Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy sok z buraków może pomóc w leczeniu zaburzeń erekcji?

Zaburzenia erekcji występują, gdy mężczyzna ma problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji podczas aktywności seksualnej. Czy picie soku z buraków może pomóc mężczyźnie w utrzymaniu erekcji?

Związki zawarte w soku z buraków stanowią wiele korzyści dla ludzkiego organizmu, a niektóre mogą tłumaczyć, dlaczego wielu mężczyzn twierdzi, że sok z buraków pomaga im uniknąć zaburzeń erekcji.

Korzyści z soku z buraków na ED

Burak na desce i sok z buraków mogą pomóc w ED

Obecnie nie ma mocnych naukowych dowodów na poparcie twierdzenia, że ​​sok z buraków jest dobry dla zaburzeń erekcji.

Mimo to wielu mężczyzn twierdzi, że regularne picie soku z buraków pomaga im uzyskać lub utrzymać erekcję. Może być kilka przyczyn takiego stanu rzeczy.

Tlenek azotu

Sok z buraków pomaga ciału wytwarzać tlenek azotu. Tlenek azotu jest często używany do otwierania naczyń krwionośnych i jest sprzedawany jako suplement diety dla zaburzeń erekcji. Tlenek azotu pomaga utrzymać ciśnienie w ciele jamistym niezbędne do utrzymania erekcji.

Ciało jamiste jest podobną do gąbki tkanką, która podczas wzwodu zostaje nabrzmiała krwią. W tkance musi być wystarczająca presja, aby utrzymać krew w pułapce i utrzymać erekcję. Tlenek azotu pomaga utrzymać ten nacisk.

Sok z buraków może się do tego przyczynić, ponieważ jest bogaty w azotany, a organizm zamienia te azotany w tlenek azotu.

Zredukowane ciśnienie krwi

Wygląda również na to, że buraki wpływają na inne czynniki krążenia w przebiegu zaburzeń erekcji.

Wysokie ciśnienie krwi może wpływać na zaburzenia wzwodu, ponieważ może to utrudniać przepływ krwi do prącia, aby umożliwić erekcję.

Badania wykazały, że żywność, taka jak buraki o dużej zawartości azotanów, może obniżyć ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem. Picie jednej szklanki soku z buraków każdego dnia może wystarczyć, aby doświadczyć tej korzyści.

W przypadkach, w których zaburzenie wzwodu jest spowodowane wysokim ciśnieniem krwi, teoretycznie zmniejszyłoby to objawy zaburzeń erekcji.

cGMP

Cykliczny monofosforan guanozyny lub cGMP pomaga rozluźnić tętnice, co może zwiększyć przepływ krwi do prącia. Wiele leków ED działa poprzez przetwarzanie cGMP w organizmie.

Niedawne badania wykazały, że żywność o wysokiej zawartości azotanów może również zwiększać ilość cGMP w organizmie męskim. Może to oznaczać, że produkty spożywcze, takie jak buraki, mogą potencjalnie pomóc mężczyznom utrzymać erekcję.

Jak używać soku z buraków do ED

Podobnie jak wiele soków, najlepiej najlepiej podawać soki z buraków. Przetwarzanie korzenia i łodygi świeżych buraków w sokowirówce może bardzo szybko stworzyć sok z buraków. Wiele sklepów spożywczych lub barów soków sprzedaje również soki z buraków.

Sok z buraków ma ziemisty smak, który może być nieprzyjemny dla niektórych osób. Można go rozcieńczyć sokiem z selera, imbirem, jabłkami lub pomarańczami, aby było słodsze.

Sok z buraków można przyjmować sam lub z innymi sokami. Wiele batonów sokowych miesza buraki z innymi warzywami korzeniowymi, takimi jak marchew, rzodkiewka i imbir.

Nie ma zaleceń ani zatwierdzonego zalecanego dziennego spożycia soku z buraków. Picie soku z buraków w umiarkowanych ilościach jest jednak zazwyczaj bezpieczne.

Rozsądne jest, aby osoba rozmawiała z lekarzem przed dodaniem do diety regularnego soku z buraków, jeśli ma jakiekolwiek dolegliwości lub bierze leki, które mogą być dotknięte.

Korzyści zdrowotne wynikające z soku z buraków

Buraki na stole. Mogą pomóc z ed

Buraki są bardzo pożywne i oferują wiele korzyści dla organizmu, poza pomocą w leczeniu zaburzeń erekcji. Przede wszystkim buraki zawierają:

  • kwas foliowy
  • mangan
  • potas
  • miedź
  • żelazo

Buraki zawierają również błonnik i trochę białka, więc dodanie do diety niektórych buraków jest zdrowym wyborem. Znaczna część tego włókna jest usuwana podczas procesu wyciskania, ale buraki mogą być prażone, dodawane do zup lub gotowane w inny sposób.

Związki w burakach zwane betalainami również dostarczają organizmowi pożytecznych korzyści. Jak zauważono w jednym z badań, związki te mogą być pomocnymi przeciwutleniaczami i środkami przeciwzapalnymi. Mogą nawet pomóc w ochronie przed niektórymi rodzajami raka, ale potrzeba więcej badań, aby to potwierdzić.

Sok z buraków można kupić w wielu sklepach ze zdrową żywnością i w Internecie.

Zagrożenia i czynniki ryzyka

Przy umiarkowanym spożyciu większość ludzi może bezpiecznie i regularnie cieszyć się sokiem z buraków bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.

Najczęstszym działaniem niepożądanym jest stan zwany burakurią, w którym mocz zmienia kolor na czerwony po tym, jak osoba spożywa buraki. Jest to normalne i zniknie, gdy osoba przestanie jeść buraki.

Azotany mogą rozszerzać naczynia krwionośne w organizmie i obniżać ciśnienie krwi, więc każdy przyjmujący leki na nadciśnienie może chcieć porozmawiać z lekarzem przed włączeniem do diety soku z buraków.

Niedawne badania wykazały, że dieta bogata w buraki nie obniżała ciśnienia krwi u osób przyjmujących leki o wysokim ciśnieniu krwi, ale najlepiej jest zachować środki ostrożności.

Osoby chore na cukrzycę powinny również pamiętać, że buraki są bogate w cukier. Gdy są juiced, większość błonnika jest usuwana, aby cukier mógł powodować skoki glukozy we krwi. Najlepiej monitorować poziom cukru we krwi podczas jedzenia rytmu i dokonywać niezbędnych zmian w insulinie.

Każdy, kto ma w przeszłości kamienie moczowe spowodowane szczawianem wapnia, może chcieć porozmawiać z lekarzem przed regularnym piciem soku z buraków. Buraki są bogate w szczawiany, które mogą wiązać się z wapniem w nerkach i tworzyć te kamienie.

Lekarze mogą sugerować sposób spożywania buraków, np. Picie soku ze źródłem wapnia, aby uniknąć nagromadzenia się w nerkach.

Inne zmiany stylu życia, które mogą poprawić ED

Człowiek medytuje, co może pomóc w ED

Wybór stylu życia jest ważnym czynnikiem przyczyniającym się do zaburzeń erekcji. Dokonanie zdrowych zmian w diecie i codziennych czynnościach może pomóc w zapobieganiu zaburzeniom wzwodu w niektórych przypadkach.

Niektóre zmiany nawyków mogą pomóc w zaburzeniach wzwodu, takich jak ograniczenie nadmiernego picia lub palenia. Inne zmiany stylu życia, które mogą poprawić objawy ED, obejmują:

  • nawyki ograniczające stres, w tym medytacja lub doradztwo
  • ćwiczenia fizyczne i życie bardziej aktywne
  • utrzymanie zdrowej wagi
  • rozmawiać z partnerem seksualnym, aby uniknąć niepokoju i niepewności

Na wynos

Sporadyczne ED jest normalne i zwykle nie jest powodem do niepokoju. Wybór stylu życia, brak ruchu, a nawet stresujący dzień mogą wpływać na libido i utrudniać bycie w nastroju do seksu.

Utrzymanie zdrowego stylu życia może być najlepszym sposobem zapobiegania zaburzeniom wzwodu, a dodanie do diety soku z buraków lub całych buraków może być krokiem we właściwym kierunku. Korzystanie z soku z buraków na ED wydaje się obiecujące, ale nie zostało jeszcze udowodnione.

Inne przypadki zaburzeń erekcji mogą nie być tak proste. Każdy, kto doświadcza zaburzeń erekcji z innymi objawami, takimi jak trudności z oddawaniem moczu lub przedwczesny wytrysk, powinien porozmawiać z lekarzem o właściwej diagnozie.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: