Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak zatrzymać zapach pępka

Pępek jest domem dla wielu bakterii, ale można go przeoczyć, gdy osoba myje. Przeważnie bakterie są nieszkodliwe, ale mogą się rozmnażać i powodować infekcję. Dowiadujemy się, co może spowodować zapach pępka i jak go zachować w czystości i zdrowiu.

Pępek lub pępek to zanurzenie w środku brzucha. To oznacza miejsce, w którym pępowina osoby była przymocowana do macicy.

Guziki z brzucha są w różnych kształtach i rozmiarach, i niezależnie od tego, jak wyglądają, mogą się zarazić.

Szybkie fakty dotyczące zapachu pępka:

  • Infekcja grzybicza może spowodować, że bakteria pępka zbytnio się namnaża.
  • Skóra brzucha powinna być regularnie czyszczona, aby była zdrowa.
  • Czynniki ryzyka, takie jak zła higiena, zwiększają potencjał zapachu pępka.

Co powoduje zapach pępka?

obraz pępka. Dlaczego pachnie mój pępek

Większość guzików brzucha jest wcięta, więc działa jak pułapka na pot, martwą skórę i brud. Niewiele osób myje pępek mydłem, aby mogły rozwinąć się zarazki.

Najczęstszą przyczyną zapachu pępka jest słaba higiena. Wszystkie obszary ciała muszą być regularnie myte, aby zachować czystość i zdrowie.

Skóra jest domem dla trylionów bakterii, które rozwijają się naturalnie i są zwykle nieszkodliwe.

Pępek ma fałdy skóry, które zapewniają miejsce dla rozwoju bakterii. Większość tych bakterii pozostaje na niskim poziomie i nie powoduje zapachu. Ale jeśli bakterie staną się zbyt gęste, mogą powodować nieprzyjemny lub obraźliwy zapach.

Każda infekcja powinna zostać sprawdzona przez lekarza i może być konieczne wprowadzenie zmian w leczeniu i zmianie stylu życia.

to drożdże, które żyją na skórze. Zazwyczaj nie powoduje problemów, ale może namnażać się na skórze, która jest ciepła i wilgotna przez długi czas. Jeśli się zwielokrotni, może przekształcić się w infekcję grzybiczą.

często wpływa na jamę ustną i gardło, gdzie jest znany jako drozd. Kiedy wpływa na pochwę, określa się ją jako infekcję drożdżową.

Wersja zakażenia określana jako drożdżowe odbarwienie może wpływać na fałdy na skórze, takie jak pod pachami, pachwina lub pępek. Skóra zacznie wyglądać na czerwono i łuszcząco, a pęcherze mogą się tworzyć.

Candida intertrigo jest leczona lekami przeciwgrzybiczymi i zmianami stylu życia. Zmiany te obejmują utrzymywanie skóry w chłodzie, suchości i czystości oraz unikanie ciasnej odzieży.

Osoby z cukrzycą i otyłymi są bardziej narażone na tego typu infekcje.

Cysty

Inną przyczyną zapachu wokół pępka jest zainfekowana torbiel. Torbiel to mała grudka pod skórą. Mogą być powszechne i zwykle nie powodują bólu, chyba że ulegną zakażeniu.

Zarażona torbiel będzie czerwona, zaogniona, obolała i delikatna w dotyku. Pus może wyjść z cysty, a to zwykle ma nieprzyjemny zapach.

Jaki rodzaj zapachu mają?

Obszary ciała, w tym pachy lub stopy, z większym prawdopodobieństwem stają się wilgotne od potu i zapachu. Dzieje się tak dlatego, że bakterie rozkładają pot i tworzą produkt odpadowy o silnym zapachu.

Jeśli pępek ma uwięzioną martwą skórę i pot, prawdopodobnie będzie pachnieć.

Infekcja grzybicza prawdopodobnie również będzie źle pachnieć, szczególnie jeśli w okolicy jest ropa.

Kiedy iść do lekarza

Starszy mężczyzna ma pępek sprawdzać

Jeśli pępek zostanie zainfekowany, w razie potrzeby należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady i przepisać leki.

Objawami zakażenia są zaczerwienienie, swędzenie i obrzęk. Czasami może występować płyn lub ropa, które mogą stwardnieć tworząc skorupę wokół tego obszaru.

Osoba powinna udać się do lekarza, jeśli uważa, że ​​cysta została zainfekowana. Pęknięcie lub trzaskanie torbieli nie jest zalecane, ponieważ może to powodować dalsze problemy.

Zabiegi

Jeśli zapach jest wynikiem zabrudzenia lub zatłuszczenia pępka, staranne umycie jest najlepszym sposobem na pozbycie się zapachu.

Jeśli zapach pępka jest spowodowany infekcją, należy umówić się na wizytę u lekarza, który może udzielić porady i przepisać leczenie w razie potrzeby.

Jak wyczyścić pępek

Mycie zapobiega gromadzeniu się martwej skóry, potu i olejków, które organizm wytwarza naturalnie. Częste mycie usuwa również zarazki.

Używając ciepłej wody i łagodnego mydła, użyj myjki, aby delikatnie oczyścić okolice i bezpośrednio wewnątrz pępka. Spłucz czystą, ciepłą wodą i osusz ręcznikiem, aby upewnić się, że cała woda została usunięta z pępka.

Regularne korzystanie z prysznica lub kąpieli może pomóc w zapobieganiu problemom skórnym i zapachom. Obszary ciała, takie jak pępek lub stopy, mogą zostać pominięte, ale wymagają one tak regularnego czyszczenia jak inne obszary ciała.

Mycie jest konieczne szczególnie po nadmiernym poceniu się, na przykład w czasie upałów lub po treningu.

Czynniki ryzyka

Osoba może być bardziej narażona na zapachy pępka w następujących okolicznościach:

  • oni mają cukrzycę
  • Niedawno przebiły się pępkiem
  • mają nadwagę

Piercing

piercing brzucha może spowodować zapach pępka

Piercing z brzucha może zostać zainfekowany. Infekcja może wytworzyć płyn lub ropę, zwaną wyładowaniem, która może źle pachnieć. Rozładowanie może być grube, żółte lub zielone, i może stwardnieć w skorupie wokół przekłucia.

Inne oznaki zakażenia obejmują zaczerwienienie i obrzęk w okolicy kolczyka, uczucie ciepła w okolicy, ból lub krwawienie. Osoba może również mieć wysoką temperaturę lub złe samopoczucie. Ktoś powinien zgłosić się do lekarza, jeśli ma jakiekolwiek oznaki infekcji.

Pozostawienie biżuterii w piercingu może pomóc wypłynąć do drenażu i zapobiec tworzeniu się ropnia.

Profesjonalny przebijak powinien doradzić, jak zachować czystość przeszywającą i zapobiegać infekcjom w momencie, gdy zostanie wykonany piercing.

Na wynos

Mycie pępka powinno rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu, jeśli jest to spowodowane gromadzeniem się brudu i zarazków.Pamiętaj, aby utrzymywać pępek w czystości i dokładnie wysuszyć go po umyciu, powinien on prowadzić do pępka, który pachnie lepiej.

Po leczeniu infekcji pępek powinien przestać pachnieć i powrócić do normy. Aby uniknąć przyszłych infekcji, pępek powinien być zawsze czysty i suchy.

Dobrym pomysłem jest również unikanie ciasnych ubrań, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko rozwoju infekcji grzybiczych.

Like this post? Please share to your friends: