Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy aloes może pomóc w leczeniu trądziku?

Żel aloesowy jest stosowany w wielu dostępnych bez recepty produktach do pielęgnacji skóry. Ten ekstrakt roślinny ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, co doprowadziło do jego zastosowania w leczeniu trądziku.

Wykazano, że Aloe vera działa równolegle z tradycyjnymi lekami na trądzik. Jedno z badań dowiodło, że połączenie kremu tretinowego, wspólnego leku na trądzik i kremu z aloesem skutecznie zmniejszyło zmiany trądzikowe u osób z łagodnym i umiarkowanym trądzikiem.

Ludzie mogą stosować aloes na zmiany trądzikowe na twarzy i innych częściach ciała. Można go stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami naturalnymi.

W tym artykule przyjrzymy się siedmiu możliwym sposobom wykorzystania aloesu, wraz z innymi naturalnymi produktami, aby zmniejszyć pojawienie się trądziku.

Siedem sposobów na wykorzystanie Aloe Vera

Aloe vera na trądzik, sok z roślin jest wylany na słoik kosmetyków na zewnątrz.

Jest prawdopodobne, że nie wszystkie metody będą działać dla wszystkich, ale aloes jest bardzo delikatny dla skóry, więc nie ma większego ryzyka w jego wypróbowaniu.

Aloes zwyczajny jest alternatywnym leczeniem, a więc nie ma zatwierdzonych wytycznych dotyczących siły lub dawki. Poniższa lista zawiera sugestie dotyczące możliwych sposobów używania aloesu na trądzik.

Ludzie nie powinni nanosić nowej substancji na twarz bez konsultacji z lekarzem lub dermatologiem. Mogą również doradzić w sprawie potencjalnego wpływu, jaki może mieć aloes na wszelkie przyjmowane leki.

1. Czysty aloes

Badania pokazują, że aloes ma pewne cechy, które mogą być skuteczne w walce z trądzikiem. Na przykład żel z aloesu to:

  • antybakteryjny
  • przeciwutleniacz
  • środek przeciwzapalny

Osoba może używać czystego kremu Aloe Vera zamiast tradycyjnego środka do mycia twarzy, aby zapobiec wypryskom trądziku. Działa to, ponieważ środki przeciwbakteryjne w aloesie usuwają bakterie ze skóry, zmniejszając ryzyko powstawania plam.

Aby leczyć istniejący trądzik, niektórzy ludzie przykładają aloes do dotkniętego obszaru i zostawiają go na noc. Ważne jest, aby go zmyć rano.

Wiele rodzajów żelu Aloe Vera dostępnych jest w Internecie.

2. Aloe vera i sok z cytryny

Peeling z cukrem cytrynowym.

Kwas cytrynowy występujący w owocach takich jak cytryny może również pomóc w leczeniu trądziku. Czysty sok z cytryny jest kwaśny, więc zmieszanie go z aloesem może powstrzymać sok z cytryny przed podrażnieniem skóry.

Osoba może wykonać maskę poprzez zmieszanie aloesu i soku z cytryny w proporcji 8: 1, równomiernie rozprowadzając go po twarzy i pozostawiając go na około 10 minut. Co ważne, powinny one unikać wrażliwego obszaru oczu i dokładnie umyć maskę.

3. Cynamon, miód i aloes

Wykonywanie maski z miodu, cynamonu i aloesu to kolejna opcja, która może pomóc złagodzić trądzik. Cynamon i miód mają podobne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne dla aloesu.

Aby zrobić maskę z cynamonem, miodem i aloesem, można wymieszać około 2 łyżki (łyżki) miodu, 1 łyżkę aloesu i ¼ łyżeczki cynamonu w małej misce. Można to nakładać na twarz, pozostawić na 10 minut i zmyć ciepłą wodą.

4. Aloe vera i olejek z drzewa herbacianego

Badania opublikowane w 2017 r. Pokazują, że żele z olejków z drzewa herbacianego i płyny do mycia twarzy mogą być skuteczne w leczeniu łagodnego i umiarkowanego trądziku.

Ludzie powinni unikać pozostawiania olejku z drzewa herbacianego na skórze przez długi czas, ale po zmieszaniu z aloesem może on nadawać się do stosowania jako roztwór oczyszczający.

Aby uzyskać roztwór oczyszczający, wymieszaj wodę, aloes i 2 do 3 kropli olejku z drzewa herbacianego. Niektórzy ludzie mogą być wrażliwi na olejek z drzewa herbacianego, dlatego po kilku minutach należy zmyć roztwór wodą.

5. Spray z aloesu

Aloe vera galaretka ekstrahowana z rośliny.

Rozpylanie skóry rozcieńczonym roztworem aloesu pomaga nawilżyć skórę, nie powodując dodatkowego wydobycia lub połysku oleju.

Osoba może zmieszać z grubsza 2 części wody na 1 część aloesu w celu wytworzenia aerozolu. Roztwór można umieścić w butelce z rozpylaczem i rozpylić na dotknięty obszar, omijając okolice oczu.

6. Olej kokosowy, cukier i peeling aloesowy

Wiele dostępnych bez recepty substancji złuszczających zawiera substancje chemiczne. Osoba, która chce uniknąć chemikaliów, może stworzyć własny peeling, używając kombinacji oleju kokosowego, cukru i aloesu.

Ziarna cukru usuwają martwe warstwy skóry. Badania sugerują, że kwas laurynowy, kluczowy składnik oleju kokosowego, może pomóc w walce z trądzikiem.

Osoba może zrobić zarośla za pomocą równych części cukru i oleju kokosowego, zmieszane z połową ilości aloesu. Po wymieszaniu peeling może zostać nałożony na dotknięty obszar, a następnie spłukany.

Unikaj zbyt regularnego złuszczania i zawsze skonsultuj się z lekarzem przed użyciem kremów złuszczających na trądziku, ponieważ mogą one dodatkowo podrażnić skórę.

7. Kremy

Aloes zwyczajny jest powszechnym składnikiem wielu dostępnych bez recepty kremów trądzikowych. Ludzie mogą dowiedzieć się, które produkty zawierają aloes, patrząc na aktywne składniki wymienione na etykiecie.

Dobrym pomysłem może być stosowanie kremów zawierających aloes w ramach codziennej rutyny przeciwtrądzikowej ze względu na jej właściwości przeciwzapalne.

Ryzyka

Reakcja alergiczna na miejscowy aloes jest rzadka. Istnieją jednak pewne dowody na to, że picie aloesu może być szkodliwe.

Chociaż rzadko, u niektórych osób może rozwinąć się reakcja alergiczna na Aloe Vera. Objawy uczulenia mogą obejmować zaczerwienienie, wysypkę lub obrzęk. Jeśli pojawią się objawy, zaprzestań używania aloesu. Jeśli dana osoba jest zaniepokojona objawami, powinna skonsultować się z lekarzem

Wiele metod używania aloesu polega na łączeniu go z innymi składnikami. Te składniki mogą powodować reakcję alergiczną na skórze. Osoba powinna przestać używać składnika, jeśli zauważy jakiekolwiek podrażnienie skóry.

Na wynos

Aloes zwyczajny jest stosunkowo bezpiecznym i potencjalnie skutecznym sposobem leczenia trądziku i zapobiegania mu.

Istnieje kilka metod używania aloesu w domu, a jedna lub więcej opcji leczenia może być skuteczna.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: