Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy potrafisz jeść skórki łososia?

Skórę łososiową uważa się zazwyczaj za bezpieczną do jedzenia. Skóra zawiera więcej takich samych minerałów i składników odżywczych zawartych w łososiu, co może być doskonałym dodatkiem do każdej diety.

Jest kilka rzeczy do rozważenia przy wyborze, czy jeść skórki łososia, takie jak źródło i jakość ryb. Osobiste preferencje mogą również odgrywać rolę przy podejmowaniu decyzji, czy zjeść łososia skóry, czy nie.

Szybkie fakty dotyczące skóry łososia:

 • Pod warunkiem, że jest to łosoś wysokiej jakości, skóra może stanowić doskonały dodatek do większości diet.
 • Wiele osób unika skóry łososiowej tylko dlatego, że nie wie, jak ją ugotować.
 • Dodanie skóry łososia do menu jest proste i może dostarczyć organizmowi dodatkowych składników odżywczych.

Czy powinnaś jeść łososiową skórkę?

Skórka łososia i łososia na desce

Skóra łososiowa może stanowić smaczny i zdrowy dodatek do diety.

Zawiera więcej tego samego białka i niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 zawartych w rybach.

Organizm nie może wytwarzać kwasów tłuszczowych omega-3, więc ludzie muszą je spożywać poprzez dietę.

Łosoś zawiera również dobre poziomy witamin B i D, a także niezbędne minerały, takie jak selen.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaleca, aby osoby, szczególnie kobiety w wieku od 16 do 49 lat i dzieci powyżej 2 lat, spożywały od 2 do 3 porcji tłustych ryb, takich jak łosoś, każdego tygodnia.

Pozostawienie skóry może dostarczyć organizmowi dodatkowych składników odżywczych. Niektórzy ludzie mogą nie myśleć, że skóra wygląda apetycznie, ale ci, którzy zdecydują się ją opuścić, odkrywają, że ich ulubione przepisy działają równie dobrze.

Korzyści żywieniowe skóry łososiowej

Łosoś żyje w ekstremalnie niskich temperaturach oceanu. Ich skóra zawiera wysokie stężenie kwasów tłuszczowych omega-3, aby utrzymać ciepło łososia w oceanie.

Te kwasy tłuszczowe mogą również zapewnić pewne korzyści zdrowotne dla ludzkiego ciała.

Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą pomóc chronić serce przed specyficznymi czynnikami ryzyka chorób serca, takimi jak ciśnienie krwi. Mogą również pomóc chronić mózg przed degeneracją, pomóc zachować elastyczność i zdrowie skóry oraz chronić oczy przed związanymi z wiekiem zwyrodnieniami plamki żółtej.

Co mówią badania na temat świadczeń?

Opublikowane w czasopiśmie wyniki badań wskazują również, że skóra łososiowa może pomóc w leczeniu cukrzycy typu 2. Wydaje się, że skóra łososiowa ma silną zdolność antyoksydacyjną, gdy podaje się ją badanym, a może nawet pomóc w ranach spowodowanych cukrzycą.

W innym badaniu zauważono, że kwasy tłuszczowe omega-3 wydają się odgrywać rolę w profilaktyce raka. Diety wyższe w wielonienasyconych kwasach tłuszczowych omega-3 mogą pomóc w walce z komórkami nowotworowymi.

Skóra łososia dodaje również zdrowsze białka do diety, co może pomóc ludziom szukającym alternatywy dla czerwonego mięsa.

Jak gotować skórę łososia

Gdy łosoś jest gotowany, wędzony lub gotowany na parze, skóra staje się rozmoczona i gumowata, co nie jest zbyt przyjemne do jedzenia. Jednakże, gdy grillowana, smażona lub smażona skórka łososia staje się chrupiąca i jest pełna aromatu ze względu na wszystkie tłuszcze znajdujące się w skórze.

Gotowanie łososia ze skórą

Niektórzy ludzie wolą gotować łososia ze skórą. Gotowanie łososia w ten sposób pomaga powstrzymać wysychanie delikatnego miąższu. Chrupiąca skóra łososiowa może również nadać innej konsystencji potrawie.

Podczas gotowania łososia na grillu, pozostawienie skóry na niej może ochronić mięso przed podpaleniem.

Boczek z łososia

Jednym z najprostszych sposobów przygotowania skóry łososiowej jest „boczek łososia” lub „skórki z łososia”, które są cienkimi paskami skórki łososia smażonymi w oleju.

 1. oddzielić skórę od ryb
 2. pociąć na 1-calowe paski i osuszyć papierowym ręcznikiem – może to trochę potrwać, zanim cała skóra zacznie być wilgotna, więc bądź cierpliwy
 3. dodaj olej do gotowania na patelnię i nałóż średnio-wysokie ciepło
 4. gdy olej jest gorący, dodaj wysuszone paski skóry łososia do garnka
 5. obróć kawałki w razie potrzeby, aby ich nie palić
 6. gdy jest chrupiąca, usuń paski z patelni i osusz je papierowym ręcznikiem, aby usunąć nadmiar oleju
 7. dodaj sól i przypraw do smaku
 8. Ta prosta receptura może być dostosowana do prawie każdego posiłku i jest prostym sposobem na dodanie skórki łososiowej do diety.

Zagrożenia i skutki uboczne

świeży łosoś ze skórą

Przed dodaniem skóry łososiowej do diety należy rozważyć kilka ważnych kwestii.

Ważne jest, aby wiedzieć, skąd pochodzi łosoś przed zjedzeniem skóry. Łosoś, który żył w zanieczyszczonych, zanieczyszczonych lub skażonych wodach, może wchłaniać toksyny z pożywienia i wody, w której pływają.

Te toksyny mogą narażać człowieka na kontakt z trwałymi zanieczyszczeniami organicznymi (TZO), które mogą powodować problemy zdrowotne.

Co mówią badania na temat zagrożeń?

W opublikowanym badaniu sugerowano, że dieta bogata w łososie hodowlane i TZO może być związana z zaburzeniami metabolicznymi, takimi jak cukrzyca typu 2 i otyłość u badanych.

Łosoś może być również zanieczyszczony przez chemikalia zwane polichlorowanymi bifenylami (PCB) i metylortęci. Łosoś może również wchłaniać te substancje z zanieczyszczonej wody i żywności. Im dłużej łosoś jest narażony na działanie tych szkodliwych chemikaliów, tym więcej będą one gromadzić się w miarę upływu czasu.

Wybór źródła łososia

Ze względu na potencjalne ryzyko, takie jak te, wiele osób woli jeść łososia złowionych na wolności. Jednak nadal warto sprawdzić, czy dziki łosoś pochodzi z obszarów czystych wód.

Interakcje leków i inne zagrożenia

Spożywanie dużej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 może również wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, takimi jak leki rozrzedzające krew lub leki przeciwzakrzepowe. Chociaż okazjonalne danie z łososia może nie być powodem do niepokoju, zawsze pomocne jest skonsultowanie się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek drastycznych zmian w diecie.

Jedzenie skóry łososiowej doda także więcej kalorii do diety niż łosoś bez skóry, a ludzie, którzy obserwują spożycie tłuszczu lub kalorii, będą chcieli to uwzględnić w swoich planach dietetycznych.

Na wynos

Podczas jedzenia skóry łososia jest zwykle uważane za bezpieczne, źródłem i jakości łososia może stać się czynnikiem.

Ludzie, którzy mogą być bardziej wrażliwi na potencjalne zanieczyszczenia, takie jak kobiety w ciąży lub karmiące, mogą chcieć uniknąć spożywania skóry łososiowej. Dla większości osób jedzenie skóry łososia z dobrego źródła może być świetnym sposobem na dodanie do diety przydatnych kwasów tłuszczowych i składników odżywczych.

Like this post? Please share to your friends: