Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak uzyskać gęstsze włosy

Chociaż nie ma sposobu, aby zmienić strukturę mieszków włosowych, istnieje wiele rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby włosy wyglądają na grubsze i zmniejszyć pękanie i utratę włosów.

W tym artykule podajemy kilka naturalnych zabiegów, które osoba może wykonywać w domu, aby włosy wyglądały i były gęstsze.

Przegląd

Cienkie lub przerzedzone włosy są powszechnym stanem. Mężczyźni często doświadczają utraty włosów z łysienia typu męskiego, ale zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą doświadczyć cienkich włosów w swoim życiu.

Człowiek z przerzedzającymi się włosami

Przecienienie włosów może być spowodowane przez:

 • naturalne starzenie
 • genetyka
 • złe odżywianie
 • nadużywanie komercyjnych produktów do pielęgnacji włosów
 • reakcje lub alergie na chemikalia lub substancje
 • choroba

Bez względu na przyczynę, włosy mogą wyglądać naturalnie grubiej dzięki zastosowaniu produktów codziennego użytku.

Metody te nie powinny zastępować leczenia schorzeń, które mogą powodować cienkie włosy, takich jak niedobory żywieniowe lub łysienie.

Naturalne zabiegi poniżej mogą pomóc zagęścić cienkie włosy niezależnie od tego, czy konieczne jest dalsze leczenie.

Środki zaradcze

Istnieje szereg naturalnych sposobów zagęszczania przerzedzających się włosów, ale wyniki będą się różnić w zależności od osoby.

Codzienne produkty, dzięki którym włosy wyglądają grubiej, to:

1. Jaja

pękanie jaj w misce

Jajka są bogate w białko, które jest niezbędne do budowy silnych, gęstych włosów. Regularnie stosowany zabieg na jaja może pomóc zagęścić i wzmocnić włosy.

Aby zastosować obróbkę jaj:

 • pokonać 1 lub 2 jajka razem
 • nałóż jajka na skórę głowy i wilgotne włosy
 • pozostaw jajka na skórze głowy przez około 30 minut
 • dokładnie umyj włosy ciepłą wodą i łagodnym szamponem

Ewentualnie połącz jajka z olejem i wodą. Aby użyć tej metody:

 • wymieszać żółtka, 1 łyżkę stołową (łyżka stołowa) oliwy z oliwek i 2 łyżki wody
 • nałóż mieszaninę na skórę głowy i wysusz włosy
 • pozostawić na 15 minut
 • spłucz ciepłą wodą i łagodnym szamponem

Stosowanie kuracji jajowej raz lub dwa razy w tygodniu przez kilka tygodni może pomóc wzmocnić włosy.

2. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bogata w kwasy omega-3 i inne składniki odżywcze, które są niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia, w tym zdrowia włosów. Po nałożeniu bezpośrednio na skórę głowy i włosy, oliwa z oliwek pomaga promować grubsze włosy.

Oliwa z oliwek ma także dodatkową zaletę, polegającą na zmiękczeniu włosów i uwolnieniu suchej skóry głowy.

Aby użyć oliwy z oliwek:

 • podgrzać olej do temperatury ciała
 • wmasuj ciepły olej w skórę głowy i włosy
 • pozostaw na włosach przez około 30 do 45 minut
 • spłucz oliwę z oliwek łagodnym szamponem

Niektórzy ludzie dodają miód do oliwy z oliwek, a inni sugerują pozostawienie oliwy z oliwek na noc przy użyciu czepka, aby zakryć włosy.

3. Prawidłowe odżywianie

Odżywcza dieta, która zawiera zdrowe tłuszcze, białka i wiele witamin może pomóc w przerzedzaniu lub cienkich włosach. W rzeczywistości cienkie włosy mogą być oznaką, że dana osoba nie otrzymuje wystarczającej ilości substancji odżywczych.

Aby temu zaradzić, osoby o cienkich włosach powinny zawierać w swojej diecie niektóre z następujących pokarmów bogatych w składniki odżywcze:

 • łosoś, który jest bogaty w białka i kwasy tłuszczowe
 • jaja, które zawierają białko, omega3 i żelazo
 • orzechy włoskie, migdały i inne orzechy, które są źródłem kwasów tłuszczowych
 • grecki jogurt, który jest źródłem białka
 • zielony, czarny, pinto i inne ziarna, które zawierają białko

Osoba powinna wyglądać, aby dodać 1 lub 2 porcje któregokolwiek z powyższych pokarmów do codziennej diety. Nawet dodanie 3 lub 4 porcji tygodniowo może przyczynić się do poprawy zdrowia włosów.

4. Pomarańczowe puree

Witamina C, pektyna i kwas w pomarańczy mogą pomóc włosom osoby na kilka różnych sposobów.

Witaminy i składniki odżywcze mogą poprawić naturalny połysk włosów, przez co włosy stają się grubsze.

Kwas w pomarańczach pomaga rozdzielić resztki pozostałe z produktów do włosów. Te pozostałości mogą zakłócać wzrost włosów. W przeciwieństwie do niektórych innych zabiegów, pomarańczowy puree ma przyjemny zapach, który sprawia, że ​​zabieg jest przyjemniejszy.

Osoba może użyć pomarańczowego puree jako kuracji do włosów, mieszając świeże pomarańcze, a następnie masować puree do włosów i skóry głowy. Pozostaw krem ​​na włosach na około 1 godzinę przed wypłukaniem.

Niektórzy ludzie lubią używać odżywki do rehydracji włosów po zabiegu na pomarańczowe puree.

5. Żel z aloesu

Wiele osób uważa, że ​​roślina jest pomocna dla skóry, skóry głowy i włosów. Nałożenie oleju z aloesu bezpośrednio na włosy i skórę głowy może wzmocnić włosy i zagęścić je z czasem.

Kilka komercyjnych produktów zawierających aloes jako aktywny składnik jest łatwo dostępnych. Produkty te często przyjmują postać żeli i kremów, które są nakładane bezpośrednio na skórę głowy i włosy.

Aby uzyskać domowe rozwiązanie, można spróbować wcierać w skórę głowy czysty żel z aloesu i pozostawić go na 30 minut przed płukaniem. Niektórzy mieszają aloes z olejem kokosowym lub oliwą z oliwek.

Ludzie mogą korzystać z tego leczenia raz lub dwa razy w tygodniu.

6. Awokado

awokado rozciąć

Awokado jest bogate w witaminę E, a wiele osób uważa, że ​​jest dobrym środkiem nawilżającym. Wykonaj proste przecieranie awokado i nakładaj je dwa razy w tygodniu.

Aby zrobić awokado:

 • połącz owoc 1 awokado z 1 łyżką oliwy z oliwek
 • nałóż mieszaninę na włosy i skórę głowy
 • pozwól mu siedzieć przez około 30 minut
 • spłucz dokładnie łagodnym szamponem

7. Olej rycynowy

Olej rycynowy ma także wysoką zawartość witaminy E i kwasów tłuszczowych. Witamina E jest znana ze wspomagania zdrowia włosów.

Olej rycynowy można łatwo nakładać na włosy bez przygotowania. Po prostu pocierać olejem skórę głowy i włosy, aż włosy się pokryją. Pozostaw olej na głowie na około 30 minut przed wypłukaniem.

Na wynos

Ważne jest, aby pamiętać, że wyniki naturalnych zabiegów będą się różnić w zależności od osoby. W wielu przypadkach naturalne środki na cienkie włosy nie były dobrze zbadane i nie ma żadnych potwierdzonych naukowo wyników.

Osoby cierpiące na alergie powinny zachować ostrożność i zdrowy rozsądek, ponieważ przetarcie alergenu na skórę głowy może wywołać reakcję alergiczną.

Osoby, które doświadczają nagłej lub niewyjaśnionej utraty lub przerzedzenia włosów powinny porozmawiać z lekarzem, ponieważ może to być podstawowy powód medyczny do utraty włosów.

W większości przypadków naturalne środki zaradcze w domu są niskie i niskie ryzyko i warto je wypróbować.

Istnieje doskonały wybór online z tysiącami opinii klientów, jeśli chcesz kupić oliwę z oliwek, żel z aloesu lub olej z ziaren.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: