Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Najlepsze herbaty do picia dla IBS

Leczenie zespołu jelita drażliwego może obejmować zmianę diety, zmniejszenie stresu i przyjmowanie leków. Czy niektóre zioła i herbaty ziołowe również mogą złagodzić objawy?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o herbatach, które mogą być najlepsze w przypadku zespołu jelita drażliwego lub IBS, oraz o tym, jak mogą one pomóc w objawach IBS.

Herbata dla objawów IBS

Istnieje wiele rodzajów herbaty, które mogą być korzystne dla złagodzenia objawów IBS. Obejmują one:

Mięta pieprzowa

Herbata miętowa może pomóc w IBS

W jednym z przeglądów stwierdzono, że mięta pieprzowa zmniejsza nasilenie bólu u osób z IBS w porównaniu z placebo.

Mięta pieprzowa nie jest zalecana do stosowania przez osoby z przepukliną rozworu przełykowego, chorobą refluksową przełyku lub problemami z pęcherzykiem żółciowym. Zgaga nie jest rzadkim działaniem niepożądanym.

Olejek miętowy został również przebadany pod kątem leczenia IBS. Olejki eteryczne mają być wdychane przez dyfuzor lub nakładane na skórę tylko po rozcieńczeniu olejem nośnikowym.

Ludzie powinni zawsze porozmawiać z lekarzem lub aromaterapeutą przed rozważeniem zażywania olejku doustnie. Artykuł w doniesieniach, że bardzo wysokie dawki oleju z mięty pieprzowej mogą być bardzo niebezpieczne, a nawet doprowadzić do śmierci.

Ryzyko picia herbaty miętowej jest jednak niskie, a korzyści mogą być znaczące. Niektóre badania pokazują, że herbata miętowa może zmniejszyć spazmy jelit i pomóc w odtruciu organizmu wątroby.

Kurkuma

Kurkuma to kolejne zioło badane u osób z IBS.

W badaniu opublikowanym w 2005 r. Naukowcy zbadali wpływ tabletek z wyciągiem z kurkumy na objawy IBS u dorosłych. Uczestnicy przyjmowali 1 lub 2 tabletki dziennie przez 8 tygodni.

Pod koniec badania naukowcy odkryli, że ekstrakt z kurkumy zmniejszył ból brzucha. Ogólnie rzecz biorąc, około dwie trzecie tych, którzy otrzymali ekstrakt z kurkumy, miało poprawę w zakresie swoich objawów.

Od tego czasu przeprowadzono więcej badań dotyczących wpływu kurkumy na zapalenie w chorobach jelit. Choć badania te nie zostały jeszcze przetestowane na ludziach, wyniki tych badań dały pozytywne wyniki w zakresie objawów IBS.

Jedzenie kurkumy ma stosunkowo niewielkie ryzyko i wiadomo, że zmniejsza stan zapalny i działa jako przeciwutleniacz, z których oba są korzyściami zdrowotnymi dla kogoś z IBS.

Herbatkę z kurkumy sprzedaje się w pakowanych torebkach po herbatach lub można ją przygotować w domu przy użyciu kurkumy lub kurkumy.

Kurkuma może być również mieszana z trawą cytrynową i cynamonem, aby uzyskać aromatyczną mieszankę, tak jak w przepisie tutaj podanym.

Niektórzy naukowcy zgłaszają, że kurkumina, aktywny składnik kurkumy, może mieć wpływ na poziom cukru we krwi, dlatego jest to szczególnie ważne dla osób z cukrzycą, aby omówić to z lekarzem.

Osoby z problemami z woreczkiem żółciowym powinny również porozmawiać z lekarzem przed spożyciem kurkumy. Przyprawa ma potencjał, by pogorszyć refluks kwasu i powodować dyskomfort w żołądku. Innym problemem jest wpływ kurkumy na krzepnięcie krwi.

Imbir

Herbata imbirowa może pomóc w IBS

Ludzie często spożywają imbir na objawy związane z zaburzeniami układu trawiennego, zgodnie z Międzynarodową Fundacją Funkcjonalnych Zaburzeń Żołądkowo-Jelitowych. Jest również powszechnie stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Brakuje jednak badań naukowych dotyczących skuteczności imbiru na IBS. Uważa się, że ekstrakt może pomóc zmniejszyć stan zapalny, wzmocnić ścianki żołądka i promować ruch w jelitach.

Herbatę imbirową można przygotować przy użyciu pakowanych torebek z herbatą. Dostępne są również przepisy na świeżego imbiru lub suszonego imbiru, na przykład na herbatę imbirową, a także na herbatkę z kurkumą i imbirem.

Koper włoski

Koper może być pomocny dla osób z IBS, ponieważ może pomóc rozluźnić mięśnie jelit i uwolnić gaz. Ma słodki smak podobny do anyżu.

Naukowcy zbadali łączny wpływ kurkuminy i olejku z kopru włoskiego na objawy IBS u 121 osób. Po 30 dniach ci, którzy przyjmowali kombinację kurkuminy i kopru włoskiego, zmniejszyli nasilenie objawów i znacznie wyższy wynik w pomiarze jakości życia niż ci, którzy otrzymali placebo.

Potrzebne są dalsze badania, aby wiedzieć, czy herbata z kopru włoskiego może również pomóc złagodzić objawy. Herbatę kopru włoskiego można kupić w pakowanych torebkach po herbatach lub warzone w domu przy użyciu podanej tu receptury.

Naukowcy donoszą, że koper włoski może nie być zalecany kobietom w ciąży i może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami.

Rumianek

Herbatka rumiankowa jest popularnym rodzajem herbaty ziołowej. Niektórzy uważają, że jest to pomocne dla relaksu, ale niewiele badań to potwierdziło.

Niektórzy ludzie wybierają herbatę z rumianku dla złagodzenia rozstroju żołądka. Może to przynieść korzyści osobom z IBS, ponieważ objawy ze strony przewodu pokarmowego mogą być związane ze stresem.

O IBS

kobieta cierpi na ból żołądka z chorobą górnego odcinka przewodu pokarmowego

IBS jest stanem, który wpływa na układ trawienny. Pociąga za sobą nieporozumienie między mózgiem a jelitem. Objawy mogą obejmować bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunkę lub naprzemienne ruchy jelit.

IBS dzieli się na trzy typy:

  • IBS z zaparciami (IBS-C)
  • IBS z biegunką (IBS-D)
  • IBS o mieszanych jelitach (IBS-M)

Od 1 do 21 procent ludzi cierpi na IBS. Stan ten występuje częściej u kobiet i osób młodszych niż w innych grupach.

Na wynos

IBS może mieć znaczący wpływ na jakość życia danej osoby. Niektóre herbaty mogą pomóc w radzeniu sobie z niektórymi objawami, ale potrzebne są dalsze badania dotyczące zakresu ich skuteczności. Leczenie IBS często obejmuje wiele podejść, więc niektóre rodzaje herbaty mogą przyczyniać się do łagodzenia objawów u danej osoby.

Ważne jest również, aby pamiętać, że wiele badań odbywa się na różnych sposobów korzystania z tego samego zioła. Zioło, herbata i olejek eteryczny mają różne moce.

Herbaciane preparaty ziołowe będą prawdopodobnie miały mniej skutków ubocznych niż ekstrakty lub suplementy i często są dobrym dodatkiem do zdrowej diety.

Lekarz lub zarejestrowany dietetyk może pomóc osobie w opracowaniu zindywidualizowanego planu leczenia objawów IBS.

Wszystkie produkty ziołowe powinny być przedyskutowane z lekarzem przed użyciem, ponieważ nie są one regulowane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Mogą pojawić się obawy o jakość, czystość i siłę, a niektóre zioła mogą reagować z innymi lekami.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: