Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Magiczny związek grzybowy może leczyć ciężką depresję

Naukowcy odkryli, że związek psychoaktywny w grzybach może być pomocny dla pacjentów z ciężką depresją, którzy nie zareagowali na konwencjonalne leczenie.

magiczne grzyby

Prof. David Nutt, dyrektor Wydziału Neuropsychofarmakologii w Wydziale Nauk o Mózgu w Imperial College London w Wielkiej Brytanii, jest starszym autorem artykułu.

Badania prowadził pierwszy autor dr Robin Carhart-Harris, który jest szefem badań nad psychodeliką w ICL, a wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie.

Dr Carhart-Harris i jego koledzy badali wpływ psilocybiny – która jest lekiem psychedelicznym aktywującym receptory mózgu dla serotoniny lub hormonu „szczęścia” – u 19 pacjentów, u których konwencjonalne terapie antydepresyjne nie działały.

Jak wyjaśnia, badanie pokazuje „po raz pierwszy wyraźne zmiany w aktywności mózgu u osób z depresją leczonych psilocybiną po nieudanej reakcji na konwencjonalne leczenie”.

Psilocybina wykazuje trwałe korzyści

Naukowcy wykorzystali funkcjonalny MRI do analizy aktywności mózgu tych osób zarówno przed leczeniem, jak i po leczeniu psilocybiną.

Wszyscy pacjenci mieli zdiagnozowaną „oporną na leczenie” lub ciężką depresję. W ramach badań otrzymali jedną 10-miligramową dawkę psilocybiny, a kolejną dawkę 25 miligramów tydzień później. Uczestnicy zostali również poproszeni o wypełnienie kwestionariusza klinicznego, w którym poinformowali o swoich doświadczeniach.

Wszystkich 19 pacjentów wykazało znamienne zmniejszenie objawów depresji 1 tydzień po leczeniu. Po 5 tygodniach 12 z 19 pacjentów wykazało trwałe korzyści i dlatego zostali uznani za „reagujących” na leczenie.

Analiza całego mózgu przeprowadzona przez naukowców wykazała obniżony przepływ krwi w kory skroniowej, w tym w migdałowatym jądrze migdałowatym, lub w tzw. Hubie strachu, który przetwarza naszą odpowiedź „walcz lub uciekaj”.

Zmniejszony przepływ krwi w ciele migdałowatym korelował ze zmniejszeniem objawów depresji, a naukowcy odkryli również zwiększoną funkcjonalną łączność w stanie spoczynku lub stabilność w „domyślnej sieci” mózgu.

Stwierdzono, że wzrost integralności tej sieci wiązał się z depresją, więc obserwacja tego leczenia została uznana przez badaczy za intrygującą.

Psychodeliki mogą „zresetować” mózg

Odkrycia wskazują na „mechanizm resetowania”, proponują autorzy, w których sieci mózgu są oddzielane i ponownie łączone.

„Kilku naszych pacjentów – wyjaśnia doktor Carhart-Harris – opisało uczucie” zresetowania „po leczeniu i często stosowało analogie komputerowe, na przykład jeden z nich powiedział, że jego mózg był” defragmentowany „jak twardy dysk komputera, a inny powiedział, że czuł się „zrestartowany”. „

„Psilocybina może dawać tym osobom tymczasowy” start „potrzebny do wybicia się z ich stanów depresyjnych, a te wyniki obrazowania wstępnie potwierdzają analogię” reset „- kontynuuje dr Carhart-Harris.

„Podobne efekty w mózgu zaobserwowano w przypadku terapii elektrowstrząsami” – dodaje.

„Poprzez gromadzenie […] danych obrazowych byliśmy w stanie dostarczyć informacji na temat skutków leczenia psilocybiną w mózgach pacjentów z przewlekłą depresją” – wyjaśnia dr Carhart-Harris.

„Opierając się na tym, co wiemy z różnych badań obrazowania mózgu za pomocą psychedelików, a także biorąc pod uwagę to, co ludzie mówią o swoich doświadczeniach, może się zdarzyć, że psychedeliki rzeczywiście” zresetują „sieci mózgu związane z depresją, skutecznie umożliwiając ich podniesienie. ze stanu depresji „.

Dr Robin Carhart-Harris

Jednak badacze odnotowują również ograniczenia swoich badań. Wielkość próby była niewielka, nie było grupy kontrolnej i tylko selektywnie stosowali poprawki wielokrotnego testowania.

Dlatego przyszłe badania powinny „zakwestionować i rozwinąć” wyniki tych badań, piszą autorzy.

Dr Nutt przyznaje, że „potrzebne są większe badania, aby sprawdzić, czy ten pozytywny efekt można odtworzyć u większej liczby pacjentów, ale te wstępne wyniki są ekscytujące i zapewniają kolejną możliwość leczenia”.

Naukowcy ostrzegają również przed pacjentami próbującymi samodzielnie zażywać narkotyki. Podkreślają, że aby użyć związku psychoaktywnego do celów terapeutycznych, wymagane jest specjalne ustawienie terapeutyczne.

Like this post? Please share to your friends: