Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak stosować olejki eteryczne do wzrostu włosów

Istnieje wiele olejków eterycznych, które człowiek może wykorzystać do promowania zdrowia włosów. Te oleje są składnikami różnych produktów, w tym szamponów specjalistycznych i odżywek.

Czy stosowanie olejków eterycznych w skórze głowy może stymulować wzrost włosów? Patrzymy na dowody.

Najlepsze olejki eteryczne do wzrostu włosów

Olejek eteryczny z bergamotki do wzrostu włosów

Chociaż potrzebne są dalsze badania, istnieją pewne dowody sugerujące, że olejki eteryczne mogą pomóc zdrowiu i wzmocnieniu włosów. Przykłady obejmują:

Olejek bergamotowy

Jedno z badań wykazało, że olejek eteryczny z bergamoty ułatwia gojenie się ran i zmniejsza stan zapalny. Może to pomóc w promowaniu wzrostu włosów i zdrowej skóry głowy.

Inne badanie wykazało, że bergamotka wykazuje aktywność przeciwbakteryjną po nałożeniu na skórę głowy.

Olej jojoba

Olej jojoba pochodzi z nasion rośliny. Według jednego z badań, kiedy olej jojoba został nałożony na ogolone włosy, promował szybszy wzrost włosów niż włosy, które nie miały oleju jojoba.

Olej miętowy

Niektóre badania wykazały, że olejek z mięty pieprzowej przyspiesza wzrost włosów bardziej skutecznie niż miejscowe zastosowania soli fizjologicznej, oleju jojoba i minoksydylu, który jest lekiem powszechnie stosowanym w leczeniu wypadania włosów.

Naukowcy odkryli także, że olejek miętowy zwiększa grubość skóry i liczbę mieszków włosowych. Zasugerowali również, że olejek miętowy może pomóc w promowaniu szybszego wzrostu włosów w ciele.

Olejek miętowy zawiera mentol, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych tuż pod skórą. Ten dodatkowy przepływ krwi może pomóc w promowaniu dalszego wzrostu włosów.

Dodatkowe oleje

Inne olejki eteryczne, które mogą być pomocne w promowaniu wzrostu włosów, obejmują rumianek, rozmaryn i olej szałwiowy.

Ryzyka

Olejki eteryczne są zwykle dobrze tolerowane po rozcieńczeniu w oleju przewoźnika. Jednak u niektórych osób mogą wystąpić reakcje alergiczne, w tym świąd, obrzęk i podrażnienie.

Jeśli dana osoba ma niepożądaną reakcję na olejki eteryczne, powinna zmyć olej z mydłem i wodą tak szybko, jak to możliwe.

Każdy, kto ma problemy z oddychaniem, zawroty głowy i zmiany w świadomości, powinien szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Niektóre olejki eteryczne mogą uczynić skórę bardziej wrażliwą na słońce, w tym

 • bergamota
 • cytrynowy
 • grejpfrut
 • Pomarańczowy

Najlepiej jest stosować te oleje przed snem, aby osoba po ekspozycji nie była narażona na bezpośrednie działanie słońca.

Według National Association for Holistic Aromatherapy, niektóre oleje, takie jak olejki z szałwii i mięty pieprzowej, nie powinny być stosowane podczas ciąży ani podczas karmienia piersią.

Jak stosować olejki eteryczne do wzrostu włosów

olej kokosowy jest popularnym olejem nośnikowym

Olejki eteryczne mogą być skuteczne nawet w niewielkich ilościach, ponieważ są bardzo skoncentrowane. Jednak istotne jest mieszanie olejków eterycznych z olejem nośnikowym, takim jak oliwka, jojoba lub pestka winogronowa.

Aby użyć olejków eterycznych do wzrostu włosów, dana osoba powinna:

 • Kupuj olejki eteryczne z naturalnych sklepów spożywczych lub online. Jeśli dana osoba ma suche włosy, oleje nośnikowe, takie jak shea, kokos lub olej z awokado, mogą pomóc nawilżyć skórę głowy. Jeśli włosy danej osoby są bardziej oleiste, preferowane mogą być lżejsze oleje, takie jak pestki winogron, pestki moreli lub olej migdałowy.
 • Wymieszaj 2 lub 3 krople olejków eterycznych w łyżkę oleju przewoźnika. Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane i muszą być rozcieńczone.
 • Wmasuj mieszaninę w skórę głowy przez 2 do 3 minut. Umieść olej na opuszkach palców i zacznij od przodu głowy, ocierając się o kółka.
 • Zanurz palce w mieszance olejków eterycznych okresowo, wykonując olej w boki skóry głowy, tyłu włosów i środka skóry głowy. Ta aplikacja może stymulować przepływ krwi do skóry głowy.
 • Niektórzy ludzie mogą chcieć zostawić olejki eteryczne na noc. Inni mogą natychmiast opłukać skórę głowy.

Połączenie olejków eterycznych może być również korzystne. Popularne kombinacje to rozmaryn, tymianek i lawenda lub mięta pieprzowa i lawenda z olejkiem kokosowym.

Na wynos

Olejki eteryczne i masaż głowy mogą stymulować wzrost włosów związany ze stanem zapalnym lub złym przepływem krwi do skóry głowy.

Olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane, dlatego zawsze wymieszaj je w niewielkich ilościach z olejkami nośnikowymi przed masowaniem ich na skórze głowy.

Niektóre osoby mogą potrzebować powtarzających się lub częstych aplikacji, aby zobaczyć wyniki z olejków eterycznych. Jeśli dana osoba nie odczuwa pożądanych rezultatów, może porozmawiać z lekarzem na temat innych możliwości zmniejszenia wypadania włosów.

Olejki eteryczne wymienione w tym artykule są dostępne w sprzedaży online.

 • Kupuj bergamotkę.
 • Kup olej jojoba.
 • Kupuj olejek z mięty pieprzowej.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: