Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Menopauza związana z utratą pamięci

Badanie opublikowane dzisiaj w czasopiśmie Menopause, z North American Menopause Society, potwierdza frustrację odczuwaną przez wiele kobiet z problemami z pamięcią w miarę zbliżania się do menopauzy.

Naukowcy z University of Rochester Medical Center i University of Illinois w Chicago w końcu potwierdzili twierdzenia wielu kobiet w wieku 40 i 50 lat, które skarżą się na „mgłę mózgu” lub zapomnienie. 75 kobiet w wieku od 40 do 60 lat dostarczyło zestaw testów poznawczych, które nie tylko potwierdzają problem, ale także dostarczają wyjaśnienia jego występowania i wyjaśniają, co dzieje się w mózgu w okresie menopauzy.

Dr Miriam Weber, neuropsycholog z University of Rochester Medical Center, która prowadziła badanie wyjaśnia:

„Najważniejszą rzeczą do zrealizowania jest to, że naprawdę istnieją pewne zmiany poznawcze, które pojawiają się podczas tej fazy w życiu kobiety … Jeśli kobieta zbliżająca się do menopauzy czuje, że ma problemy z pamięcią, nikt nie powinien jej odkurzać lub przypisywać jej do Zapakowany w dżinsy harmonogram, może znaleźć pocieszenie, wiedząc, że istnieją nowe wyniki badań, które potwierdzają jej doświadczenie, i może postrzegać swoje doświadczenie jako normalne. „
Testy uwzględniały koncentrację uwagi w czasie, a także umiejętności uczenia się i manipulowania nowymi informacjami. Naukowcy odkryli, że tylko niektóre problemy były związane z deficytem pamięci. Kobiety były również pytane o objawy menopauzy, takie jak depresja, lęk, uderzenia gorąca i trudności ze snem. Zmierzono poziomy hormonów we krwi: estradiol i hormon folikulotropowy.

Ci, którzy skarżyli się na mgliste wspomnienia, źle zrobili na testach mających na celu określenie tego, co nazywa się „pamięcią roboczą”, co daje osobie możliwość przyjmowania nowych informacji, a także manipulowania nimi mentalnie. Przykładem może być dodanie liczb w głowie lub dostosowanie planu podróży lub harmonogramu. Problemy obejmowały również utrzymywanie koncentracji uwagi na długim dysku lub przedostawaniu się przez długą książkę.

Weber zwraca uwagę, że to, co ludzie uważają za pamięć, takie przywoływanie przedmiotów potrzebnych podczas zakupów lub zapamiętywanie numeru telefonu to tylko niewielka część funkcji pamięci, a większość kobiet nie miała problemów z tymi prostszymi tradycyjnymi funkcjami pamięci.

Chociaż nie znaleziono związku między poziomem hormonów a funkcją pamięci, badacze zauważyli, że osoby z problemami z pamięcią były generalnie bardziej podatne na inne objawy menopauzy, takie jak trudności ze snem i lęk.

Weber dalej wyjaśnia, że:

„Jeśli rozmawiasz z kobietami w średnim wieku, wiele osób powie:” Tak, wiedzieliśmy o tym, doświadczyliśmy tego … Ale nie zostało to dokładnie zbadane w literaturze naukowej … Nauka wreszcie dogania do rzeczywistości, w której kobiety nie przechodzą nagle od prokreacyjnego stanu do bezpłodności, jest cały ten okres przejściowy, który trwa lata, jest bardziej skomplikowany, niż ludzie sobie uświadamiają. „
Ostatnie potwierdzenie zgadza się z wynikami wcześniejszych badań, które przeprowadził Weber z Markiem Mapstone, doktorem nauk medycznych, profesorem nadzwyczajnym neurologii, oraz wynikami badań z udziałem setek kobiet, które wykorzystywały jedynie mniej czułe środki, aby spojrzeć na wydajność poznawczą. Stwierdza, że:

„Na tym etapie życia coś dzieje się w mózgu kobiety … Narzekam, że ich pamięć jest trochę niewyraźna”.
Weber kończy poradą dla kobiet, które mają te problemy:

„Kiedy ktoś daje ci nową informację, pomocne może być powtórzenie tego na głos, lub też, abyś ją powtórzył, aby to potwierdzić … pomoże ci to dłużej utrzymać tę informację … na pewno utrwaliłeś pamięć w mózgu … Musisz jeszcze trochę popracować, aby upewnić się, że informacje trafiają do twojego mózgu na stałe. Może to pomóc w zrozumieniu, że nie powinieneś oczekiwać, że będziesz w stanie zapamiętać wszystko po słysząc to tylko raz. „
Napisane przez Ruperta Shepherda

Like this post? Please share to your friends: