie soi może prowadzić do zmniejszenia problemów z oddychaniem związanych z flegmą.

20. Unikanie pokarmów powodujących refluks żołądkowy. Refluks kwasu może prowadzić do zwiększenia flegmy i śluzu. Osoby skłonne do zgagi powinny unikać żywności wyzwalającej i pytać lekarza o właściwe postępowanie.

Kiedy iść do lekarza

Doktorska wręcza recepta nad biurkiem pacjent.

Śluz zwykle nie jest poważnym problemem.

Wielu uważa, że ​​barwny śluz pochodzący z nosa wskazuje na infekcję bakteryjną. Może jednak pokazać, że układ odpornościowy walczy z wirusem, lub że osoba jest tylko odwodniona.

Ponieważ żółty lub zielony śluz z nosa niekoniecznie sygnalizuje infekcję bakteryjną, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ostrzega, że ​​dana osoba nie potrzebuje antybiotyków w oparciu o ten sam objaw. Antybiotyki nie mogą leczyć wirusów, a nadużywanie może powodować inne problemy zdrowotne.

Badania zewnętrzne potwierdziły, że kolor flegmy nie jest dobrym wskaźnikiem zakażenia bakteryjnego u zdrowych dorosłych osób z ostrym kaszlem.

Jednak kaszel zabarwionej flegmy z płuc może wskazywać na infekcję bakteryjną lub inną chorobę i może wymagać oceny przez lekarza.

Na wynos

Większość przyczyn flegmy i śluzu to drobne choroby, które muszą być dopuszczone do działania.

Czasami nadmiar flegmy i śluzu może wskazywać na poważniejszy stan. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli problem jest ciężki, uporczywy lub nie poprawia się z powodu odpoczynku i środków zaradczych.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: