Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Leki, które odwracają zwłóknienie w sklerodermie, podchodzą bliżej

Naukowcy twierdzą, że odkryli obiecujący cel dla nowych leków, które mogą być w stanie odwrócić proces zwłóknienia w twardzinie układowej lub twardzinie skóry – rzadkiej chorobie, która skraca życie wielu pacjentów i dla których nie ma lekarstwa ani skutecznego leczenia.

Richard Neubig, profesor i przewodniczący Wydziału Farmakologii i Toksykologii na Michigan State University, wraz z kolegami odkrył, że podstawowa szlak sygnalizacji genetycznej aktywuje sklerodermię i można ją wyłączyć u myszy za pomocą małej cząsteczki.

Zgłaszają swoje badania w.

Twardzina jest rzadką chorobą autoimmunologiczną, która ma miejsce, gdy układ odpornościowy wytwarza zbyt dużo tkanki bliznowatej – tak, jakby próbował naprawić uszkodzenie tkanki – powodując jej zagęszczenie tak bardzo kolagenem (proces zwany zwłóknieniem).

Istnieją dwa rodzaje sklerodermii – stwardnienie zlokalizowane i układowe. W zlokalizowanym sklerodermie często dochodzi do zwłóknienia skóry, która staje się coraz grubsza i coraz mniej elastyczna. Skleroza układowa występuje ze zmiennym stopniem zwłóknienia skóry, ale rozprzestrzenia się również na inne narządy, powodując stwardnienie tkanki w płucach, nerkach, jelitach i sercu.

Szacuje się, że około 300 000 Amerykanów ma twardzinę skórną, z czego trzecia ma postać układową.

Podobnie jak wiele złożonych zaburzeń autoimmunologicznych, które rozpoczynają się w wieku dorosłym, modele zwierzęce replikują niektóre, ale nie wszystkie cechy choroby, co utrudnia badanie i odpowiada za spowolnienie postępu w tej dziedzinie.

Większość pacjentów, których można się spodziewać po obecnych terapiach, to zmniejszenie stanu zapalnego – nie ma skutecznego leczenia ani leczenia.

Naukowcy odkryli, że szlak sygnalizacyjny jest „głównym przełącznikiem” dla wszystkich twardzin twardzinowych

Ale to nowe badanie może wkrótce zmienić to wszystko, jak wyjaśnia prof. Neubig, który był współwłaścicielem tamtych badań:

„Te badania pokazują, że hamując ten główny szlak sygnałowy, możemy zablokować zwłóknienie – zgrubienie tkanki, które występuje z chorobą.”

Leki, które blokują jeden lub dwa szlaki sygnalizacyjne, które powodują chorobę, istnieją – ale badacze mogą wywoływać jedną z wielu ścieżek.

Różnica w tym badaniu polega na tym, że badacze uważają, że zidentyfikowali główną ścieżkę sygnalizacyjną, która wyrzuca główny przełącznik dla wszystkich ścieżek sygnalizacyjnych.

Rdzeniowy szlak sygnalizacyjny jest nazywany szlakiem transkrypcji genów MRTF / SRF, a badacze przeprowadzili eksperymenty w hodowli i myszy, aby pokazać nowy drobnocząsteczkowy inhibitor tego szlaku może odwrócić ten główny przełącznik i odwrócić proces zwłóknienia.

Teraz muszą przetłumaczyć ten sukces w laboratorium, aby pokazać, że działa on na ludziach.

Kolejnym krokiem jest opracowanie związków chemicznych, które działają na ludzi

„Poprzez zatwierdzenie tego przełącznika rdzeniowego jako realnego celu dla narkotyków, możemy kontynuować naszą pracę, aby ulepszyć związki chemiczne, aby działały z dawkami odpowiednimi dla ludzi. Jest to zdecydowanie obiecujące” – mówi prof. Neubig.

Dodaje, że odkrycie może znacząco zmienić jakość życia pacjentów z twardziną i znacznie wydłużyć życie pacjentów systemowych.

Fundusze na badania pochodziły od rodziny z Michigan – Jona i Lisy Rye – które mają bezpośredni kontakt z twardziną i jej efektami. Dodatkowe fundusze pochodziły z funduszu Scleroderma Cure Fund, fundacji crowdfundingowej założonej przez rodzinę.

W październiku 2013 r. Dowiedział się o innym ekscytującym rozwoju w tej dziedzinie, w którym naukowcy zapobiegli i odwrócili zwłóknienie u myszy ze sztywnym zespołem skóry.

Like this post? Please share to your friends: