Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jedzenie serów każdego dnia może pomóc w ochronie zdrowia serca

Jeśli jesteś miłośnikiem sera, z zadowoleniem przyjmiesz wyniki tego nowego badania z otwartymi ramionami. Naukowcy sugerują, że spożywanie około 40 gramów (lub 1,41 uncji) sera każdego dnia może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu.

ser na desce do krojenia

Te nowe odkrycia pochodzą z analizy 15 badań obserwacyjnych, które dotyczyły wpływu spożycia serów na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych (CVD).

Współautor badania, Li-Qiang Qin – który pracuje w Departamencie Żywienia i Higieny Żywności w Szkole Zdrowia Publicznego w Soochow University w Chinach – i jego koledzy zgłaszają swoje wyniki w.

Ser to niewątpliwie jedno z naszych ulubionych potraw. W 2015 r. Ludność Stanów Zjednoczonych spożywała równowartość 37,1 funta sera na osobę, przy czym najpopularniejszym wyborem były Cheddar i mozzarella.

Podczas gdy ser zawiera pewne składniki odżywcze korzystne dla zdrowia – takie jak wapń, cynk i witaminy A i B12 – jest także bogaty w tłuszcze nasycone, które mogą zwiększać poziom cholesterolu i zwiększać ryzyko chorób serca i udaru mózgu.

Nowe badanie sugeruje jednak, że ten popularny produkt mleczarski może mieć odwrotny wpływ na zdrowie sercowo-naczyniowe.

Ryzyko CVD zmniejszono nawet o 18 procent

W ramach swoich badań Qin i współpracownicy przeprowadzili metaanalizę 15 badań obserwacyjnych, w których badano wpływ spożycia sera na całkowite ryzyko CVD, a także ryzyko choroby wieńcowej (CHD) i udaru mózgu.

Ogółem badania objęły ponad 200 000 uczestników, a wpływ spożycia serów był monitorowany przez ponad 10 lat. Większość badań obejmowała osoby bez CVD na początku badania.

Analiza wykazała, że ​​osoby, które regularnie spożywały ser, były o 18 procent rzadziej narażone na rozwój choroby sercowo-naczyniowej, do 14 procent rzadziej chorowały na chorobę wieńcową i do 10 procent rzadziej chorowały na udar, w porównaniu z osobami, które miały niski poziom sera. wlot.

Naukowcy donoszą, że te efekty były najsilniejsze wśród uczestników, którzy spożywają dziennie około 40 gramów lub 1,41 uncji sera. Podsumowując, piszą:

„Ta metaanaliza badań prospektywnych sugeruje nieliniową odwrotną zależność między konsumpcją sera a ryzykiem CVD.”

Być ostrożnym

Ustalenia zespołu oparte są na szeroko nagłośnionej analizie obserwacyjnej, która została opublikowana na początku tego roku, która łączyła sery i inne produkty mleczne ze zmniejszeniem ryzyka zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych i wszystkich przyczyn.

Ale nie kupuj jeszcze Cheddaru; oba badania mają swoje własne ograniczenia. Co ważne, są one obserwacyjne, więc nie dowodzą związku przyczynowo-skutkowego między spożyciem sera a lepszym zdrowiem układu krążenia.

Co więcej, oba badania mają powiązania z przemysłem mleczarskim; wcześniejsze badania otrzymały dofinansowanie od Global Dairy Platform, Dairy Research Institute i Dairy Australia, a najnowsze badanie zostało przeprowadzone przy pomocy naukowców z Yili Group, firmy mleczarskiej z siedzibą w Chinach.

Trudno jednak stwierdzić, czy te powiązania miały jakikolwiek wpływ na wyniki badania.

Dopóki dodatkowe badania nie potwierdzą takich wyników, należy pamiętać, że ser zawiera dużo tłuszczów nasyconych, co może być szkodliwe dla zdrowia serca w dużych ilościach.

American Heart Association (AHA) zaleca, aby około 5-6 procent naszych codziennych kalorii pochodziło z tłuszczów nasyconych i aby przejść na niskotłuszczowe produkty mleczne, aby utrzymać się w granicach tego limitu.

PLMedBook